Yeni İş Fikirleri

Adana Seyhan Evlere İş Veren Firmalar 2023

Adana’da ikamet eden ve çalışmayan ev hanımları, aile bütçelerine ufak da olsa katkı sağlamak amacı ile evden iş yaparak para kazanmak istiyor. Hal böyle olunca firmalar da maliyeti azaltmak amacı ile kadınlara evde iş imkanı sunuluyor. Adana İşkur üzerinden firmalar iş ilanları yayınlayabiliyor. Çukurova bölgesinde bu tarz da üretim yapan ve paketleme işi veren pek çok yer var. Adana’da evde nikah şekeri yaptıran, kına paketleten fason firmalar da var. İçeriğimizden Seyhan ve çevre ilçelerinde evlere iş veren yerlerin iletişim bilgilerine ve telefon numaralarına ulaşabilirsiniz.

Adana Evde İş İmkanı

Adana ülkemizin en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Çalışma hayatında herhangi bir sebepten dolayı rol alamayan kadınlarımız evden iş yaparak para kazanmak istiyor. Genel olarak kadınlarımı el işi yaparak para kazanıyor. Dantel, yelek, başörtüsü gibi ürünler örüp satıyorlar. Ancak kadınların yapacakları işler bunlarla sınırlı değil. Evlerde yapılabilecek işler son zamanların trendi. Kadınlar fiziki olarak bir işte 8 saat ve haftanın 5-6 günü çalışmak zorunda kalmadan evlerinde günün istedikleri saatlerince iş yapabiliyorlar. Böylece az da olsa aile bütçesine katkı sağlamak mümkün. Özellikle Adana’da ikamet eden kadınlarımızın yapabilecekleri pek çok iş var.

Adana sürekli olarak göç alan bir ilimiz. Tarihi ve turistik yerlerin yanı sıra bölgede üretimi meşhur olan maddeler ve var. Özellikle Çukurova’da pamuk üretimi oldukça yaygın. Akdeniz bölgesinde olmasından dolayı da turunçgil yetiştirmek için elverişli bir ilimiz. Bölge özellikle mevsimsel işçiler tarafından göç alıyor. Pamuk toplama mevsiminde farklı şehirlerden vatandaşlarımız giderek hasat işlemlerine katılarak gelir elde ediyorlar.

Adana Evde İş İmkanı
Adana Evde İş İmkanı

Kışın kadınlarımızın yapabilecekleri pek iş yokmuş gibi görünüyor ancak durum böyle değil. Adana merkezde, Seyhan, Ceyhan, Kozan gibi ilçelerde evlere iş veren fason firmalar var. Adana sanayi bakımından da gelişmiş bir ülke olduğundan dolayı fabrikalar evlere iş gönderiyor. Fabrikaların dukkanacmak.com evlere iş vermesinin asıl sebebi personel maliyetini en aza indirmek. Çünkü verilen işler üretim değil, genel olarak paketleme işleri oluyor. Hal böyle olunca da personel maaşları, sigorta gibi ekstra maliyetlerle uğraşmak istemeyen firmalar, kadınlarımızın da gelir elde edebilmesi amacı ile evlere iş veriyor.

Evlere verilen işler hemen hemen belli. Yapılan temel işlerin yanı sıra bölgelere göre değişen işler de bulunmakta. Örneğin kına paketleme işi ülkemizin her yerinde yapılabilir. Fakat İzmir ilimizde kadınlarımız yöresel ve meşhur tatlar üzerinden sipariş olarak satış yapabilir. Doğallığın vurgulandığı ilçelerimizde ise yöresel ve ev yapımı ürünler satılıyor. Artık süpermarketlerin bir reyonu da bu organik ürünlere ayrılmış durumda. Hal böyle olunca yöre kadınları ürünleri üreterek fabrikalara satıyor. Fabrikalar ne kadarlık ürün üretilmesi gerekiyorsa kadınlara görev dağılımı yapıyor. Onlar da belirlenen süre zarfında işi bitirerek teslimat gerçekleştiriyor.

Adana Çukurova Evde Ek İş İmkanları

365.735 nüfusu ile Seyhan’dan ayrılarak il olan Çukurova özellikle pamuk üretimi konusunda ülkemizin ilk sıralarında yerini alıyor. 240 metre karelik yüz ölçümü ile pamuk üretimine elverişli olan ilçe yaz aylarında mevsimlik işçileri bağrına basıyor. Adana deyince akla uçsuz bucaksız pamuk tarlaları geliyor. Kadınlarımızın sadece yaz aylarında değil, tüm mevsimlerde yapabilecekleri işler bulunuyor. Özellikle Adana’nın hangi ilçesinde olursanız olun sosyal medya sayfaları üzerinden yapacağınız araştırmalar ile evde iş veren firmalara ulaşmanız mümkün olacaktır.

Adana çukurova ek iş
Çukurova Evlere İş Veren Firmalar

Çukurova bölgesinde kadınlarımızın, öğrencilerin ve ek iş yapmak isteyenlerin yapacakları ilk iş şüphesiz pamuk paketleme olacaktır. Hasat zamanı geldiğinde işçiler tarafında bu pamuklar toplanarak buralarda fabrikalara gönderilir. Fabrikalarda bu ürünler iplik olur ya da pamuk maddesi halinde işlenmeden paketlenir. Paketleme kolay bir iştir. Özellikle hazırlanan ve çuvallanan pamuklar kadınlarımızın adreslerine gönderilir.

Adana Evde İş İmkanı Telefon Numaraları

Özellikle Organize Sanayi Bölgesi’nde pamuk ve iplik üretimi yapan pek çok fabrika vardır. Bu fabrikalarla iletişime geçebilir ve eve iş alabilirsiniz. İletişim bilgileri aşağıdaki gibidir;

Adana Evde İş İmkanı Telefon Numaraları
Adana Evde İş İmkanı Telefon Numaraları

ADANA PAMUK FABRİKALARI iletişim adreslerini de inceleyerek iletişim numaraları hakkında bilgi alabilir ve bu firmalar ile iletişime geçerek pamuk paketleme işi yapabilirsiniz.

Adana Evde Pamuk Paketleme İşi

Adana bölgesinde pek çok kişiye iş kapısı açan yöresel pek çok ürün vardır. Özellikle pamuk işi yukarıda bahsettiğimiz gibi üretilen ürünlerin başında gelmektedir. Pamuk sadece bildiğimiz pamuk maddesi olarak değil, şekil verilmiş olarak da kullanılmaktadır. Kulak çubuğu ve makyaj temizleme pamuğu olarak da üretilmektedir. Firmanın talepleri doğrultusunda sizden bu ürünleri paketlemenizi isterler. Örneğin bir kulak çubuğu kutusunda 50 adet pamuk bulunduğunu farz edelim. Size gönderilen kutulara 50 tane sayarak yerleştirir ve daha sonra bandını yapıştırırsınız. Yine makyaj temizleme pamuğu gönderilir ise, ambalajlara istenilen sayıda pamuk yerleştirerek paketi kapatmanız istenir.

EDİTÖR TAVSİYESİ
Pamuk Paketleme İşi
Pamuk Paketleme İşi

Özellikle facebook üzerinden “pamuk paketleme” işi olarak arama yaptığınızda karşınıza pek çok ilan çıkacaktır. Bu ilanlarda aylık kazanç da yazmaktadır. Tabi kazanacağınız tutar ne kadar paketleme yaptığınıza göre değişecektir. Şayet işinizi temiz ve zamanında yaparsanız firmalar sürekli olarak sizinle çalışabilir. Bunların yanı sıra yapabileceğiniz işlerden bir tanesi de dikiş ipliği paketleme işi olacaktır. Bizim ulaştığımız bilgiler sonucunda bu işlerden Adana bölgesinde kadınlarımız aylık 1000 TL civarında kazanmaktadır.

Seyhan Evde İplik Paketleme İşi

Adana’da üretilen pamuk fabrikalarda işlenerek ip oluyor. Adana ve Seyhan bölgesinde pek çok iplik fabrikası bulunuyor. Bu fabrikalar da paketleme işleri için evlere iş veriyor. Tek renk dantel ve oya iplerine marka yapıştırarak ambalaj sarmanız istenirken de bazen renkli ipleri gruplar halinde paketlemeniz istenebilir. Hepimizin bildiği pratik dikiş kutuları vardır. İçlerinde renk renk ipler, meziro, makine ipliği, düğme ve iğne setleri bulunur. Gönderilen ürünlere göre sizden bu tarz işler de yapmanız talep edilebilir.

Organize sanayi bölgesi ve OSB’ye bağlı fabrikalardan detaylı bilgi alabilirsiniz. İnternet üzerinde de bu tarz ilanlara rastlamanız mümkün olacaktır. Ancak herkese itimat etmemeniz hususunda sizleri uyarmak istiyoruz. Çünkü özellikle son zamanlarda evlere iş veren firma olduğunu iddia eden kimseler dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunuyor. Sizden para, kapora ya da kart bilgisi talep eden kişilerden uzak durunuz. Önlem olarak da ilk etapta az iş alarak ödemenizi aldıktan sonra yaptığınız iş sayısını artırabilirsiniz.

Evde İplik Paketleme İşi
İplik Seti Hazırlama İşi

Adana’da Evde Nikah Şekeri Yaptıran Yerler

Nikah şekeri ülkemizin her noktasında en çok satılan ürünler arasında yer alıyor. Nikah şekerlerinin çok farklı versiyonları bulunuyor. Sadece şeker değil, kına, çerez paketleme ya da nişan hatırası gibi ürünler de özellikle düğün sezonlarında çok gidiyor. Nikah şekerlerinin içlerinde genel olarak badem oluyor. Firma, gelin ve damattan aldığı siparişe göre size iş gönderiyor. Belirlenen tarihler arasında üretim yaparak işi firmaya teslim etmeniz gerekiyor. Şayet teslimatta herhangi bir sıkıntı yaşanırsa firma iş vermek istemeyecektir. Bu sebeple itina ile çalışmanız gerekiyor.

Nikah şekeri için gerekli malzeme ve ekipmanların hepsi firma tarafından size gönderilecektir. Nikah şekerlerini koyacağınız tüller, kutular, yapıştıracağınız aksesuarlar, silikon, silikon tabancası vb. tüm gerekli  malzemeler firmaya vereceğiniz iletişim adresine kargo yolu gönderilir. Size kalan tek şey işi firma tarafından belirtilen yapılan şekillerde yaparak teslimat gerçekleştirmek olacaktır. Özellikle çeyizciler bu şekilde ürünleri çok yaptırmaktadır. Bölgenizde bulunan esnafla da birebir iletişim kurabilirsiniz.

Adana Evde Paketleme İş İlanları

Evde yapılacak işlerin başında paketleme işi gelmektedir. Özellikle kına, çerez, plastik bardak, toka, pipet, çikolata, kozmetik ürünleri, servis ürünleri, çorap, anahtarlık, pil, tükenmez kalem vb. paketleme işleri oldukça sık yapılmaktadır. Yine facebook üzerinden bu tarz ilanlara ulaşmak mümkündür. Sadece pamuk ve iplik paketlemenin yanı sıra bölgesel değil de ülke genelinde yaygın olarak yapılan işlerden de alabilirsiniz. Yine organize sanayi bölgesinde fabrikalar ile iletişime geçerek iş alabilirsiniz. İnternet üzerinde yayınlanan iş ilanlarını da inceleyebilirsiniz.

Hangi işi yaparsanız yapın cebinizden herhangi bir masraf yapmazsınız. Ürünlerin size ulaştırılması vb. tüm masraflar firmaya aittir. Kazandığınız paranın tümü cebinize kalır.

Adana Evde Paketleme İş İlanları
Adana Evde Paketleme İş İlanları

Bu firmalar ile görüşerek iş alabilir ve evinizden para kazanabilirsiniz. Sadece ev hanımları değil, öğrenciler ve ek gelir elde etmek isteyen herkes bu işleri yapabilir. Ayrıca Adana’nın farklı ilçeleri olan Pozantı, Yumurtalık, Sarıçam, Feke, Aladağ, İmamoğlu gibi ilçelerde de bu tarz işleri yapan fason firmaları bulmak oldukça kolay olacaktır.

Adana’da lokal olarak evden yapılabilecek pek çok iş olduğu gibi , evden yapılan paketleme işlerini de yaparak para kazanabilirsiniz. Bu firmalarla iletişime geçerken güven arz etmelerine dikkat ediniz ve kişisel bilgilerinizi kimse ile paylaşmayınız.

Sitemiz üzerinden verdiğimiz bilgiler sadece bilgi amaçlı olup, herhangi bir ek iş verilmesi söz konusu değildir. Bilgilerinize.

Hakan DENİZ

Dükkan açmak sitesinde 6 yıldır gündeme dair güncel haberler paylaşmaktayım.

EDİTÖR TAVSİYESİ

117 Yorum

  1. Geçim sıkıntısı yaşıyorum bu yüzden bu işe ihtiyacim var Adana’da yasiyorm rica etsem dönüş yapabilirsiniz temiz ve titiz Çalisirim

  2. ben 3 çocuk annesiyim evlere verin paketleme işinle ilgilenlerden biriyim meslegim tekstilci fakat şuan ev hanimiyim çalismiyorum gecmiste ulusoy tekstil kapkan tekstil yūksekbaş tekstil marafil tekstilde çalismişliklarim var şahsen evde paketleme işiniz için elaman ararsaniz ben de katilmak ve sizinle çalişmak isterim geregini arz ederim saygilarimla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu