Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Bakan Çelik: Sudan Hakkında Konuştu

Bakan Çelik: Sudan Hakkında Konuştu
620 kez okundu.

Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Sudan’da arazi kiralanması konusundaki gelişmeler için yapılan eleştirilere bir basın toplantısı ile cevap verdi. Toplantıda muhalefetin eleştirdiği bu durumu vizyonsuzluk olarak değerlendirdi.

Sudan’da arazi kiralanması konusu ile muhalefetin tarım konusunda eleştirdiği hükümetin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik yaptığı basın toplantısı ile dünyada Mars üzerinde tarım yapılması konusunda atılımların olduğu, farklı ülkelerdeki atıl arazilerin tarım için elverişli hale bu dönemde bu yoldaki adımlarımızı anlamak vizyonsuzluktur şeklinde ifadelerde bulundu.

Bakan yaptığı açıklamalarda tarımın geliştirilmesi konusunda ülkemizdeki arazilerin en iyi şekilde kullanılması ve tarımın arttırılması konusundaki çalışmalarının ortada olduğu söyledi. Sürekli gelişmekte olan tarım konusunda ülkemiz dışında bulunan arazilerinde değerlendirilmesinin ülkemizdeki tarım konusundaki gelişmelerin bir parçası olduğunu ifade etti.Ülkemizde oldukça değerli tarım arazileri olduğunu ve bir karışının bile zayi edilmeden tarım için elverişli hale getirilmesi ve işlenmesi konusunda büyük çalışmalar yapıldığını belirten Bakan Çelik, ayrıca yurt dışında arazi kiralamak ve bunun işletilmesi dünyada bir uygulama olarak her ülke tarafından uygulanmaktadır şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bakan Çelik yaptığı açıklamalarda tarım politikalarını ve yut dışında arazi kiralanması konusundaki eleştirilere yanıt vererek bunun vizyonsuzluk olduğunu ve gelişen dünya ile gelecekte olanların görülememesi olduğunu belirtti. Atılan adımlar ile ülkemizde tarım konusunda önemli gelişmeler yaşanacağını da ifade etti.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git