Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Altın İthalatında Rekor Kırıldı!

Altın İthalatında Rekor Kırıldı!
706 kez okundu.

Ülkemiz de az bulunan ve yetmeyen her türlü ürün için yurt dışından ithal mal getirilmektedir. Günümüz de özellikle düğünlerde takılmakta olan altının da ithalatı yurt dışı ülkelerinden yapılmaktadır. Türkiye her ay düzenli olarak ton ton altın ithalatı gerçekleştirmekte olup Mayıs ayında yapılan alışveriş sonucu altın ithalatında rekor kırıldı.

Nisan ayında altın ithalatı verilerine bakıldığında 25 tona yakın altın ithal edildiği görülmektedir. Ortalama olarak her ay 20 – 25 ton yakın altın ithal edilmekteyken Mayıs ayında altın ithalatın da rekor kırıldı. Mayıs ayı altın ithalatı verilerine bakıldığın da toplam 48 ton altın ithal edildiği görülmektedir. Buna göre Mayıs ayında yapılan ithalat bir önce ki aya göre yüzde 100 oranında arttığı görülmektedir. Peki Mayıs ayında altın ithalatında neden hızlı bir yükseliş oldu.Düğünlerden dolayı talep arttı

Yaz aylarının gelmesi ile düğün sezonu başladı. Düğün sezonlarının başlaması ve altınların hızlı bir şekilde satılarak stoklarda altın kalamasından dolayı Mayıs ayında ithal altın miktarı yüzde yüz arttı ve altın ithalatında rekor kırıldı. Mayıs ayında 48 ton altın ithal edildi. Buna göre altın ithalatı son on yılın tarihi rekor seviyesine ulaştı.

Ağustos 2008’de altın ithalatında rakam 48,8 tona kadar yükselmişti. Aradan geçen 9 sene sonra altın ithalatında tarihi rekora yakın altın ithal edildi. Düğün sezonun başlaması ve altın satışlarının artmasından dolayı altın ithalatın da ciddi bir artış meydana geldiği belirtilmektedir. Mayıs ayında yüz de yüz artış ile 48 ton altın ithal edilmesi ile altın ithalatında rekor kırıldı.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git