Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


71 Bin Kişiyi İlgilendiren Gelişme

71 Bin Kişiyi İlgilendiren Gelişme
274 kez okundu.

Türkiye Perakendeciler Fedarasyonu Yönetim Kurulu Başkanı 71 bin kişiyi yakından ilgilendirecek bir haber verdi. Buna göre 71 bin market çalışanının iş düzenlerine yönelik yeni bir çalışmanın yapılması düşünülüyor. Bu kapsamda market çalışanlarının sosyalleşmesi, dinlenmek için daha çok vakit bulması ve bu alandaki verimliliğin artması için, yeni bir düzen getirilmiş olacak. Bunun için marketlerin haftada bir kez kapatılması ve bu şekilde market çalışanlarının da dinlenmesi düşünülüyor.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, bu gelişmenin yanı sıra ciro miktarı hakkında da bilgi verdi. Buna göre yerel zincirlerin toplam cirosunun 33 milyar TL’ye ulaştığını bildirmiş oldu.

71 Bin Çalışan Bulunuyor

Fedarasyon olarak 2017 yılında 67 bin kişinin, 2018 yılında ise 71 bin kişinin istihdam edildiğini belirten Altunbilek, sözlerine ayrıca şöyle devam etti:

“Marketler içindeki istihdam oranımız şuanda yüzde 40 oldu. 2018 yılındaki toplam mağaza sayısı ise 4 bine ulaştı. 2018 yılının sonuna kadar yüzde 15 büyümek istiyoruz. Yerel Zincirler Buluşuyor konferansı ise Nisan ayının 11 ve 12’sinde gerçekleştirilmiş olacak. Bu konferans için aslında sektörün bir düğünü diyebiliriz. Sektörü geniş kapsamlı olarak biraraya getiriyor. Personel olmadan bu sektörün daha iyi bir yere getirilmesi imkansızdır. Eğer bu alanda doğru bir personel bulunamıyorsa veya personel şu anda çalıştığı işte mutlu değilse, haliyle başarı elde edilemiyor. Bulunduğumuz sektör şu anda çok değişmiş durumda. E-ticaret gibi kavramlarda çok hızlı bir şekilde hayatımıza giriş yaptı. Bizimde marketçiler olarak bu konuya hızlı bir şekilde yatırım yapmamız gerekiyor.” diye konuştu.Haftada 1 Gün Marketler Kapatılmalı

Toplantı sırasında Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, aynı zamanda binlerce çalışanın merakla beklediği bir konuyada değindi. Hemen hemen bütün sektörlerde haftada bir gün tatil varken, market çalışanlarının hi tatil yapmadığını belirten Altunbilek, bu durumun iş verimine etki edebileceğini söyledi. “ Yapılacak olan düzenlemeden sonra, çalışanların daha iyi koşullar altında iş hayatına devam etmesini sağlayacağız. Haftada bir gün verilecek olan bu izin sonrasında, çalışanlarımız aileleri ile daha çok vakit geçirme şansına sahip olacaklar. Aynı zamanda bu tatil süresince gönülleri gibi dinlenebilecek ve sosyalleşecekler. Durumların böyle olmasıda haliyle işe de yansımış olacak. Bu sayede iş verimliliği artarken, çalışanlar kendini daha iyi hissetmiş olacak. Yapılacak olan bu düzenleme sonrasında bir sonraki iş gününe daha iyi bir şekilde hazırlanılmış olacak. Bunun yanında süper marketlerin haftada bir gün kapatılması,  küçük esnafada etki edecek. Onlarda bu durumun avantajlarını en iyi şekilde hissetmeye başlayabilecekler. Yani küçük ve büyük çaplı işletmeler için, bu tarz bir tatil süresi oldukça iyi sonuçlar ortaya çıkarmış olacak.” diye söyleyerek konuşmasını sonlandırdı. Altunbilek’in yapmış olduğu bu açıklamalar binlerce market çalışanı için yeni bir umut oldu. Bu sayede uzun çalışma dönemlerinden sonra market çalışanları tatil yapabilme şansına sahip olacak.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git