Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Emeklilere Yaz Döneminde Tüfeye Göre Zam Oranları

Emeklilere Yaz Döneminde Tüfeye Göre Zam Oranları
235 kez okundu.

SGK ve Bağkur emeklileri için Temmuz ayı zamlı maaşların alındığı ay olmaktadır. Memur emeklileri içinde Temmuz ayında zam ve enflasyon farklarının alınması yanında Ağustos ayında ise yeni dönemlerin zamlarını öğreneceklerdir.

İşçi veya memur emeklileri konusunda bu yaz ayları oldukça önemli. Temmuz ve Ağustos aylarında alınacak zamların kesinleşmesi ve zamlı aylıkların alınması mümkün olacaktır. Bu yılki enflasyon değerinin ilk altı aylık seyri Temmuz ayında açıklanacak olan veriler ile kesinleşecek. Bu kesinleşme ile emeklilerin maaşların alacakları zam oranında kesinleşmiş olacak. Enflasyon konusunda ilk dört ay için açıklanan verilerde %6 oranında üzerinde bir rakamın ortaya çıkacağı tahmin edilmektedir.Merkez Bankasının yapacağı enflasyon rakamı açıklamaları 3 Temmuz tarihinde gerçekleşecek. Bu tarihte açıklanacak olan veriler ile birlikte ilk altı aylık enflasyon oranı kesin bir şekilde netleşmiş olacak. Bugünden yapılan hesaplamalara göre enflasyonun %6,57 oranında olacağı tahmin edilmektedir. Bu oranda aynı şekilde maaşlar için zam oranı olacaktır.

Yapılacak enflasyon oranın açıklanması sonrasında tahmin edilen şekilde %6,57 oranında bir zam alınması durumunda emekli maaşlarında 2000 yılı öncesinde emekli olanların maaşlarına 93 Türk Lirası oranında bir zam yapılmasının mümkün olacağı hesaplanıyor. SSK emeklileri için bu zam sonrasında en düşük maaşın 1.495 TL olacağı hesaplanıyor. 2000 yılından sonra emekli olanlar için ise en düşük maaşın 882 TL olacağı hesaplanıyor.

Memurlarda Temmuz ayında açıklanacak olan veriler ile ne oranda bir zam alacaklarını öğrenecekler. Bunun yanında Ağustos ayında da maaşları konusunda önemli veriler açıklanacağı için bu aylar oldukça önemli olmakta.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git