Bankada Borcu Olanlara İmkan Sağlanacak

Bankada Borcu Olanlara İmkan Sağlanacak
800 kez okundu.

İhtiyaçların karşılanabilmesi için bankalar pek çok kişiye kredi imkanları sağlamaktadır. Kredi imkanları doğrultusunda uygun faiz oranları ile pek çok kişi kredi çekmektedir ancak çekilen kredinin ödeme konusunda neredeyse herkesin zorluk çektiği görülmektedir. Bankalardan çekilen borçların Varlık Yönetim Şirketine devir edilmesi ile bankada borcu olanlara imkan sağlanacak.

Ülkemiz de bankaların kredi verdiği ve çektiği krediyi ödemeyen toplam kişi sayısının 2 milyon civarında olduğu belirtildi. 2 milyon kişinin Varlık Yönetim Şirketine devir edilen banka borcunun 29 milyar liraya yakın olduğu belirtildi. Bankalar borçlulardan ödeme alamadığı için borçları Varlık Yönetim Şirketine devir etti. Varlık Yönetim Şirketi tarafından yapılan açıklama ile bankada borcu olanlara imkan sağlanacak duyurusu yapıldı. Taksitler ile borçluların borçlarını ödeyebilmesi için imkanlar sağlanacak.Kimlerin borcu devir edildi

Bankalar alacaklarından alamadığı borçların 29 milyar lirasını Varlık Yönetim Şirketine devir etti. Varlık Yönetim Şirketi borçluların borçlarını ödeyebilmesi için pek çok imkan sağlakacak. Peki kimlerin borcu Varlık Yönetim Şirketine devir edildi. Bankadan kredi çektikten sonra 90 gün boyunca kredi ödemesi yapmayanlar için yasal takip süreci başatılmaktadır. Yasal takip sürecinin sonunda da ödeme alınamaması ile 2 – 3 yıl boyunca borcunu ödeyemeyenlerin borçları Varlık Yönetim Şirketine devir edilmektedir.

Varlık Yönetim Şirketine devir edilen borçların toplamı 29 milyar lira olarak belirtildi. Varlık Yönetim Şirketi bankada borcu olanlar imkan sağlayacak. Borçlar taksitlere bölünecek ve borçluların ödeme yapılabilmesi için tüm kolaylıkların sağlanacağı belirtilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git