Dükkan Açmak

Ankara’da Evde Ek İş Fikirleri Nelerdir?

Ankara’da Evde Ek İş Fikirleri Nelerdir?

Ankara’da Ev hanımları için iş fikirleri

Son dönemlerde ev hanımlarının girişimcilik öykülerini dinlemek pek çok kadına ilham kaynağı olmaya başladı. Evde boş oturmaktansa üretime katılıp bir şeyler yapmayı tercih eden bayanların değerlendireceği iş imkanları giderek artış göstermektedir.

Bayanların ek gelir getirecek işler hem bir evin annesinin öncelikle görevlerini yerine getirmesine olanak vermesi, hem de evin bütçesine katkı sağlamalıdır. Yani evden iş yaparak para kazandığınız zaman günlük hayatınızda pek de bir değişiklik olmaz. Ev işleriniz aksamaz. Bir de anneyseniz; çocuğunuzu yabancıların büyütmesi için kreşe, dadıya vermek zorunda kalmazsınız.

Ankara Merkez’de evden para kazandıracak iş fikirleri

1.En klasik iş fikirlerinden olan çocuk bakıcılığı yaparak para kazanmak en başta gelmektedir. İş kadını olan bayanlar çocuklarının bakımını üstlenmeleri için bir bayana ihtiyaç duymaktadırlar. Çocuk bakıcılığı ek gelir imkanlarından biri olmasına rağmen bütün gününüzü alacaktır. Eğer kendi evinizde çocuk bakıcılığı yaparsanız hem kendi ev işleriniz aksamamış olur hemde ek gelir elde edebilirsiniz. Diğer ek gelir imkanlarına göre çok fazla para kazandıran bir meslektir.

2.Evde ek iş imkanları için her sene birçok firma kına paketleme işlerini ev hanımlarına vermektedir. Bu işten güzel paralar kazanan ev hanımları bulunmaktadır. Bu iş için firmalarla anlaşıp evinizde ailenizle birlikte ya da arkadaşlarınızla birlikte bir ekip kurarak bu işi yapabilirsiniz.

3.Evden saç tokası işi yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.Kadınların güzel görünme tutkularının belkide en masum ürünlerinden biri olan saç tokaları günümüzde çok fazla satılmaktadır.

4.Evde dikiş işi yaparak para kazanabilirsiniz. Eğer dikiş konusunda el beceriniz varsa dışarıdan aldığınız siparişlerle ek gelir elde edebilirsiniz.

5.Özel günler için kurabiye yapıp satma işinden de ek gelir elde edebilirsiniz.

6.Keçe ile kapı süsü, buzdolabı süsü yaparak da ek gelir elde edilebilir. Eğer el beceriniz varsa bu iş tam sizin için iyi bir fırsat olabilir.

7.Yemeklerinizin lezzetine güveniyor ve beğeniliyorsanız bunu ek gelir haline getirebilirsiniz. Evde yemek yaparak ek gelir elde etmek mümkün olacaktır.

8.Takıları seviyorsanız ve ben bunu yapabilir diyorsanız o zaman takı yaparak da ek gelir elde edebilirsiniz.

9.Üye olduğunuz kozmetik ürünlerini de evinizden arkadaşlarınıza satışını yaparak da ek gelir elde edebilirsiniz.

10.Ev de organik sabun işi yaparak da ek gelir elde edilebilmektedir.

Ankara’da Ev hanımlarına ek iş imkanları

Evde çalışmak isteyen ev hanımlarına özel farklı işler ve ev hanımlarının yapabileceği işler nelerdir ? Aşağıda bayanlara yönelik yapabilecekleri düşündüğümüz ek işleri paylaştık. Buyurun beraber inceleyelim 😉

ANKARA EVDE KUTU KATLAMA İŞİ

Evde kutu katlama işi günümüzde evde yapılabilen popüler işlerden biridir. Kendi  kutu kartonlarını istenilen şekilde katlayabilir, ve  size iş veren firmaya teslimat tarihinde teslim ederek bu işten ek gelir elde edebilirsiniz. Bu sektörde hizmet veren firmalar kutu katlama işinden adet başına 5 ila 10 kuruş para vermektedirler. Ancak burada önemli olan, firma ile anlaştığınız tarihte anlaşılan şekilde ince işçilik yaparak zamanında teslimatı sağlamalısınız. Yani size verilen işi düzgün şekilde zamanında yaparak teslim ederseniz güvenirlik kazanırsınız. Eğer evinizde size bu işte yardım edebilecek yakınlarınız var ise adet sayısını yükseltebilir ve sıkı bir çalışma ile tahmin edemeyeceğiniz gelirler elde edebilirsiniz.

ETİMESGUT EVDE POŞET KATLAMA İŞİ;

Evde poşet katlama işi zahmetsiz, fazla emek gerektirmeyen işlerden biridir. Bu işin özelliği herhangi bir alet ve edevat gerektirmemesi ve kısa sürede işin tamamlanabilmesidir. Tabi bu iş için anlaşabileceğiniz firma bulmanız biraz sıkıntılıdır. Firmalar genelde güvendikleri kişilere iş verirler bu sebeple poşet katlama işinde güvenirlik kazanmak biraz zaman alacaktır. Ancak bu işi düzgün şekilde yaparsanız ayda 1000 tl.civarında para kazanabilirsiniz.

SİNCAN EVDE DAVETİYE KATLAMA İŞİ;

Günümüzde yapılan düğünler için hazırlanan davetiyeler matbaalar tarafından dakikalar içerisinde binlerce adette basılabiliyor. Tabi bu davetiyelerden bazılarının tek tek katlanması gerekiyor. Bunun içinse tek tek uğraşmak gerekli. Firmalar davetiye taleplerinin yoğunluğundan dolayı katlama için zaman ayıramıyor. Bu sebeple sizde evde davetiye katlama işi yaparak para kazanabilirsiniz. Firmalar davetiyenin çeşidine ve adedine göre evde davetiye katlama işi yapan kişilerle anlaşarak iş vermektedir. Tabi bu iş için yine güvenirlik, zamanında teslimat önemlidir. Sizde bu işi yaparak her ay ciddi miktarlarda para kazanabilirsiniz.

MAMAK EVDE KINA PAKETLEME İŞİ;

Düğünlerde misafirlere dağıtılan küçük poşetlerdeki kınaları biliriz. Düğün sahipleri kına satan firmalardan bu ürünleri yüzlerce adet satın almaktadır. Tabi ufak firmalarda bu işi yapabilecek yeterli Makine ve donanım bulunmadığından bazı firmalar evlere kına paketleme işi vermektedir. Firma tarafından iş yapacak olan şahıslara kına ve paketleme malzemeleri hazır olarak teslim edilmekte ve en kısa sürede hazırlanarak teslim edilmesi talep edilmektedir. Bu işte yine paket adedine göre firma tarafından belirli bir fiyat belirlenmekte ve ortalama adet başına 10-15 kuruş civarında bir ödeme yapılmaktadır.

KEÇİÖREN EVDE TAKI HAZIRLAMA İŞİ YAPIN;

Eğer sizinde gümüş veya benzeri takı malzemeleri konusunda deneyiminiz varsa, Bir şeyler üretebiliyor iseniz, evde takı işi yaparak hem zevkli zaman geçirebilir hemde bu işten düzgün bir ek gelir elde edebilirsiniz. Hazırlayacağınız takılar sadece sizin hayal gücünüze bağlı. Eğer güzel modeller üretebilirseniz bu ürünleri satabilecek bir firma ile anlaşmanız çok kolaydır. Hazırladığınız ürünlerin müşteriler tarafından çok tercih edilmesi durumunda firmalara ürün yetiştirmekte zorlanacak seviyelere gelebilirsiniz. Bu işten elde edebileceğiniz gelir sadece sizin yeteneğinize bağlıdır. Eğer gerçekten işinizde iyi iseniz, normal bir işçinin ayda kazandığı maaşın çok daha fazlasını elde edebilirsiniz.EVDE BONCUK İŞİ PARA KAZANDIRIYOR

Evde boncuk işi yaparak her ay 1000 1500 tl arasında ek gelir elde edilebilmektedir. Bunun için ister bir firma ile anlaşın ister kendi başınıza bu işe girin, biraz emek sarfetmek ve işi yapabilmek önemlidir. Yine bu işi ilk defa yapıyor iseniz, bu konuda biraz eğitim almanız şarttır. Evde boncuk işi yapabilmek için bu iş ile meşgul olan kişilerle görüşmek fikirler edinmek sizin yararınızadır. Bu işi yaparak 5 tl. ye maal ettiğiniz ürünleri 20 tl. civarında bir paraya satmanız çokta zor değildir. Tabi hazırladığınız ürünlere pazar bulabilmenizde ayrıca bir iştir. Eğer bir firma ile anlaşarak evde boncuk işi yaparsanız, herhangi bir riskinizin bulunmamasına karşılık kâr oranınız biraz düşük olacaktır.

BATIKENT EVDE ÜTÜ İŞİ;

Evde iş imkanlarından biride ütü yapmak. Evinizde elbise ütüleyerek ek gelir elde edebilirsiniz. Bu iş için evlere ütü işi veren firmalarda görüşerek anlaşmanız gereklidir. Tabi bu iş için firmadan temin edeceğiniz uzun süre çalışabilen bir sanayi ütüsüne ve/veya çok kaliteli bir ütüye ihtiyacınız vardır. Tabi bu işin geliri olduğu gibi birde elektrik gideri var. Ayrıca diğer işlere nazaran ayakta yapılması gereken bir iş olduğundan oldukça da yorucudur. Bu sebeple firmalar ile anlaşma yaparken elektrik giderleri ile harcayacağınız zamanı ve iş gücünü hesaplayarak adet fiyatını bu kapsamda belirlemelisiniz.

EV HANIMLARINA ÖZEL EVDE NİKAH BEBEK MEVLÜTÜ ŞEKERİ HAZIRLAMA İŞİ;

Nikah veya bebek mevlüt şekeri imalatı en çok sevilen evde iş imkanı dır. Günümüzde düğünlerde, bebek mevlütlerinde sıkça kullanılan şekerleri bilirsiniz. Özellikle nikah veya bebek mevlüdü şekerleri özel günlerin vazgeçilmezi haline geldi. Nikah şekeri üretimi veya satışı yapan firmalar bu iş için aldıkları siparişlere göre iş gücüne ihtiyaç duymaktadırlar. Örneğin 10 işçi çalıştıran bir firma, bir ayda almış olduğu binlerce sayıda şekeri hazırlayabilmek için, 10-20 işçi daha işe almak yerine bu işi evde yapan güvenilir kişilere vermeyi tercih etmektedirler. Çünkü bir sonraki ay bu kadar iş olup olmayacağı belli olmadığından işçi almak yerine bu işi evlere verirler. Sizde iyi bir firma ile anlaşarak, şekerin çeşitine göre makül bir adet fiyatı belirlemeli ve eğer işinizi düzgün şekilde yapıp, zamanında teslim ederseniz, ev ekonominize katkıda bulunabilir ve iyi bir ek gelir elde edebilirsiniz.

KALEM MONTAJI İŞİ VEREN FİRMALAR;

Popüler bir evde iş imkanı kalem hazırlamak. Evinizde bir firmaya ait kalemlerin montajını yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca bu iş için bir eğitim almanıza da gerek yok. Bilindiği üzere kalem parçaları her ne kadar fabrikasyon ortamında hazırlansa da bu kalemlerin montajı için insan gücüne ciddi şekilde ihtiyaç vardır. Firmalar ürettikleri milyonlarca kalemin montajının yapılması için, yüksek maaşlarla işçi çalıştırmak yerine evlere ek iş vermeyi tercih etmektedirler. Sizde kendi evinizin rahatlığında evde kalem hazırlama işi yaparak iyi bir ek gelir elde edebilirsiniz. Önemli olan iyi bir firma ile anlaşarak, zamanında teslimat sağlamanızdır. Aylık bu işi yaparak 5000-8.000 tl. gelir elde eden birçok kişi mevcut.

EVDE MUM HAZIRLAMA İŞİ;

Evde iş imkanlarından biride mum hazırlama işi. Günümüzde genelde hediyelik eşya mağazalarında satışıa sunulan değişik çeşit ve kokularda mumlarda buluruz. Bu mumlar hazırlanma aşamasının kolay olması sebebiyle istenilen renk ve şekile sokulabilmekte ayrıca ilgi çekiciliği derecesinde iyi bir fiyata pazarlanabilmektedir. Mum hazırlama işi özel bir yetenek gerektirmese de eğer hayal gücünüz geniş ise değişik şekillerde mumlar hazırlayabilir ve bu mumları kendiniz bir firmaya bağlı kalmadan pazarlayabilirsiniz. Bu iş için genelde büyük şehirlerde kurslar açılmaktadır. Bu işi hem bir hobi hemde ek gelir olarak yapabilirsiniz.

ORGANİK SABUN HAZIRLAMA İŞİ;

Sıradaki evde iş imkanı sabun hazırlama. Günümüzde gıda sektöründe olduğu gibi diğer sektörlerde de el yapımı, doğal ürünlere olan rağbet her geçen gün artmaktadır. Birçok firma tarafından hazırlanan organik sabunları bilirsiniz Bitkisel içerikli, insan sağlığına herhangi bir zararı olmayan, aksine birçok deri ve saç hastalığına iyi gelen birçok organik sabun mevcut. Sizde bu iş için yeterli bilgi birikimine sahipseniz, evinizde organik sabun hazırlayarak ev ekonomisinine katkıda bulunabilirsiniz. Tabi bu iş için eğitim almanız şarttır.

ÇOCUK BAKMA İŞİ;

Kendi evinde çocuk bakarak aylık 1000-1500 tl. para kazanan birçok çocuk bakıcısı mevcut. Bazı ailelerde her iki eşinde çalışması nedeniyle değişik yaş gruplarındaki çocuklarını kreş yerine evde çocuk bakabilen aileleri tercih etmektedirler. Tabi bu iş için yukarıda saydığımız tüm işlerden daha fazla güvenilir gereklidir. Hiç kimse tanımadığı, bu iş hakkında tecrübesi olmayan bir insana çocuğunu emanet istemez. Ancak çocuğuna iyi bakıldığını bilen bir bakıcıya da aylık çok yüksek rakamlarda maaş verenlerde vardır. Bu sebeple özellikle çevrenize bu iş ile ilgilendiğinizi söyleyerek evde çocuk bakıcısı arayan kişilere ulaşabilirsiniz.

Ankara'da Ek İş Veren Firmalar

Ankara Ek iş Fikirleri

EVDE YEMEK YAPMA İŞİ FİKRİ:

Türk mutfağının ne kadar zengin olduğunu, binlerce yemek çeşidimiz olduğunu hepimiz biliriz. Evde iş imkanı olarak son zamanlarda ülkemizde ev yemekleri satışı yapan, ev yemekleri lokantalarına sık sık rastlarız. İşte bu firmalardan bazıları evlere iş vererek, yemekleri satın almaktadır. Ayrıca bu firmalar haricinde evde börek çörek gibi gibi yiyecekler hazırlayarak marketlere, kafelere ve benzeri yerlere teslimat yapan birçok ev hanımı mevcut. Eğer sizde mutfaktaki yeteneğinize güveniyor iseniz, bu işten yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz.

Sitemizce herhangi bir iş verilmez. Sadece Yorumunuz Onaylanır.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 378 YORUM
 1. Aylın dedi ki:

  Evde ek is yapmak istiyorum ankara kahramankazan da oturuyorum yardımcı olursanız sevinirim

 2. Gülcan akseki dedi ki:

  İyi gunler ank mamakta oturuyorumiki tne okuyan cocugum var bendr paketleme işi yomak istiyorum lütfen arayın

 3. SELMA dedi ki:

  Ben KEÇiÖREN de oturuyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum

 4. Bahar dedi ki:

  Ankara Yenikent TE oturuyorum paketleme işi yapmak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim

 5. cankaya dedi ki:

  Ankarada oturuyorum evde yapabilcegim is ariyorum donus bekliyorum

 6. Makbule dedi ki:

  Ankara etimesgutta yaşiyorum. 5 kisilik ekip arkadaşlarımla evde ek iş istiyoruz. Her işi zamaninda teslim ediyoruz. Geri dönüşlerinizi bekliyoruz.

 7. Eda dedi ki:

  Ankara eryamanda oturuyorum oğlum engelli olduğu için çalışamıyorum evde paketleme süsleme işlerini itina ile yapabilirim ve gerçekten bu işe çok ihtiyacım var teşekkürler

 8. Gamze dedi ki:

  Mrb.evde yapabilecegim iş arıyorum.Gercekten ihtiyacım var kac defa yazdım ama dönüş olmadı lütfen bu sefer bari dönüş yapın.Grubumuz var her türlü katlama montaj paketleme işi yapabiliriz.kolay gelsin. İyi günler

 9. Zekine dedi ki:

  Mrb.Evde yapabilecegimiz paketleme katlama montaj işinize talibiz.3 bayanız çocuklarımız oldugu için çalışamıyoruz.Bu işe gerçekten çok ihtiyacımız var uygun görüp verirseniz çok minnettar kalırız.İyi çalışmalar kolay gelsin.

 10. Havva gedik dedi ki:

  Merhaba dort kisilik ekibim var. Evdeis yapmakist istiyoruz her türlü paketleme isi olabilir. Acil donus yaparsaniz sevinirim

 11. Hilal Öztürk dedi ki:

  Kayaş semtinde oturuyorum acil kına paketleme dosya katlama boncuk dizme işi arıyorum dönüş yaparsanız sevinirim teşekkür ederim

1 17 18 19
BİR YORUM YAZ