Dükkan Açmak

Oto Alım Satım İşi Yapmak İsteyenlere Öneriler

Oto Alım Satım İşi Yapmak İsteyenlere Öneriler

Araç oto alım satım işi, elinizdeki az bir sermaye ile size yüksek miktarlarda kar payı sunabilecek işlerden biridir. Ayrıca bu iş için herhangi bir dükkan açmanıza da gerek yoktur. Tabi bu durum sermayenize ve hedeflediğiniz araç alım satım miktarına göre değişecektir.

Nereden başlamak gerekli;

Öncelikle bu iş için elinizde bir miktar sermaye bulunması gereklidir. Örneğin 2000 – 3000 liraya bir araç alınabileceği gibi, bu miktar 100.000 Tl. de olabilir. Bu sebeple sermayenizi belirlemekle sizin ilgi alanınızda olacak kategoriyi de belirlemiş olursunuz. Para işi tamamlandıktan sonra yapmanız gereken alıp satacağınız araçlar hakkında bilgi sahibi olmak. Eğer araçlar haricinde hiçbir bilginiz yok ise, biraz araştırma yapmanızı ya da bu işten anlayan bir ortak bulmanızı tavsiye ederiz. Çünkü fiyatını piyasasını motorunu kaportasını özelliklerini bilmediğiniz bir aracı satın almanız yüksek miktarlarda zarar etmenize sebep olabilir. Araç oto alım satım işi kârlı olduğu kadar da risklidir.Araç oto alım satım işi yapmak isteyenlere bizden tavsiye;

 • Kendi üzerinize bir yılda en fazla 3 adet araç alıp satabilirsiniz. Bu miktarı aşarsanız vergi ödersiniz. Bu kurala dikkat edin.
 • 100.000 Tl para ile bir araç alınacağı gibi 10 adet araçta alınabilir. Bulunduğunuz bölgede tercih edilen, çok satılan araçları tercih edin.
 • Pahalı bir araç alıyor iseniz, paradan kaçmayın mutlaka exper yaptırın.
 • Hiçbir şekilde çek, senet, imza, taahhüt vb. işlere girmeyin.
 • Alacağınız araç için mutlaka tramer kayıtlarında sorgulama yaptırın.   Araç plakasını yazarak “5664” nolu numaraya kısa mesaj atın, bu mesaj sonrasında hasar kaydı ve kilometre kayıt bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 • Şüphe duyduğunuz araçlar için mutlaka trafik tescil şube müdürlüğü ile irtibat kurarak ayrıntılı sorgulama yaptırın.
 • Aracı mutlaka ve MUTLAKA üzerinize alın. Yüz lira noter parasından kaçmayın.
 • Aracı kimden alıyor iseniz alın, MUTLAKA servise gösterin. Bu servis satıcının tanıdığı tanındığı yer değil, sizin tercihiniz olsun.
 • Otomobili aldığınızda ayrıntılı bir temizlik yapın veya yaptırın. Eksiklerini giderin, ufak masraflardan kaçmayın.
 • Aracınızı satarken sahibinden isimli internet sitesine ilan verin. Aynı zamanda yaşadığınız yerdeki kalabalık bir bölgeye aracınızı çekin ve camına satılık levhasını asın.
 • Araç oto alım satım pazarlarını ziyaret edin, fiyatları araştırın, internette ki fiyatlar ile kıyaslama yapın.
 • İNTERNETTEN ARABA ALIRKEN ASLA KAPORA ÖDEMEYİN.
 • Araba alırken, özelliklerini, hasar kaydını, muayene bilgilerini, egzoz emisyon bilgilerini, triger değişme kilometresini, tramer kayıtlarını kontrol edin.
BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. hakan dedi ki:

  önemli olan aracı ucuza almaktır nekadar ucuza alırsan okadar kar edersin,birde satarken sabırlı olacaksın…

 2. iskender dedi ki:

  Şöyle bir sorum olacak hocam şimdi biz araç aldık örnek 3 bin Tl Ye anlastik aracın sigortası vb masraflari ile 4 bin Tl masraf yapmış olduk bu araçtan kar edebilmek için 5 bin Tl Ye satmak gerekir bu karı edebilmek için neler yapmak gerekir galeri vb birsey olmadan bireysel olarak elimdeki Citroen C4 le Bu ise başlamak istiyorum merak ettim soru şu bir aracın üstüne 2 bin Tl fark koyabilmek için neler yapmak gerekir nasıl bir yol izlemek gerekir

  Alacağın araca binmeyeceğin için sigorta yapmana gerek yok. farzet sigorta yaptın, sattığın zaman kalan sigorta bedelini geri alıyorsun zaten. ayrıca 50 bin lira bağlayıp, bin lira kazanacaksan o işe hiç girme.

 3. Araç Alım Satım İşi Hakkında Tüyolar dedi ki:

  Bence En İyisi Örnek 2.000 Al 3.000 Sat 3.000 Al 4.000 Sat en Güzel Yatırım Üstüne Fiyat Yükselterek Birikim Yapmak Bir Bakdın Aracın Fiyatı 100.000 Olmuş Adamın Dediği Gibi Paranın Hepsine 10 Araba Al Fayiz Koyarak Sat :))

 4. Oto galarici dedi ki:

  Ne yapacam ve nasil saticam orneklerinizi bekliyorum saygilarla

 5. Oto galarici dedi ki:

  Yardimlarinizi bekliyorum abecim

 6. Oto galarici dedi ki:

  Oto galari acmak istiyorum ve bundan kar payimi nasil ayarliyabilirim ornek vermenizi bekliyorum saygilarla

 7. alım satım dedi ki:

  size ulaşabileceğim telefon numaranız ?

 8. alım satım dedi ki:

  İlgileniyorum irtibata geçebilirmiyiz.

  1. Oto Temin dedi ki:

   numara ya da mail adresi alabilir miyim ?ve İstanbul da mısınız

 9. Anonim dedi ki:

  Nasıl .

 10. muhammet dedi ki:

  Oto kiralama açmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 11. Ilyas guney dedi ki:

  Bu ise sıfırdan başlayacağım kendime ait bi arsam var mekanim orası olacak bu ise başlamanın riskleri ve iyi yönleri nelerdir nerelerden araç alabiliriz aldığımız araçların hepsini ustumuzemi alalım sigortadan sıkıntı yaşamaz miyiz bunun onlarca soru bu iş hakkında geniş kapsamlı bilgi verirseniz sevinirim hayırlı gunler

BİR YORUM YAZ