Bayilik Veren Firmalar

BİM, A101 ve Şok Market Bayilik Şartları Nelerdir?

Yeni bir işe atılmanın başında artık en çok bayilik alma sistemleri revaçta görünüyor. Yeni sıfırdan bir işletme kurmak yerine var olan, adını duyurmuş, oluşmuş bir müşteri kitlesi olan bir firmanın bayiliğini almak bir çok insana hem daha karlı hem de daha kolay para kazandırabilecekmiş gibi geliyor. Ve insanların bu tahminleri ve düşüncelerinde haksız değiller. Sıfırdan başlamak sizi bir adım daha geriden başlatır. Markanızı duyurmak, daha kurumsallaşmış ve halkça kabul görmüş markaların müşterilerini kendi odağınıza çekmek zor olabilir ve zaman alır. Hemen hemen ülkenin her yerine yayılmış, adını fazlaca duyurmuş , günümüzdeki üç popüler market bulunmaktadır. Şok, A101 ve BİM marketleri bayilik veriyor mu? Eğer veriyorlarsa bayilik fiyatları nedir? Bu üç marketin bayilik şartları nelerdir? Hepsinin cevabı haberimizde.

BİM Bayilik Veriyor mu?

1995 yılında 21 tane mağaza ile girişimcilik sağlamıştır. Türkiye’de hızla yayılan bir market haline gelmiş olan BİM 2001 yılında 87 tane daha mağazasıyla gündemde yerini sabitlemiştir. Günümüzde hemen hemen her ilde ve bu illerin çoğu ilçesinde şubesi bulunan Bim adını kısa sürede duyurmuş, geniş ürün yelpazesi, düşük fiyata yüksek kaliteli ürünler ile müşterilerin odak noktası olmayı başarmıştır. Kendi ürettiği ve kendi markalarını verdiği 700 taneye yakın ürünü bulunmaktadır. Kendi üretimi olan ürünlerin haricinde bir de kendilerinin adı ile hat çıkarttı. Hızla büyüme sağlayan Bim 2012 yılında BİMcell hattı halka sundu ve bir milyon aboneye ulaşıldı. Ciro seviyesini iyice üst seviyelere çıkarttı.

Daha sonra Fas ve Mısır gibi yurt dışı ülkelerinde de hizmet vermeye başladı. BİM market zincirini genişletmiş fakat A101’in önüne geçememiştir. Son yıllarda maliyetin yüksek olmayacağı illerde veya ilçelerde şube açmayı durdurmuştur. Bim marketlerinin dukkanamcak.com amacı insanlara yüksek kaliteye düşük maliyetler sağlamaktır. Müşterilerin markaya veya ambalaja değil ürünün kendisine para ödemesini amaçlar. Haftanın cuma günü kişilerin gündelik hayatta ihtiyacı olabilecek piyasada mali değeri yüksek ürünleri düşük fiyata satışa sunuyorlar. Türkiye’de 5.602, Fas’ta 329, Mısır’da 215 olmak üzere toplamda 6146 tane mağazası bulunmaktadır. BİM’in insanlar tarafından bu denli tercih edilmesinin sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Düşük maliyetlere kaliteli hizmetler vermesi
 • Bozulmuş veya beğenilmeyen ürünleri tartışmasız olarak iade alması
 • Müşterinin her şeyi kolaylıkla ve rahatlıkla bulabileceği sade bir mağaza düzeni ile dizayn edilmiş olması
 • Her müşteriye yakın olabilecek yerleri seçmesi
 • Marka ve ambalaja ödeme yapmak yerine ürüne para verilme stratejisi
 • Piyasadaki diğer marketlere göre daha düşük fiyatlarla ürün satması
 • Müşterilerin menfaatlerini gözetmesinden dolayı BİM herkes tarafından çok tercih edilen bir market zinciri haline gelmiş bulunuyor.

Eğer amacınız sadece büfe, şarküteri gibi bir işyeri sahibi olmak ise ve bu girişimde Devletten destek almayı amaçlıyor iseniz market açmak KOSGEB Kredisi isimli konumuzu inceleyebilirsiniz.

BİM Bayilik Franchising

BİM şirketinin büyümesinin sebeplerinden biri de kendi bünyesi altında mağazalar açmaktır. Diğer başka şahıslara veya firmaları kendi işletmesi içerisine karıştırmak istemeyen sadece kendi kendine çalışmalar sağlayan bir firmadır. Bütün kararlarını ve faaliyetlerini kendi iş ortakları ile gerçekleştirmektedir. Oluşmuş müşteri kitlesinin şirkete olan güveninin azalmasını göze alamamaktadır. Bu yüzden dışarıya bayilik vermemektedir. Bayilik (franchise) sistemiyle çalışmayı uygun görmemektedir. Yalnızca eğer hali hazırda uygun bir dükkanınız var ise bunu BİM mağazaları için kiralayabilirsiniz. Kiralamak için kişisel bilgilerinizi BİM resmi sitesindeki “Kiralık Yeriniz Mi Var” sayfasına tıklayarak eksiksiz doldurabilir ya da 0850 254 44 44 müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Doldurduğunuz formdaki bilgiler ile dükkanınızın uygunluk durumuna göre vermiş olduğunuz iletişim numarasından size ulaşacaklardır. BİM marketlerine dükkan kiralamak hakkındaki detaylı bilgiye Bim Bayilik isimli yazımızdan ulaşabilirsiniz.

BİM
BİM Marketler Zinciri Bayilik Vermiyor Fakat Kiralık Dükkanlarınızı Kabul Ediyor.

A101 Bayilik Veriyor mu?

Son zamanlarda BİM marketlerinden sonra en hızlı büyüme sağlayan A101 marketler zincirini gün geçtikçe daha da çok arttırıyor. Düşük maliyete kaliteli ürünler satmayı kendine hedefleyen A101, her kesimden insanların faydalanabilmesi için Türkiye’nin en ücra en uç köşelerine bile mağaza açmıştır. Geçtiğimiz aylarda evlere konuk olarak reklam da verdiği üzere 7.000 tane mağazası bulunan en büyük marketler zincirinin başında yer almaktadır. A101 mağazası, günde ortalama toplamda 2,5-3 milyon müşterisi ile dikkat çekmektedir. A101 marketler zinciri bünyesinde; et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, kuruyemiş çeşitleri, temizlik malzemeleri, sebze-meyve, içecekler, bakliyat ve unlu mamuller, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, kahvaltılık malzemeler, bisküvi-şeker çeşitleri. margarin-sıvı yağ ve haftanın Perşembe günlerinde spot ürünler adı altında kişilerin isteklerini karşılayabilecek şeyleri piyasa değerinden daha ucuza getirmektedir.

A101 Bayilik Franchise

2008 yılında faaliyete geçmiş olan ve hızla ünlenmiş olan A101 marketler zinciri kendini hemen hemen her ilde tanıtmıştır. Mevcut müşteri kitlesini oluşturmuş olan A101, bu müşteri sistemine karşı güvensizlik sıkıntısı çıkmasını istemediğinden dolayı sadece kendi içlerinde çalışmaktadırlar. A101 mağazalarını kendi bünyesinde açar ve kendi bünyesinde işletmeye devam eder. Bayilik sistemine olumlu bakan bir market değildir. Bu yüzden bayilik sistemiyle çalışmayı kabul etmezler. Fakat BİM mağazalarında olduğu gibi kiralık dükkanlarınızı A101 şirketlerine kiralayabilirsiniz. A101 mağazaları için, dükkan kiralama başvurusuna bulunmak için 0 (216) 633 25 00‘yi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Ya da A101 resmi sitesine girerek başvuru formunu doldurabilirsiniz. A101 mağazalarının dükkan için bazı kriterleri bulunmaktadır;

 • Mağazalar tek katlı ve giriş kat olmalıdır.
 • Dükkan nem, rutubet gibi olumsuz etkenlerden uzak olmalıdır.
 • Dükkanlar, aksi bir durum olmadığı sürece 5 sene süreli anlaşmalar yaparak kiralanır.
 • Dükkanın yeri alışverişin aktif olarak yapıldığı caddelerde veya mahallerde kurulmaktadır.
 • Dükkanın önünde hemen hemen 8 metre kadar mutlaka bir ön cephesi olmalı.
 • Dükkanın depo olarak kullanmak için ayriyeten bir bölümü olmalıdır.
 • Dükkanın alt yapısı ve bütün tesisatları yeni ve bakımlı olması gerektir.
 • Dükkanın minimum 500 metre kare alanında olmalıdır.
A101
A101 Marketler Zinciri Bayilik Kabul Etmiyor.

ŞOK Market Bayilik 2021

Şok marketleri 1995 yılında ilk olarak 13 mağaza ile faaliyete başlamıştır. 2011 senesinde 1.255 mağaza  ve 7 depoya ulaşarak Yıldız Holding’e katılım sağlamışlardır. Daha sonra işlerini ve kendini daha da fazla geliştirerek Dia S.A’nın 584 mağazasını, Onur Ekspres Marketçiliğin 116 mağazasını ve Devamlı İndirim Mağazacılığın 18 mağazasını satın almıştır. Günden güne mağaza açılışlarına hızla devam eden Şok marketler zinciri 5.700‘den fazla bir sayıya ulaşmaya başlamıştır. Diğer firmalardan farklı olarak Cepte Şok uygulamasını başlatarak “Tıkla ve Gel Al” adıyla Türkiye’deki mobil uygulaması olan ilk market oldu. Müşterinin beğenerek ve severek kullandığı geçmişten gelen Piyale, Mis, Amigo, Evin gibi birçok markaya sahip çıkmıştır. Ve bu markaları tekrar ekonomiye kazandırmıştır.

Geçmişten gelen bu bilinen kendine özgü markaları düşük fiyatlarla müşteriyle buluşturmuştur. Hem geçmişten gelen nostaljik markaları hem de diğer çeşitli markaları da bünyesinde barındırarak insanlara farklı seçenekler sunmaktadır. Sebze ve meyve sektöründe de oldukça başarı sağlamış olan Şok marketleri, ürünlerini her zaman taze bulundurmak amacı ile dağıtım merkezlerinden 24 saat içinde tedarik edebilmektedir.  Her konudan zengin olduğu gibi kozmetik ve kişisel bakım açısından da büyük zenginlikler taşır. Her türlü kozmetik ürününü bulabileceğiniz geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Yiyecek, temizlik malzemeleri, kişisel bakım ürünlerinin haricinde kişinin ihtiyaç duyacağı ürünleri de ürün portföyünde bulundurmaktadır. Şok marketlerin de spot günleri Çarşamba olarak bilinmektedir. Çarşamba günleri kişilerin normal piyasa değerinde parasının fazla geldiği ürünleri getirerek halkın düşük maliyetler ile istedikleri ürüne sahip olmalarını sağlar.

Şok Market Bayilik Veriyor mu?

 Şok marketler zincirini genişletmiş zengin bir firmadır. Ancak diğer iki market gibi Şok’da bayilik sistemine olumsuz bakmaktadır. Kendi bünyesinde üretir ve kendi bünyesinde işleme koyar. Sadece kendi içerisinde mağazalar açar. Bayilik sistemini kabul etmiyordur. Sadece var olan dükkanınız var ise bunu sizden kiralayabilirler. Dükkanınızı kiralamak için Şok’un resmi internet sitesine girerek iletişim sayfasına gelerek başvuru formu‘nu eksiksiz doldurarak dükkanınızı Şok mağazalarına kiraya verebilirsiniz.

ŞOK
Şok Market Mağazalar Açmak İçin Kiralık Dükkan Sahiplerini Bekliyor.

Bu kurumsal marketlerden bayilik alamıyorsunuz fakat mevcut dükkanınız var ise bunları kiralayarak para kazanabilirsiniz. Eğer bayilik alarak yeni bir iş kurmayı düşünüyor iseniz Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar Şartları hakkında araştırma yapabilirsiniz. Bayilik almanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan yararlanarak hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

2 Yorum

 1. Kartepe eşme mahallesi bim vede A101 alıs veriş merkezi âçılmasını istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün