Dükkan Açmak

İşyeri büyütme kredisi

İşyeri büyütme kredisi

Daha büyük bir işyeri kiralayın

Daha büyük bir işyeri için bakım tadilat gerekli yatırım için alabileceğiniz işyeri büyütme kredisi veren bankalar , kosgeb işyeri geliştirme kredisi, devlet desteğiyle şirket kurma,  devlet desteği ile girişimciler için iş kurma destekleri ve başvurusu ile gerekli evraklar hakkında detaylı bilgiler yazımızda..

Yeni iş kurma hibe kredisi

Ülkemizde KOSGEB diye bilinen kuruluş tarafından, işini büyütmek isteyenlere, işyeri açma kredisi verilmektedir. Artık başkasının yanında çalışmak yerine size ait bir işiniz olsun istiyorsanız ve bu işyerini kurmak için Devlet desteğine ihtiyaç duyuyor iseniz, size destek verebilecek tek kuruluş KOSGEB’dir. Ancak ve ancak kosgeb kredisi ile kendi işinizi kurabilir, eğer işyeriniz var ise, KOSGEB kredisi ile işinizi büyütebilirsiniz. Bu krediler haricinde bankalar, devlet bankaları veya diğer kurumlar tarafından verilen tüm krediler geri ödemelidir. İçlerinde faizsiz işyeri büyütme kredisi veren bankalar olsa da, işyeri büyütmek için hibe veren kuruluş kosgeb’dir.

Kosgeb işyeri geliştirme kredisi nasıl alınır

İşyeri büyütme kredisi almak için KOSGEB kredisi nasıl alınır isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Zira bu yazıda işyeri sahipleri içinde işlerini büyütme amaçlı verilen destekler yer almaktadır. Genel itibariyle özetlemek gerekirse, işinizi büyütebilmeniz için, kosgeb kurs tarihlerinde, uygulamalı girişimcilik kursuna katılmanız, ve sertifika almanız gerekmektedir. Sertifikayı aldıktan sonra işyeri büyütme hibe kredisi alabilmek için bir iş planı hazırlamanız gerekmektedir.

Devlet desteği ile şirket kurun

Kosgeb işyeri büyütmek için iş projesi hazırlamayı öğrendiğinize göre, işinizi büyütmek için yapmanız gereken hazırladığınız iş projesi ile Kosgeb’e başvuru yapmaktır. Kosgeb tarafından yapmış olduğunuz başvuru incelenecek ve uygun görülmesi durumunda tarafınıza işyeri büyütmek için kullanılabilen 50 bin lira hibe ve 100 bin lira 0 faizli kredi verilebilecektir. Tabi bu krediyi kullanırken, işyeriniz için aldığınız tüm alet ve edevatları, tüm harcama giderlerini, dükkan tadilatı gibi tüm kalemleri tek tek faturalandırmanız gerekmektedir. Kosgeb işyeri büyütenlere faturalandırılmış giderler haricinde destekleme yapmamaktadır.

Kosgeb Esnaf kredileri (Kobiler için işyeri geliştirme kredisi)

Kosgeb tarafından esnaflar içinde çeşitli desteklemeler mevcuttur. KOSGEB Kobigel projesi ile imalat sanayiye 300 milyon lira destek sağlamaktadır. Öte yandan Kosgeb esnaflar için Kobi Proje Destek Programı dahilinde, 150.000 TL. kredi vermektedir. Bu kredi programı 3 yıldır.

İşyeri kredisi veren bankalar

Ülkemizde hizmet vermekte olan, birçok banka şubesi tarafından esnaflara işyeri kredi destekleri sağlanmaktadır. Bu bankalara başvurarak sizde işyerinizi geliştirme ve büyütme kredisi çekebilirsiniz. İşyeriniz için gereken desteği kosgeb’den sağlayabileceğiniz gibi devlet bankaları ve özel bankalara da, başvurabilirsiniz.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. elazig dedi ki:

    TENEKECIYIM DUKKAMIMI BUYUTUM YENI MAKINALAR ALMAK ISTIYORUM BANA YARDIMCI OLABILURMISINIZ

  2. avcılar dedi ki:

    kendi çapımda açtığım modaevimi büyütmek için ne yapabilirim

  3. işyeri büyütme dedi ki:

    işyerimi büyütmek istiyorum bayanım kendi çapımda açtığım dükkanımı büyütmek istiyom bana yardımcı olursanız memnun kalıcam

İŞ BAŞVURUSU YAP (TEL.NO YASAK)