Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


57 Bin Sağlık Personeli Alınacak

57 Bin Sağlık Personeli Alınacak
224 kez okundu.

Sağlık alanında herkesin memnun olacağı şekilde önemli adımlar atılmaya devam ediyor. Özellikle yeni bir gelişme tüm sağlıkçıları yakından ilgilendiren konulardan biri. Sağlık Bakanının verdiği bu müjde, binlerce kişinin işe alınacağı ile ilgiliydi. Pek çok sağlıkçının beklediği bu haber, bakanlık tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulmuş oldu. Halen atama bekleyen sağlıkçılar için Nisan ayında alımlar başlamış olacak. Bu yıl içinde pek çok kadroda tam 57 bin sağlıkçının alınacağı duyuruldu. Buna göre 11 bin doktor, 19 bin sağlık çalışanı, 27 bin sağlık personeli alınmış olacak. Bunun yanında ebe, tekniker, laborant, uzman, sağlık personeli, hemşire gibi farklı kadrolar içinde toplamda 27 bin kişi alınmış olacak.

Nisan’da Alımlar Başlamış Olacak

Konu hakkında konuşan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, personel alımlarının Nisan ayında başlayacağının bilgisini verdi. Buna göre 19 bin kamu işçisinin alınacağını ve buna ek olarak 11 bin kişilik bir doktor alımının olacağını söyledi. Alımların üç aşamalı olarak yapılacağını söyleyen bakan, birinci bölüm için ilgili duyuruyu önümüzdeki günlerde yapacağını belirtti. Buna göre gelecek hafta ilan çıkartılırken, sağlık personellerine bu konu hakkında bilgi verilmiş olacak. İlk alımların Nisan’da başlayacağının altını çizen bakan, ikinci alımların Haziran ayında, son alımların ise Eylül veya Ekim ayında gerçekleşeceğinin bilgisini verdi.

Demircan, bunlara ek olarak 2018 yılında hastaneler hakkında önemli çalışmaların başlayacağını duyurmuş oldu. Özellikle hastanelerde büyük bir personel açığının olduğunu söyleyen bakan, personel alımına yoğun bir şekilde ilgi gösterdiklerini belirtti.Sağlık Bakanlığı İçin Alımlar Ne Zaman?

Öte yandan sağlık alanında diğer merak edilen konulardan biride sağlık bakanlığı atamalarıydı. Pek çok insan bakanlıkların bünyesine bağlı olarak çalışma şansı yakalarken, bu konu için belirli adımlara dikkat edilmesi gerekiyordu. 2017 yılında Sağlık Bakanlığı alımları için Şubat ayı tercih edilmişti. Haziran ayında ise bu şekilde toplamda 12.500 bin kişilik bir personel alımı tamamlanmış oldu.   2018 yılının en çok merak edilen konularından birinide bu oluşturmuş durumdaydı. Bu alandaki personel alımları ise, Sağlık Bakanlığının kendi resmi sitesi üzerinden yayınlanmış olacak. Özellikle adayların tam zamanında bu siteyi takipte kalması ve buna uygun olarak işlemlere başlaması gerekiyor.

Bunun yanında sağlık bakanlığı bünyesine bağlı olarak çalışacak olan kadro türleride sadece bununla sınırlı değil. Pek çok insanı ilgilendirecek sayıda kadro açılmış durumda. Şu anda tarih tam olarak netlik kazanmasa da, yine bakanlığın bu konuda her sene olduğu gibi personel alımı yapacağı biliniyor. Aynı zamanda bu bakanlığa bağlı olarak sosyolog, avukat, şehir plancısı, mühendis, uzman, iç denetçi, eğitim uzmanı, şoför, memur gibi pek çok kadrodan da personel alınmış olacak. özellikle Sağlık Bakanlığının diğer bakanlıklara nazaran daha fazla personel alımı yaptığı biliniyor. Bu imkandan yararlanmak için, bakanlık tarafından yapılan açıklamaları günü gününe takip etmek gerekiyor.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git