Dükkan Açmak

Bayilik Almanın Avantajları ve Dezavantajları

Bayilik Almanın Avantajları ve Dezavantajları

Bayilik verme yöntemi ile firmalar ürünlerini satışa sunarken daha fazla satış yaparak daha kısa sürede kazanç elde etmektedir. Bayilik vererek bir nevi firmalar sırtlarındaki yükleri hafifletmekte. Bu sayede hem bayilikler kazanç sağlamakta hem de firmalar kazanıp kazandırmaktadır. Bayilik almanın bir çok karlı sayılacak nitelikte avantajı bulunmaktadır.

Ekonomik olarak dış ülkelere açılma eylemi ile ülkemizde bulunan yabancı firmaların sayısı giderek artış göstermektedir. Bunun yanı sıra başarılı olan ve kazanç bakımından oldukça hızlı ilerleyen firmalar belirli bir bütçe karşılığında bayilik hizmeti vererek yatırım yapma imkanına denmektedir.

Bayilik almak yatırmış olduğunuz paranın kısa süre içinde kar oranı ile geri dönüşmesini sağlamaktadır. Yılların birikimi bu tür bayiliklerde geri kazanılarak daha önceden başka kişiler tarafından da bilindik ve denendik bir firma hazırda bulunduğundan duyulmanız ve müşterilerce yer edinmeniz daha kolay olacaktır.Müşteri potansiyeli aktiftir. Çünkü genellikle markalaşmış firmalar bayilik vermektedir. Bu bayilikler de tanındık ve ürünleri hali hazırda satışa sunulduğundan dolayı markayı duyurma ve benzeri işlemlerde her hangi bir şey yapmanıza gerek kalmamakta. Bilindik bir çok firmadan ücretli veya ücretsiz bayilik alma hakkına sahipsiniz.

Bayilik alanlar için reklam giderleri bayi tarafından karşılanmaktadır. Var olan reklam payı katkısı ise düşük olmaktadır. Her zaman firmalar ve diğer bayilikler size destek olarak gerek hukuki gerekse mali olarak sizlere her alanda destek sağlamaktadır. Firma kapsamında mali gelir gideriniz ve ticari performansınız sürekli olarak denetlenmektedir.

Bayilik alacağınız firma kapsamında eğitimden geçirilerek iş girişimi hakkında detaylı bilgi sahibi olmakta ve bilmediğiniz bir çok uygulamayı en ince ayrıntısına kadar öğrenebilmektesiniz. Genellikle bir çok firma sistem uygulaması kapsamında yaklaşık 1 hafta ile 1 ay arasında eğitim programlaması düzenlemektedir.

Tüm işletmelerde gerçekleştirilen indirimler, eğitimler vs durumlar eşit olarak her firmaya özgü sağlanmaktadır.
Kredi işlemleriniz kısa süre içinde gerçekleşmektedir. Öyle ki firma kapsamında bayilik alan işletmeler geri ödeme riski bakımından güvenli bulunmakta olduğu için kısa sürede kredi işlemi onaylanmaktadır.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ