Dükkan Açmak

Ne iş yapabilirim

Ne iş yapabilirim

Para kazanmak için ne iş yapmalıyım

Para kazanmanın en güzel yollarından biri kendi işini kurmaktır. En güzel para kendi işinden kazanılır elbet. Ancak kendi işini kurabilmek için günümüzde iyi bir sermaye, bilgi ve birikim, ticaret konusunda deneyim gerektirir. Bir dükkan açmak, bir iş kurmak çok zor olmasa da imkanları zorlamayı gerektirir. İş kurmak istiyor iseniz kendi işinizi kurmayı amaçlamalısınız.

Dükkan açmak istiyorum

Dükkan açmak istiyorum diyorsanız, sitemizde bulunan dükkan açma fikirlerinden herhangi birini değerlendirebilirsiniz. Bir dükkan 5.000 TL. sermaye ile açılabileceği gibi, açacağız sektöre göre 500.000. TL. sermaye de gerektirebilir. Önemli olan açacağınız dükkan konusunda iş planınızı iyi yapmanız. Bildiğiniz bir sektöre yönelmeniz ve iyi bir iş planı ile müşterilerin beklentilerini karşılamaktır. Tüm bunları yapabilmeniz durumunda müşterileriniz tarafından ilk tercih haline gelebilir ve kendi işinizi kurarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz.İş kurmak istiyorum nelere dikkat etmeliyim?

Kendi işinizi kurmak istiyor iseniz, öncelikle çalışmak istediğiniz sektörü iyi seçmelisiniz. Sektörün durumu ve rakipler hakkında iyi bilgi edinmelisiniz. Rakiplerinizin piyasadaki durumu, işinize müşteriler tarafından talep, sermayenizin yeterli olup olmayacağı en önemli faktörlerdendir.

İş kurmak istiyorum ama sermayem yok !

Eğer iş kurmak istiyor iseniz ve sermayeniz yok ise piyasada sermayesiz çalışabileceğiniz sektörlere yönelmenizde fayda var. İnternetten para kazanmak, evde iş imkanları sizin için alternatif olabilir. Amacınız mutlaka bir dükkan açmak ise, kobi kredilerini inceleyebilir veya kosgep kredileri hakkında araştırma yapabilirsiniz.

Ayrıca mutlaka ve mutlaka işinizi kurmadan önce açacağınız dükkan için ne kadar harcama yapmanız gerektiğini, elinizde bulunması gereken sermaye miktarının ne kadar olduğunu mutlaka ve mutlaka net olarak belirlemeniz şarttır. Gereksiz yere büyük borçlar altına girmeniz işe başlamadan bitirmenize neden olabilir. Az sermaye gerektiren işler manav, kasap, şarküteri, giyim, hediyelik eşya, alternatifler arasındadır. Ne iş yaparsanız yapın elinizdeki sermayenizi aşmayın. Eğer geride birikiminiz yoksa, bir kaç ay boyunca para kazanamadığınızda size destek olabilecek ayrıca bir birikiminiz yoksa, sermayenizi aşmayın.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 32 YORUM
  1. Esnaf, ticaret dedi ki:

    Konya merkezde çarşı merkezde değil ama mahalle arasında cadde üzerinde 150-200 bin arası ortalama 50 metre kare bi dükkan satın alsam bu dükkanda nasıl bir işe girişebilirim

İŞ BAŞVURUSU YAP (TEL.NO YASAK)