25 Milyon Liralık Yatırım

25 Milyon Liralık Yatırım
128 kez okundu.

2017 yılında büyük bir büyüme hızı elde eden Arkas Lojistik, 2018 yılı içinde de yine aynı şekilde büyük hedefler edindi. Buna göre Ford Trucks ile tekrardan bir iş birliğine giden firma, 60 Türk mühendis tarafından geliştirilen ve Türkiye’de yapılmış olan Ford Trucks 1848T çekici satın aldı.

Arkas Lojistik geçen yıl 25.5 milyon değerinde çekici ve dorse alımı yapmıştı. Aynı zamanda Ford Trucks’tan 1848T modelini aldı. Hedeflerin her zaman sürekli olarak büyümek olduğunu söyleyen holding yönetim kurulu başkan yardımcısı özellikle gelecek yılla ilgili olan planlarından bahsetti. Buna göre şu şekilde konuştu “2018 yılında dolar bazında yüzde 20 olan büyüme hedefimize aynı şekilde devam ediyoruz. 2017 yılında 23.5 milyon TL’lik bir çekici ve dorse alanında yatırım yapmıştık. Bu yıla baktığımızda ise henüz 2018 yılının başında bulunmamıza rağmen şu anda 25 milyon TL değerinde bir yatırım yaptık. Yeni dorse ve çekici planlarımızla birlikte hizmetlerin gerektirdiği ölçülerde bu alandaki yatırımlarımız hızlı bir şekilde devam edecek.” diye konuştu.

Gelecekteki Amaç 40 Ülkede Hizmet Vermek OlacakFord Trucks Müdür Yardımcısı ise ülke içinde ve uluslararası olarak birçok önemli başarıya imzalarını attıklarını ve özellikle depolama hizmetinde firmanın ülkede önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Bunun yanında Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan sözlerini şöyle sürdürdü “Arkas Lojistik tarafından tercih edilen Ford Trucks 1848 çekiciler, taşımacılığın gerektirdiği tüm hız ve performansa sahip durumdadır. Bunun yanında işletim maliyeti, yakıt tüketimi, servis bakımı gibi pek çok konuda önemli avantajları bünyesinde bulundurur. Bu şekilde hayat kolaylaştıracak olan Ford Trucks için bizlerde satış sonrası bile, her türlü yardımı yapabilmek için hazır durumdayız. Özellikle yurtdışında da kullanıcılara yardımı ulaştırabilmek adına dünya çapındaki bayi sayısını arttırmaya devam edeceğiz. Özellikle bu yılın sonuna kadar dünya çapında 40 farklı ülkeye ulaşabilmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

25 Milyon Kilometre Yol Katedilmiş Oldu

Firmanın bunun yanında oldukça büyük bir filoya sahip olduğuna dikkat çeken yetkililer, bu araçlarla birlikte yıllık olarak 25 milyon kilometre yol kat ediyoruz diye konuştu. Ve toplam olarak bu araçların tükettiği yakıt miktarı ise 8 milyon 750 bin litre civarında olarak belirtildi. Bu kadar yüksek bir tüketim miktarında bile, araçların sunmuş olduğu yakıt tasarrufu oldukça büyük bir geri dönüşüme neden oluyor. Bu nedenle araçlar her geçen yıl yenilerek bu şekilde çevre dostu ve tasarruf sağlayacak yeni araçlar elde edilmiş oluyor. Aynı zamanda filonun da her daim genç ve güçlü olarak kalması sağlanıyor, diye demeç verdiler.

Aynı zamanda geniş nakliye ağına sahip olan firma şu anda ülkenin 81 iline dağıtım hizmeti verirken her geçen gün kapasite anlamında da gelişmeye devam ediyor. Hava ve deniz hizmetleri, kapalı depoculuk, dağıtım hizmetleri gibi pek çok hizmeti aynı anda verebiliyor.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git