Sağlık

Ayrıntılı Ultrason Fiyatları 2021 (Dört Boyutlu Detaylı)

Ultrason fiyatları hastanelere ve şehirlere göre farklılık göstermektedir. Bu konu ile ilgili anne adayları için ayrıntılı ultrason fiyatları, gebelikte detaylı ultrason ve renkli ultrason fiyatları hakkında bilgi alabilir, özel ve devlet hastanesi ultrason ücretleri ne kadar, 2021 yılında 4 boyutlu ultrason fiyatları ne kadar? Ayrıntılı olarak içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.

Ayrıntılı Ultrason Nasıl Yapılır?

Anne adayları, bebeklerinin gelişimlerini ultrason ile takip etmektedir. Ayrıntılı ultrason, perinatoloji uzmanı tarafından yapılmaktadır. Büyük öneme sahip olan detaylı ultrason, diğer ultrasonların görüntülenmesi gibidir. Karın bölgesine sürülen jel ile ultrason probu karın üzerinde hareket ettirilir ve inceleme yapılır. Bu işlem ortalama 30 dakika sürmektedir ve işlem sonunda anne adayına ultrason raporu verilmektedir.

Birden fazla ultrason çeşidi vardır. Bunlar:

  • 2 Boyutlu ultrason
  • Ayrıntılı ultrason
  • Renkli ultrason
  • 4 boyutlu ve 3 boyutlu ultrason
  • Standart ultrason olarak 5’e ayrılır.

Özel Hastane Ultrason Fiyatları 2021

Özel hastaneleri tercih ederek ultrason tahlillerinizi çektirebilirsiniz. 2 boyutlu, 3 ve 4 boyutlu ultrason, ayrıntılı ve renkli ultrason, standart ultrason çekimlerinizi özel hastanelerde yaptırabilirsiniz. Ortalama olarak özel hastanelerde standart ultrason fiyatları 250 TL ile 700 TL arasındadır. Bu durum gideceğiniz hastanelere göre farlılık gösterecektir.

Renkli Ultrason Fiyatları 2021

Renkli ultrason fiyatları hastanelere göre değişiklik göstermektedir. Devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde renkli ultrason çektirebilirsiniz. Devlet hastanelerinde ultrasonlar ücretsiz olarak çekilir. Ortalama olarak renkli ultrason fiyatları:

Özel Hastane Renkli Ultrason Fiyatları:

  • İstanbul Kolan İnternational Hastanesi: 500 TL-700 TL
  • Eskişehir Özel Acıbadem Hastanesi: 450 TL
  • Ankara Özel 100. Yıl Hastanesi: 350 TL-450 TL
  • Bursa Özel Medical Park Hastanesi: 400 TL-500 TL
  • İzmir Medical Park Hastanesi: 400 TL-700 TL

Gebelikte Detaylı Ultrason Fiyatları

Gebelik döneminde yapılması gereken tahlillerden biride detaylı ultrasondur. Detaylı ultrasonları özel hastaneler ve devlet hastanelerinde çektirebilirsiniz. Ortalama olarak detaylı ultrason fiyatı 200 TL ile 500 TL arasındadır. SGK indirimli olan özel hastanelerde detaylı ultrason fiyatı 150 TL ile 400 TL arasında olabilir. Gideceğiniz hastanelerden net fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Devlet hastanelerinde ise ultrasonlar ücretsiz olarak çekilir.

4 Boyutlu Ultrason Fiyatları

4 boyutlu ultrason gebelik döneminde oldukça önemlidir ve çekilmesi gerekli olan bir işlemdir. 4 boyutlu ultrason fiyatları şehirlere, gideceğiniz hastanelere göre farklılık göstermektedir. Ortalama olarak 4 boyutlu ultrason fiyatları 200 TL ile 700 TL arasındadır.

Ultrason çekimi dışında MR çektirecek olan kişiler için özel hastane MR ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Tercih edeceğiniz hastaneden ultrason fiyatları için net bir bilgi alabilirsiniz. Belirttiğimiz fiyatlar ortalama fiyatlardır.

Özel Hastanelerde Ayrıntılı Ultrason Fiyatları

Özel hastanelerde ayrıntılı ultrason fiyatları 350 TL ile 600 TL arasında değişebilmektedir. Her özel hastanenin ücretlendirmesi farklı olup, her sene fiyatlarda değişiklik yapılmaktadır. Ortalama özel hastane ayrıntılı ultrason fiyatları aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Detaylı bilgi ve ücretleri öğrenmek için hastanelerden randevu alarak ya da arayarak bilgi edinebilirsiniz.

Medical Park ayrıntılı ultrason fiyatları, sıkça merak edilenler arasında yer almaktadır. İzmir Medical Park detaylı ultrason fiyatı 400 TL ile 500 TL arasındadır. Bursa Özel Medical Park ayrıntılı ultrason fiyatı da aynı şekilde 400 TL – 500 TL arasındadır. Hastane, bu ücretlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu yüzden detaylı bilgi ve randevu için hastane ile iletişime geçebilirsiniz.

Devlet Hastanesi Detaylı Ultrason Fiyatları

Devlet hastanesi detaylı ultrason fiyatı alınmamaktadır. Detaylı ayrıntılı ultrason, SGK’lı hastalar devlet hastanelerinde ücretsizdir.

Gebelikte detaylı ultrason zamanını öğrenmek için doktorunuza muayene olabilir ve bilgi alabilirsiniz. Bununla ilgili olarak özel hastanelerde tedavi gören, doğum yapacak hastalar muayene günü alabilirler. Özel hastanelere muayene olacak kişiler için özel hastane muayene ücretleri ne kadar? öğrenebilir ve hemen istediğiniz hastaneye randevu alabilirsiniz.

Ankara Ayrıntılı Ultrason Fiyatları 2021

Ankara ayrıntılı ultrason fiyatları, 4 boyutlu ultrason fiyatları için kesin bir fiyat belirlemek yanıltıcı olacaktır. Ankara 4 boyutlu ultrason fiyatları, klinik ve hastaneler arası değişmektedir. Ankara ayrıntılı ultrason fiyatları ortalama olarak 300 TL ile 800 TL arasında değişebilmektedir.

Ayrıntılı Ultrason Fiyatları Kadınlar Kulübü Yorumları

Ayrıntılı ultrason, diğer adıyla 4 boyutlu ultrason, hamilelik sürecinde anne adaylarının bebeklerinin görüntülerini görmeleri ve gelişimlerini takip etmesi için yapılan bir uygulamadır. Ayrıntılı ultrasın fiyatları kadınlar kulübü sitesi üzerinde de merak edilen konular arasındadır. Ayrıntılı ultrason fiyatları, şehre, hastaneye ve kliniğe göre değişmektedir.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Başa dön tuşu