Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Antalya Sezonun Yıldızı Olacak

Antalya Sezonun Yıldızı Olacak
204 kez okundu.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği geçtiğimiz günlerde turizm konusunda önemli verilerin bulunduğu bir rapor paylaştı. Buna göre Türk turizmine dair oldukça merak edilen bilgiler kullanıcılara sunulmuş oldu. Özellikle raporda Antalya’nın diğer tatil bölgelerini geride bırakacak bir özelliği keşfedildi. Bu özellik ise Antalya’da çekilen Türk dizilerinin olduğu ortaya çıktı. AKTOB tarafından Dünya turizm pazarı açısından oldukça geniş kapsamlı bilgilere sahip olan bir rapor hazırlandı. Bununla birlikte ülkenin en çok hangi bölgelerinin turist aldığıda net bir şekilde görülmüş oldu. Rapora göre en fazla turizm konusunda harcama yapan ülke Rusya oldu. Yıllık olarak Rusların turizm konusunda yapmış olduğu harcama ise 54 milyar dolar. Rus turistlerin sık sık seyahata çıkmak istediği, oldukça varlıklı ve bilinçli olduğu, özellikle daha çok deniz ve kum ağırlıklı tatillerden hoşlandıkları ortaya çıktı. Bu kişilerin tatil süresi ise en az 9 gün, en fazla ise 12 gün olarak belirtildi.

Tatil Konusunda En Çok Antalya Tercih Edildi

Rusların tatil konusundaki en büyük tercihlerinden birinin Antalya olduğuna dikkat çeken rapor, uzun zamandan beri onların bu anlayışının değişmediğinin bilgisini verdi. Fuar öncesi tatil için talep artışlarından bahseden Erkan Yağcı, özellikle içinde bulunduğumuz yıl içinde turizm konusunda patlama beklediklerini sözlerine ekledi. Rusya’nın turizm konusunda Dünya çapında en önemli pazarlardan biri olduğunu belirten Yağcı, özellikle son iki yılda büyük bir kayıp yaşadıklarını ancak bunun telafi edilebileceği zamana girdiklerini söyledi. Özellikle kaliteye yakışır fiyatlara geri dönecek olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Yağcı, bunu konaklama sektörü olarak kademeli bir şekilde gerçekleştirmek gerekir.” diye konuştu.Tanıtım İçin Sosyal Medya Reklamları Gelecek

Rusya ile sağlanan bu olumlu hava devam ederken, özellikle turist sayısını arttırabilmek açısından reklam çeşitlerininde arttırılmasına karar verildi. Buna göre özellikle günümüzün yoğun bir şekilde kullanılan sosyal medya sitelerine çok büyük bir önemin düştüğü biliniyor. Bu alanda aktif bir şekilde reklam yayınlayarak, turist sayısında önemli artışların elde edileceği düşünülüyor. Gelecek zamanlarda da Türkiye’yi turistik açıdan tanıtacak tanıtımların ve teşviklerin başlayacağının bilgisi verildi.

Bunun yanında 2018 yılında bu kadar çok turistin beklenmesinin diğer nedeni ise, Türk dizilerinin gücü olarak yorumlanıyor. Zira Türk dizileri Dünya’nın pek çok yerinde olduğu gibi, Rusya’da da aynı sevgiyle izlenmeye devam ediyor. Dizilerin sahip olduğu hayranlar ise, dizilerin çekildikleri yeri tanımak ve yaşamak istiyorlar. Bu nedenle yoğun bir şekilde Antalya gibi dizi çekimlerinin yapıldığı yere ziyaret söz konusu. Bunun yanında Ruslara özel olarak geniş yelpazeli ürün satışının ön plana çıkarılması da gelecek olan turist sayısını arttırması bekleniyor. Yurt çapında özellikle yaz aylarında gelecek olan turistler için büyük bir hazırlık başlarken, çok titiz bir şekilde yetkililer tarafından çalışmalar devam ediyor.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git