Dükkan Açmak

Yeni İş Fikirleri 2017 Yılının Kazançlı Sektörleri

Yeni İş Fikirleri 2017 Yılının Kazançlı Sektörleri

Yıl sonuna yaklaşırken, 2016 yılının trendleri her geçen gün değişim gösteriyor. Vitrinlerde ve semt pazarlarında ki gizli moda, halkın ilgisine ve tercihine göre yön buluyor. Girişimci fikirler ve iş adamlarına fikir veren bilirkişiler, 2017 yılının oldukça kârlı bir yıl olacağı görüşündeler. Öyle ki 2016 yılının ülkemiz için ne kadar kötü olduğu, Darbe, Ohal ve terör olaylarından açıkça belirgin durumda. Yine Suriye operasyonu da her ne kadar halk tarafından hissedilmese de, ekonomimize olumsuz etki verdiği aşikar. 2017 yılına yaklaştığımız şu günlerde ekonomistlerin gözü halen dolar ve altının alacağı tavır üzerinde. Bir kısım iş adamı altın ve dolara yapmış olduğu yatırımın halen en karlı yatırım olduğunu değerlendiriyor ve Euro ve dolar bu nedenle ufak kıpırtılar halinde Eylül ayını tamamlayacak gibi görünüyor. Dukkanacmak.com olarak, yeni trend iş fikirlerini ve para kazanmanın hatırı sayılır yollarını paylaştığımız içeriklerimize 2017 senesinde de devam edeceğiz ve iş kurmak dükkan açmak isteyenlerin rehberi olacağız.

Çiğ köfteciler 2017 yılına hazırlıklı olun

2010 yılının başında patlama yaşayan bu sektör artık klasik lokantalar gibi belirli bir müşteri potansiyeli yakaladı ve k janjanlı açılış kutlamalarına rağmen artık günlük tonla satışlar sona erdi. Her ay belirli bir gün %50 gibi kampanyalar yapılsa da, 2017′ de bu sektöre yatırım yapacak girişimci zor bulunacak. Tabi bu durumda çiğ köfte bayiliği veren firmalar için olumsuz bir gelişme olduğu kesin. Kimse dükkan kapatmayacak ancak fiyatlar biraz daha düşmeli ve düşecek.

Damacana pet grubu satışları yükselirken damacanaya rağbet düştü

Su bayiliği veren firmalar son günlerde kara kara düşünüyorlar. Belediye ve şebeke suyunda da bir değişiklik olmamasına rağmen yıllardır 19 litresi 6 liraya satılan su, su bayiliği veren firmaları kara kara düşündürüyor.  Firmalara destek konusunda yetersiz kalan bazı firmalar, yatırımcıyı zarar ettirirken, servis ve dağıtım aracı, aylık 1000-2000 adet bedava damacana dolumu, şirket hattı ve telsiz telefonlar gibi ilginç kampanyalar ile 2017 yılında da ayakta kalmaya devam edecekler.

Elektronik ürünler

Cep telefonu ve mobil cihazlar her ne kadar gıda ve giyimin önüne geçemese de, son 3 yıl süresince devam ettiği gibi 2017 yılının yeni iş fikirleri arasında da popülerliğini korumaya devam ediyor. 15 liraya cam filmi çeken, 50 liraya samsung s7 kılıfı satan, Tablet ekran değişimi için 200 lira tamirat bedeli alan küçük firmalar ve toptancılar para kazanmaya devam edecekler. Ancak teknoloji mağazaları ile boy ölçüşen ve cep telefonu, drom kameralar ve mobil cihaz satışı yapan firmalar, internetten alışverişin çoğalması ile kepenklerini indirebilir. Eğer bu işi bilmiyor iseniz, hiç bulaşmayın veya iyi bir danışmanla çalışın.

Finansman

Esnaf Kooperatifi ve Halkbank tarafından verilen 30 bin lira faizsiz kredi bazı esnafların söylemi ile yalan olurken, 2017 yılında verilip verilmeyeceği hakkında da, net bir bilgi yok. Ancak KOSGEB denen kuruluş, her geçen gün yeni bir proje ile Sanayi Bakanlığının gücünü gösteriyor. Halka hizmet, hakka hizmet politikasını sürdüren KOSGEB, faizsiz kredi destekleri, 50 bin hibe 100 bin faizsiz, terör mağdurlarına destek, üreticiye destek gibi politikalarıyla 2017 senesinde de “iş kurmak istiyorum ama param yok” diyenlerin yüzünü güldürmeye devam edecek.

Konuşan arabalar, uçan güller, mekanik robotlar

Teknoloji çok gelişmiş olsa da, halen o 90’lı yıllarda izlediğimiz bilim kurgu filmlerinde ki ürünlere sahip değiliz. Bu sebeple para kazanmak isteyen girişimcilerin uçan halılara ihtiyacı yok. Döner bayilikleri, avm standları, ayakkabıcılar, bebek  giyim ürünleri 2017 yılında da yeni iş fikirleri arasında en popülerleri olmaya devam edecek. Biraz düşünerek arz talep ilişkisi ile ihtiyacın olduğu bölgelere doğru yatırım yaparsanız 20 bin lira sermaye ile dahi, iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Yöresel yemekler hit, kilo ile köfte düşüşte

Organik ürünlere ilgi ve alaka her geçen gün daha da artacak. Ekonomistler restaurant ve yiyecek içecek sektörünün 2017 yılında yöresel yiyeceklere, organik ürünlere ve ismi az bilinen Türk kültürünün enfes tatlarına yöneleceğini değerlendiriyorlar. Bilirkişilere göre artık insanlar ucuz olduğu için hiçbir firmayı tercih etmeyecekler. Parası olmayanlar sağlıksız tüketmek yerine evlerinde yiyip içmeyi tercih edecekler. Kilo ile köfte satan, evlere paket servis yapan birkaç ismi bilinir firma haricinde, diğer firmalar için 2017 yılının karlı bir yıl olacağı değerlendirilmiyor. Bu sebeple, ev yemeklerine ve büyük restaurantlar yerine çarşı merkezlerinde küçük lokantalar 2017 yılında girişimcilerin göz bebeği olacak.

Sanal ticaret

Ülkemizde sanal bir mağaza açıp, kapatmayan firma az kaldı. Bu ürünleri internette de satabilirim, en ucuza ben veriyorum diyerek yola çıkan birçok firma, mahallesinde ki rekabetle internet ortamının rekabetini ancak bir e-ticaret sitesi kurduktan sonra öğrenebiliyor. Bir site aç, paraya para deme fikrinin artık doğru olmadığı netlik kazandı. Birçok kişinin iş ortağı olduğu incir.com dahi kapanırken, sosyal medyadan ürün satışı 2017 yılının en çok para kazandıran yöntemi olmaya devam edecek. Artık facebook ve instagram hesabı olmayan yok denecek kadar az. İnternette e-ticaret sitesi açmadan önce İnternetten mal satmak isteyen işyerlerine sanal ticaret isimli yazımızı MUTLAKA ama MUTLAKA okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu işin bu kadar kolay olmadığını daha iyi anlayacaksınız.Her yıl  girişimcilik adına belirli adımlar atan ancak, iş planını gelecekteki yıla endeksleyen girişimciler için, en popüler ve kazançlı iş fikirlerine ihtiyaç duyarlar.  Bu yazımızda sizlere 2017 yılında yıldızı parlayacak bomba gibi yeni iş fikirlerini paylaşacağız.

Teknoloji sektörü

teknoloji-iş-fikirleri-2016

teknoloji

Teknoloji her geçen gün ilerlemeye devam etmektedir. Daha önce ki yıllarda, hayal bile edemediğimiz ürünleri kullanmaya ve hatta daha iyilerinin yapılmasını beklemekteyiz. Özellikle mobil iletişim alanında yeniliklerine devam eden firmalar her gün yeni bir ürün ile karşımıza çıkmaktadır. Cep telefonlarından örnek vermek gerekirse, 2015 yılı itibariyle 8 mega pikselden daha az çözünürlüğü olan cep telefonlarını kullanan sayısı çok azaldı. Artık cebimizde, 3 gb sanal hafızaya sahip, görüntülü görüşme özelliği bulunan bir cep telefonu ve bununla birlikte aylık en az 1 gb. mobil internet paketimiz mevcut. Tabi bu durum teknolojinin sonu değil. Daha yeni modeller, daha farklı özelliklerle mobil iletişim sektörü ilerlemeye devam edecektir. Bu durumda, hem firmalar için, hem de teknik servisler için 2016 yılında yapılabilecek ve en iyi iş fikirlerinden biridir.

Sadece cep telefonu ile kalmayıp, televizyonlar, ses ve görüntü sistemleri, uydu alıcılar, navigasyon cihazları, oto aksesuarları, tabletler, bilgisayarlar, kameralar, beyaz eşyalar, küçük mutfak eşyaları ve kişisel bakım ürünlerini her geçen gün, yeni bir ürün ve özellikle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Teknoloji sektörüne atılmak için artık çok geç kaldığını düşünen girişimcilere, 2017 yılında yapılabilecek en iyi iş fikrinin teknoloji olduğunu söylemek isteriz.

Organik ürünler üretimi ve satışı

organik-iş-fikirleri-2016

organik iş fikirleri

Artık insanlar eskiden olduğu gibi, tüketmiş olduğu ürünün ucuzunu almayı düşünmüyor. Özellikle gıda ürünlerinde, ürünlerin imalatını, kalitesini, vücuda ve çevreye zararlarını inceliyor. Bu kapsamda son yıllar da popüler olan organik ürünler üretimi ve satışı 2017 yılında yapılabilecek en iyi iş fikirlerinden biri gibi görünüyor. Organik ürünler sektöründe en çok satılan ve talep edilenler ise; Bal, Reçel, Marmelat, Zeytin, Süt Ürünleri & Şarküteri, Pekmez, Çaylar, Kuruyemiş, Köy yumurtası, Sirkeler, köy ekmeği, Soslar, Kuru Gıda, Baharat, sebze ve meyveler, Salçalar, Közlemeler, Bakliyatlar olarak sıralanabilir. Bu ürünlerin organik olarak üretimi iyi para kazandırdığı gibi, e-ticaret sitelerinden veya perakende olarak satışı da 2016 ve 2017 yılında yapılabilecek en iyi iş fikirleri arasında yer alıyor.

Danışmanlık hizmetleri

Danışmanlık hizmetleri son yılların en popüler işlerinden biridir. Gayrimenkul danışmanlığından tutunda, sigortacılığa, kredi danışmanlığına kadar birçok sektörde hizmet veren danışmanlık firmaları 2016 yılında tercih edilebilecek olan en popüler iş fikirleri arasında olmaya devam ediyor.

Bayilik veren firmalar

bayilik veren firmalar

2017 yılında, cirosu yüksek olan herhangi bir firmanın bayiliğini alarak, ayakta durabilen bir sektörde hizmet vermekte en kârlı iş fikirleri arasında yer alıyor. Bayilik veren firmalar içerisinde 2017 yılında sektöre yeni giren iş planında yer alan cirosundan daha fazla para kazanan birçok bayilik veren firmalar mevcut. Bu kapsamda, sektörde tutunmaya çalışmak yerine bayilik veren firmalar ile anlaşarak para kazanmak 2017 yılında yapılabilecek en iyi iş fikirleri arasındadır.

İnternet

internet-iş-fikirleri-2016

internet

Her geçen gün internet kullanımının arttığı ülkemizde, bu sektörde para kazanmak isteyenler için yeni bir iş fikri olmaya devam ediyor. 2017 yılında tablet, cep telefonu gibi mobil internet erişimi sağlayan cihazlara olan bağlılığın daha da artacağını düşünürsek, internet sektörü para kazanmak isteyenler için 2017 yılında yapılabilecek en çok para kazandıran iş fikirlerinden biri olmaya devam ediyor.

Sitemizin , yeni iş fikirleri, bayilik veren firmalar, evlere iş veren firmalar, İş Kurmak isimli bölümlerini inceleyerek, konu hakkında ayrıntılı bilgiler edinebilir veya ek iş ilanları ve para kazandıracak kârlı iş fikirlerine başvuruda bulunabilirsiniz. 2017′ de yapılacak işler hakkında görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Sizlerde 2017 yılı için fikirlerinizi ve trend iş fikirlerini sitemizde paylaşarak, girişimcilere yön verebilir, küçük esnafın işini büyütmesine katkı sağlayabilirsiniz. Rızkı veren Allah, belki de size 2017 yılında yürü be kulum der. Hayırlı kazançlar dileğiyle.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. Osman dedi ki:

  Elimden her turlu is gelir lutfen yardimci olun ise ihtiyacim var.

 2. Hatice yilmaz dedi ki:

  Ev hanimiyim eve katkıda biulunmak istiyorum lutfen yardımcı olun evde yapablcgm bir iss

 3. Yasin dedi ki:

  Arkadaşlar eğer elinizde az r miktar sermaye var ise kesinlikle SOLUCAN GÜBRESİ işine girin. Biz 7 ay önce üç ortak ile 15 bin TL sermaye ile girdiğimiz bu işte şu an 40 bin TL ilk solucan satışı yaptık. Ayrıca elimizde 100 bin TL ilk solucan ve 15 bin TL ilk solucan Gübresi bulunmakta.

  1. Fatma dedi ki:

   Nasıl başladınız nerden aldınızsolucanları yasin bey yardımcı olurmusunuz

  2. Enes erdag dedi ki:

   Satmak isterseniz bana ulasabilirsiniz…

   1. Mustafa Karaca dedi ki:

    Solucan gübresini nereye satabilirim. Teşekkürler

  3. Mitat Kaplan dedi ki:

   Bu iş için yardımcı olurmusunuz

 4. Üsküdar dedi ki:

  Deri kimyasalları üreten bir firmada 20 yıldır çalışıyorum. Deri ve deri ürünleri ile ilgili bir mağaza açmak istiyorum

 5. Didim dedi ki:

  Geleneksel Türk elsanatları mezunuyum.sekreterlik,satış elemanlığı yaptım.tüm el işlerini yapabilirim.46 yaşındayım.4 yaşında oğlum var.bir başlangıç istiyorum.şimdiden teşekkürler

 6. Küçükçekmece dedi ki:

  Mağazacılıkta satış ve kasa görevlisi
  Tıp merkezinde ise muhasebe personeli olarak çalıştım.
  İç sesim yada yapmak istediğim diyebilirim kişisel bakım ve makyaj görselliği seviyorum bu konuda yeteneğim olduğunu biliyorum.
  İkinci tercihin ne olurdu derseniz cafe işletmek olabilir yönlendirme ilgi ve düzeni seviyorum

 7. istanbul dedi ki:

  paketleme işi oldumnde uzman

 8. Paketleme işi dedi ki:

  Lütfen yardımcı olur musunuz işe ihtiyacim var paketleme işi arıyorum bebekten ötürü dışarda calisamiyorum evde is yapmak istiyorum Lütfen dönüş yapın allah rızası için
  KADER KAYA

BİR YORUM YAZ