Almanya’da Esnafın Ramazan Hazırlığı

Almanya’da Esnafın Ramazan Hazırlığı
511 kez okundu.

Türklerin yoğun olarak yaşadığı Almanya’da esnaf ramazanı oldukça önemli hazırlıklar yaparak karşıladı. Türkiye’deki ramazan coşkusundan bir eksiği kalmayacak gibi gözüken Almanya’da da esnaf ramazanın en önemli geleneklerini yaşatmak için hazırlıklarını tamamladı.

Ramazanda Sıcacık, Tereyağlı, Susamlı Pideler

Ramazan denilince akla ilk gelen sıcacık pideler olmaktadır. İftar saatinde alınarak iftar sofrasının tadına tat katan pideler Almanya’da da oldukça özenli bir şekilde hazırlanmakta ve iftar saatine yakın zamanlarda satışa sunulmakta. Bu pidelerde özel olarak Türkiye’den getirtilen tereyağı ve tahinler kullanılıyor. Özenle hazırlanan bu pideler iftar saatine yakın zamanlarda fırınlarda pişirilerek insanlara sunuluyor. Ramazana özel olarak yapılan pideler için halkın kolayca ulaşmasını sağlamak amacıyla yüksek fiyatların uygulanmadığı da görülüyor.Ramazanın Gülü Güllaç

Ramazan günlerin yemekten sonra yenen tatlılar arasında özellikle güllaç ayrı bir yere sahiptir. Bir sütlü tatlı olması ile oldukça hafif ve çok lezzetlidir. Ülkemizde ramazan ayında çok tüketilen ve ilgi gösterilen bu tatlıya ramazan ayında Almanya’da da ulaşmak mümkün oluyor. Ustalar en güzel tarifler ile iftar sofralarını bu güzel tatlar ile dolduruyor.

Ramazan Hiç Bitmese Dedirtiyor.

Almanya’da bu güzel ortamın yaşanması halk arasında ramazanın hiç bitmemesi isteğini doğruyor. Aynı Türkiye’de geçirilen ramazanlar gibi geleneklere sahip çıkarak bu özel ayın geçirilmesi herkeste eski günlerin güzelliğini hatırlatıyor. Bu sebeple de on bir ayın sultanı ramazanın bitmesini kimse istemiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git