Araba Arkasında Seyyar Ticaret Tavsiyeleri

Araba Arkasında Seyyar Ticaret Tavsiyeleri
24.395 kez okundu.

Araba arkasında seyyar ticaret yapmak isteyenler için yapabilecekleri iş fikirleri ve dikkat etmeleri gereken hususları yazımızda bulabilirsiniz. Meyve, sebze, içecek, giyim, tişört, 10/ 15 liralık ayakkabılar, çanta, çorap, atkı, eldiven, mont, saat, pijama altları, çorap, iç giyim, atlet gibi parça kumaş, kırlent gözleme, taze sıkma meyve suları, gibi hızlı tüketilecek ürünleri araç arkasında satarak para kazanabilirsiniz. Doblo’dan bozma bir aracın arkasında, kamyonet veya karavanda ne satabilirim, araba arkasında seyyar olarak meyve sebze içecek satışından ticaret yapsam para kazanabilir miyim ne iş yapabilirim diyenler için hazırladığımız yazımızda seyyar satıcılık için püf noktalara yer verdik.

Seyyar satıcılık

Yol kenarlarında duraklarda veya sabit olarak yer kiralayarak araç arkasında seyyar olarak satış yapılabilecek değişik iş fikirlerine ihtiyaç mı duyuyorsunuz?

Sokakta araç arkasında satılacak ürünlerin çeşitliliği oldukça fazladır. Kime sorsanız kitap, portakal, karpuz, su, iç çamaşır, pilav, farklı farklı farklı iş fikirleri aklına gelir.  Aslında ne satacağımıza satış yapacağımız çevredeki müşteri kitlesi cevap vermektedir. Hitap edilecek çevredeki müşterilerin neye ihtiyaç duydukları bu konuda bize fikir vermektedir. Yağmurlu havada şemsiye en  çok satılan grup olurken sıcakta dondurma ve su en çok talep edilen ürünlerdir. Hangi çevre de ne satılacağına dair bir yol haritası oluşturmalı ona göre gıdamı yiyecek mi satılacağına karar verilmelidir. En önemlisi bildiğiniz ve hakim olduğunuz sektöre yönelmeli size en uygun olanı seçmelisiniz. Tabi her işin başlangıcında ihtiyaç duyacağınız gibi seyyar satış işinde de elinizde mutlaka bir miktar para olması sermayenizi araç alımında gerekli ekipmanların alınmasında ve ürün tedariği için kullanabileceğiniz paranızın olması gereklidir. Sermayeniz yoksa bu işi askıya alın. Paranız varsa araç alarak ve ürünleri temin ederek seyyar satıcılık işine başlayabilirsiniz. Toptan ve az maliyetli ürünleri  aracınızın arkasında satarak seyyar olarak ticarete başlayarak kar sağlayabilirsiniz.

Giyim ürünleri

İhracat fazlası giyim ürünlerini pazarlarda satarak kar elde eden toptancılar bu işten baya kazanıyorlar. Araç sahibi olanlar gittikleri yerlerde bu ihracat fazlası malların toptan ucuz fiyatlardan alarak seyyar olarak satılması fikrine sıcak bakabilirler. Bildiğimiz kadarıyla giyim işinde seyyar satıcılık karlı olabilir. Satışlardan kar elde etmek için aslında toptan ucuz ürünleri alarak üstüne  kar koyarak satmak kazanç sağlayabilirsiniz. Bu şekilde  giyim işinde seyyar olarak pek bir kazanç sağlamanız mümkün olabilir.Araba arkasında ticaret için kamyonete ihtiyacınız var ise, sahibinden kamyonet ilanlarını inceleyebilirsiniz.

Gıda sektörü

Daha çok işlek yerlerde gıda işinde fıstık, fındıkları ucuz fiyatlardan satarak satış yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Sabahları işe gidenlerin yol üzerinde olduğu bir mekanda sandiviç ,simit  satarak araç arkasında ticaret yapılabilir. Parklar da halka açık yerlerde karavan ve ya kamyonet tarzı araçlarla müşterilere yiyecek satılabilir. Gıda işinde doğru adımlar atarak yüksek kazançlı gelir elde edilebilir.  Balık ekmek, patates kızartması, dürüm, salata, kebap, sosisli yiyecekler, kumpir gibi çabuk tüketilen yiyecekler aracınızın arkasında satabileceğiniz gıda arasında olabilir.

Seyyar gıda satışı için Sağlık Bakanlığından satışına izin verdiği gıdalar listesini edinebilir araçta hazırlanabilecek veya ticari mutfakta ve evinizde kolaylıkla  yapabileceğiniz gıda ların satışını yapabilmeniz için Bakanlık ile irtibat kurabilir, gıda satış izini için ve ruhsatı almak için gerekli merciler ile iletişime geçebilirsiniz.

Araç mutlaka satış için yeterli olmalı. Karavan ve kamyonet  alımı yapabilir içerisine mutfak gerekli ekipmanlar ve depo alanı gibi bölümleri oluşturarak aracınızı gıda satışı için uygun hale getirebilirsiniz.

İLAVE BİLGİ: Yol Kenarında Satış Yapmak Yasak mı?

Halka açık alanlarda okul, festival, gibi yoğun kişilerin yanı başında kuracağınız seyyar arabanızla kazanç sağlayabilirsiniz Mutlaka satış yapacağınız bölgenin satılan gıda ile ilgili bir kısıtlama olup olmadığını araştırmalısınız. Belediyelerden gerekli izinlerin alınması kontrollerin yapılması gereklidir. Yasak bölgelerde satış yapmanıza belediye görevlileri izin vermeyecektir. Yasak olmayan bölgelerde ilgili mercilerden gerekli izinleri aldıktan sonra yapılacak denetimlerden geçerek aracınızda güvenle ticaret yapabilirsiniz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git