Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Markafoni’nin Kapanma Nedenleri?

Markafoni’nin Kapanma Nedenleri?
171 kez okundu.

Bu gün sabah itibari ile ortaya çıkan Markafoni firmasının kapandığı ile alakalı gelişmelerin arkasında nelerin yattığı konusunda yatırımcı, tedarikçi ve sektör içerisinde E-Ticaret İşletmecileri Derneği ile bu konu hakkında bilgiler toplayarak kapanmanın arkasındaki nedenleri araştırdık.

Ülkemizde e-ticaret konusunda oldukça başarılı şekilde hizmet vermekte olan firmanın kapanması ile alakalı olarak e-ticaret ve fiziki olarak ticaret konusunda piyasa şartlarının durumu ve mevcut olan kırılganlıklar konusunda bir araştırma yapılması gerektiği ortaya çıkmaktadır. Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz E-Ticaret İşletmecileri Derneği özellikle e-ticaret konusunda firmaların sayısının artması gerektiğini belirtti.

E-ticaretin Gelişmesi İçin Daha Fazla Firma GerekliBu konuda yorumda bulunan ETİD Başkanı Hakan Orhun, özellikle ülkemizdeki e-ticaret oranın gelişmesi ve artması için daha fazla bu alanda hizmet veren firmaya ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Türkiye’de perakende sektörü içerisinde e-ticaretin oranın %3,5 olduğunu ifade etti. Bu konuda bir gelişmenin yaşanması için bu oranında %5 seviyelerine ulaşması gerektiğini ifade etti. Bu konuda bir artışın olması içinde sadece internet üzerinden satış yapan firmaların artması ve fiziki satış yapan firmaların e-ticaret konusuna daha fazla eğilmesi ile bir artışın olabileceği belirtildi.

E-ticaret konusunda ülkemizdeki durumun daha doyuma ulaşmadığı da belirtildi. E-ticaret genel olarak tüketici tarafından fiyat avantajı nedeni ile tercih edilir durumda. Bunun daha geliştirilmesi ile ürünlere daha kolay şekilde ulaşılmasının sağlanması ve özellikle istihdamın artmasının sağlanması da mümkün olabilmektedir. Bu gelişimin sağlanması konusunda e-ihracat konusunda verilen desteklerin bu alanda da verilmesi gerektiği belirtildi.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git