Dükkan Açmak

Sermayesiz iş kurmanın yolları

Sermayesiz iş kurmanın yolları

Sermaye olmadan ne iş yapılır

Birçok kişi para kazanmak, iş kurmak için nakit paraya ihtiyaç olduğunu düşünmektedir. Ancak parasız ya da az sermaye ile iş kurulabilir. Öncelikle kurmak istediğiniz iş az da olsa bir para gerekiyorsa 5-10 bin lira civarında gibi iş kurmak için kredi veren bankalara başvurabilirsiniz. Sizin için bu bir seçenek olabilir. Bankalardan kredi almak istemiyorsanız parasız iş kurulabilecek alternatiflerden bahsedelim.

Parasız nasıl iş kurulur?

Kendi işinizi kurmak kimi zaman inanılmaz bir başarı getirir. Aynı zamanda finansal özgürlük ve refah için de en iyi yoldur. Bunun yanında, iş kurmak için ilave fon kaynağı bulmak epey zordur. Parasız sermaye kullanmadan ya da küçük bir sermaye ile iş kurmanın yollarını inceleyelim.

1.Öncelikle, iş kurarken kararlılık ve azim çok önemlidir. Eğer bunlar olmazsa, başarılı olmanız düşünülemez. Bu sebeple, seçtiğiniz işte kendinizi başarılı olmuş olarak düşünmelisiniz. Bunu beyin gücünüzü harekete geçirerek başarmalısınız. Başlamak için seçtiğiniz işin ne olduğunun bir önemi yok, eğer parasız olarak bir işe başladıysanız, ekstra azme ve kararlılığa bir hayli ihtiyacınız olacaktır.

2.Şu anda sahip olduğunuz yetenekleri düşünün. Bu yeteneklerle herhangi bir ekipman olmadan veya sahip olduğunuz ekipmanlarla neler yapacağınızı bulmaya çalışın. Yeteneklerinizle potansiyel müşterilerinize ne tür hizmetler sağlayabilirsiniz?

3.Zaten düzenli bir işiniz varsa, yeni tam zamanlı işinizi başlatmadan önce bunu devam ettirmelisiniz. İşletme sahiplerinin çoğu, kurdukları işte yeterince başarılı olana kadar tam zamanlı işlerine devam etmişler ve yeni işlerini yarı zamanlı olarak yapmışlardır. Sizde bu şekilde yeni müşterilerinizi beklerken oluşacak finansal endişelerinizi azaltacaktır.

4.İşinizde yardıma ihtiyacınız varsa ve personel alamıyorsanız, ailenizde veya arkadaşlarınızdan yardım almayı düşünün. İşletmenizin faaliyetleri istediğiniz başarıya ulaştıktan sonra ihtiyacınız personel ile çalışabilirsiniz.

5.Parasız iş yapmanın en iyi yolu, bir hizmet satmaktır. Ana paranız olmadan bir ürünü satmak veya dükkan açmak neredeyse imkansızdır. Bu yüzden tekrar sahip olduğunuz yetenekleri aklınıza getirin ve bunu potansiyel müşterilerinize nasıl sunacağınızı düşünün.

6.İşletmenizin reklamını yapın. İnsanların sizi tanımasının ve ürününüzü bilmesinin tek yolu onu pazarlamanızdır. Piyasada var olan veya yeni çıkan bir ürün için, ağızdan ağza pazarlama tekniği en eski ve halen en iyi yöntemdir.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İŞ BAŞVURUSU YAP (TEL.NO YASAK)