Bayanlara Evde Ek İş İmkanları 2019

Bayanlara Evde Ek İş İmkanları 2019
21 Eylül 2018 tarihinde eklendi.

Evde canınız sıkılıyor ve dışarıda çalışma imkanınız yok mu? Ya da çalışıyorsunuz ama ek gelire mi ihtiyacınız var? Bugün insanlara evde yapılabilecek birçok iş imkanı sağlanmaktadır. Evde çalışıyor olmak size pek çok fayda sağlayabilir. Örneğin; esnek çalışma saatleriyle eğer çocuğunuz varsa onu uyuttuktan sonra işlerinizi halledebilirsiniz. Onun dışında hanımların en büyük sorunsalı olan ev işlerinizi sabahtan halledebilir, kalan vaktinizi işinize ayırabilirsiniz. Yani kısacası kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Hadi gelin birlikte işinize ek veya evden yapabileceğiniz işler konusunda bilgilenelim.

Evde Yapılabilecek İşler

İnternet üzerinden yapılabilecek işler ile bayanlar dükkanlarında, evlerinde veya topluma açık ( kafe, park vs.) gibi alanlarda sanal ortamdan rahatlıkla şahsi finansal desteğini oluşturabiliyorlar.

İnternet üzerinden yapılabilecek işlere kısaca göz atalım;

 • Online mağaza işletmeciliği
 • Sanal asistanlık
 • Makale yazmak
 • Sanal ortamda video çekmek
 • Elinizdeki ikinci el ürünleri, bunlar için oluşturulmuş sitelere satmak
 • Sosyal medya sitelerinde butik açmak gibi pek çok imkân vardır.

Online Mağaza İşletmeciliği

 Öncelikle yapmanız gereken mağazanıza bir isim bulmak,  ardından uygun bir web sitesi oluşturmak veya satın almak,  en son olarak da uygun tedarikçiler bulup ürünlerinizi hem kaliteli hem de düşük maliyetli bir şekilde istihdam ederek kar elde etmek.

Bayanlara Evde Ek İş İmkanları 2019 Yeni İş Fikirleri

      Online mağaza

Sanal Asistanlık

Hizmet veren binada olma zorunluluğu olmadan internetin bulunduğu her noktada firmayı asiste edebilir, firmanın koşullarına uygun bir şekilde sanal ortamdan işlerinizi yürütebilirsiniz. Size lazım olanlar sadece bir bilgisayar ve telefondur. Bu sayede yöneticinizin işlerini ev ortamında halledebilir, telefon görüşmeleri ile randevu ayarlayabilir ve size verilecek olan işleri kolayca halledebilirsiniz.

Makale Yazmak

Makale için oluşturulan sitelere yazdığınız makaleleri göndermek sureti ile kendinizi göstererek insanların sizin varlığınızdan haberdar olmalarını sağlayın. Bunun için çevrenizden yardım alarak yazılarınızı tıklamalarını isteyebilirsiniz. Daha sonrasında ise bu işlerle ilgilenen birimlerde çalışmak üzere başvurular yaparak  evinizden firmalara destek sağlayabilir kendi paranızı esnek saatler doğrultusunda kazanabilirsiniz.

Sanal Ortamda Video Çekmek

Günümüzde çok fazla rağbet gören ve moda haline gelen çok kolay para kazanma yollarından biridir. Belirli konulara göre insanların ilgisini çekebilecek videolar çekebilir popülerlik derecenize göre para kazanabilirsiniz. Biraz önce bahsettiğim gibi bunun içinde ailenizden, akrabalarınızdan veya arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz. Youtube‘da kanal açabilir, Instagram‘da ürün tanıtımı yapabilir ya da bir blog sitesi kurarak buralarda içerik yayınlayabilirsiniz.

Video İzleyerek Para Kazanmak

Video izleyerek para kazanabileceğiniz pek çok internet sitesi mevcuttur. Size gönderilen ve saniyelik olan videoları izleyerek kazanabilirsiniz. Bu videolar için verilen tutarlar az olsa da damlaya damlaya göl olacağını unutmayın. Ayrıca internet üzerinden anket doldurarak da para kazanabilirsiniz.

Elinizdeki İkinci El Ürünleri, Bunlar İçin Oluşturulmuş Sitelere Satmak

Günümüzde bu işler için oluşturulmuş birçok site vardır. Bu siteleri tespit ederek, elinizde olan size büyük veya küçük gelmiş olan beğenmediğiniz kıyafetlerinizi, ayakkabılarınızı ve daha birçok eşyanızı burada satışa koyabilir bunlar yoluyla kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz. Bu sitelerden bazıları Sahibinden.com, Letgo, ve Dolap‘tır.

Sosyal Medyada Butik Siteleri Oluşturmak

Online Mağaza işletmeciliği yazımda bahsettiğim gibi burada da ürünlerinizi az maliyete fazla kazanç edebileceğiniz şekilde tedarik ederek gelirinizi sağlayabilirsiniz. Bunun online mağazacılığa göre avantajı ise site açmanıza gerek olmaksızın sıradan bir sosyal medya hesabı oluşturabilirsiniz . Bu bir siteye göre daha kolay bir işlemdir. Hatta kendi hesabınız ile bile işe başlayabilirsiniz. Ya da popüler alışveriş sayfalarında dükkan açarak E-ticaret yapabilirsiniz.Bayanlara Evde Ek İş İmkanları 2019 Yeni İş Fikirleri

Butik site açmak

Evde internet üzerinden yapabileceklerimiz harici diğer işleri de şöyle sıralayabiliriz;

 • Nikah şekeri, magnet, kına paketi gibi kişiye özel ürünler yapıp satmak
 • El işi (toka, bileklik, kolye, örgü vb. ) gibi eşyalar yapıp satmak
 • Şeker hamuru ile kurabiyeler ve pastalar yapıp satmak
 • Evde hazırlanabilecek yiyecekleri hazırlayıp satmak
 • Kokulu sabunlar yapmak

Nikâh Şekeri, Magnet, Kına Paketleme

Günümüzde ihtiyaç duyulan düğünlerin vazgeçilmezi haline gelen 3 önemli etken diyebiliriz. Maliyet olarak giderinden fazla geliri olan, evde kolaylıkla yapabileceğiniz işler arasındadır. Tabi ki birazda hayal gücünüzün geniş, el becerinizin de bu işlere yatkın olması gerekmektedir. Bu gibi işlerle evinize hem katkı sağlar hem de işinize zevk katmış olabilirsiniz. Böyle ürünlerin işlemini gerçekleştirerek sosyal medyada paylaşarak veya arkadaşlarınız aracılığıyla satışını sağlayabilirsiniz.

Bayanlara Evde Ek İş İmkanları 2019 Yeni İş Fikirleri

magnet

Magnetlerin tanesinin 1 TL olduğunu varsayarsak günde 100 magnet siparişi alsanız 100 TL  kazanırsınız. Bu da aylık 3000 TL gelir anlamına gelmektedir. Toptancılardan gerekli malzemeleri uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. Böylece maliyeti azaltmış ve kar marjınızı arttırmış olursunuz.

El İşi Ürünler Yapmak

Eğer eliniz bu işlere yatkın ise ve böyle işleri zevkle yapıyorsanız bunu fırsata çevirmenin tam zamanı diyebiliriz. Evde yapabileceğiniz boncuklu takılarınızı, el örgülerinizi internet aracılığı veya kişiler aracılığı ile satışa sunarak para kazanabilirsiniz. Amigurumi bebekler sağlık açısından çocuklar için problem arz etmediğinden çokça tercih edilen ürünler arasındadır. Bayan çanta toptanılarından çanta da tedarik edebilirsiniz.

Bayanlara Evde Ek İş İmkanları 2019 Yeni İş Fikirleri

El işi

Şeker Hamuru İle Kurabiyeler ve Pastalar Yapmak

Birbirinden renkli , eğlenceli ve yaratıcı kurabiyeler pastalar yapabilirsiniz. İnsanların hoşuna gidebilecek dikkatini çekecek renkler kullanarak kişiye özel yiyecekler tasarlayabilirsiniz. Şeker hamuru hazır olarak maliyetli olur diyorsanız bunu kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Eminim ki zevkle para kazanabileceğiniz işlerden biri kesinlikle bu olabilir.

Bayanlara Evde Ek İş İmkanları 2019 Yeni İş Fikirleri

Şeker hamuru

Evde Hazırlanabilecek Yiyecekler Yapıp Satmak

Evde hazırlanan birçok yiyecek son zamanlarda gelir kaynağı haline gelmeye başladı. Reçel, salça, meyve kurutması gibi evde yapılabilecek yiyecekler satışa sunularak gelir elde edilebilir. Kolay gibi göründüğüne bakmayın hepsinin kendine göre zorlukları fazlasıyla bulunmaktadır. Ama evden yürütülebilecek ve ek gelir sağlayabilecek iş imkanlarına iyi bir fikir olabilir. Son yıllarda organik ürünlere olan talebin artması ile pek çok müşteriniz olacağına eminiz. Organik ürün reyonu bulunan marketlere de bu ürünleri satabilirsiniz.

Bayanlara Evde Ek İş İmkanları 2019 Yeni İş Fikirleri

Organik ürünler

Kokulu Sabunlar Yapmak

Her ne kadar zahmetli bir iş olarak görülse de bir o kadar da zevkli işler arasındadır. Evde kendi zevkinize göre el becerinizle kokulu sabunlar yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Eğer gelirinizin yüksek olmasını istiyorsanız dekorasyona özen göstermek zorundasınız. Çünkü bu tip görsel içerikli nesneler, kullanım için değil görüntüsü ve ortama verdiği kokusu için tercih edilir.  Bebek mevlitlerinde, ev dekorasyonlarında veya düğünlerde tercih edilebilme olasılığı yüksek olduğundan maliyet olarak da getirisi yüksek olacaktır.

İnternet üzerinde ek iş yaparak yüksek meblağlar kazanabileceğinizi ifade eden pek çok ilan bulunmaktadır. Bu tarz ilanlara itibar etmeyiniz. Sizin de konu ile ilgili önerebileceğiniz bir iş fikriniz var ise yorumlar bölümüne yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.Oy ver!
[Total: 0 Average: 0]
Bayanlara Evde Ek İş İmkanları 2019 Konusuna 16 Yorum Yapıldı
 1. Aysun Kızıltunç dedi ki:

  Evde ek iş istiyorum Sincan Ankara’da oturuyorum ihtiyacım var lütfen yardımcı olurmusunuz.

 2. Merve Bozkır dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim ankara

 3. Tuğba dedi ki:

  Evde her türlü paketleme işini özenerek yaparım bana güvenebilirsin

 4. Zeynep kılınç dedi ki:

  Mrb ist bağcılar da oturuyorum bende acil paket işleri istiyorum elim hızlıdır cvp ltfn

 5. Aylar dedi ki:

  Evde is yapmak istiyorum cook ihtiyacim var

 6. Hikmet dedi ki:

  Evde iş yapmak istiyorum her türlü paketleme işini yapabilirim dönüş yapmanızı bekliyorum Ankara mamak ta oturuyorum

 7. nurten dedi ki:

  Kocaelide oturuyorum,paketleme işi yapabilirim.Saygılar

 8. Özlem özbatmaz dedi ki:

  Evde iş istiyorum Tekirdağ kapaklı da otuyorum

 9. Selma Uçar dedi ki:

  Ankara sincan yenikentte oturuyorum Paketleme isine acil ihtiyacim var

 10. Udbdhhddb dedi ki:

  Acil işe ihtiyacım var benimle iletişime gecin

 11. Serpil dedi ki:

  Evde paketleme isine ihtiyacim var esimden ayrildim 2 cocugum var ve bi isin yok

 12. Hatice guner dedi ki:

  Evde ek işe ihtiyacim var çok acil lutfen yardimci olun 😢

 13. Ümmü Gülsüm dedi ki:

  Bende evde paket işi istiyorum lütfen cvp yazarmisiniz

 14. Feray dedi ki:

  Evde is imkani istiyorum gurubumda var dönerseniz sevinirim

 15. Ayten dedi ki:

  Paketleme ile ilgili her türlü işlerinizi özenerek yaparım olumlu olusuz dönüş yapın lütfen

 16. kawther Rajap dedi ki:

  Evde iş yapmak istiyorum lütfen iletişime gecin

Sayfa başına git