Dükkan Açmak

Gelinlik mağazası açmak

Gelinlik mağazası açmak

Gelinlikçi olmak isteyenlere öneriler

Düğünlerin olmazsa olmazları arasında yer alan en önemli parça gelinlik modelleri olmakta. Gelinlikçilik yapmak ve mağazası açmak her bayanın yeteneklerine bağlı olarak iş girişiminde bulunacağı mesleklerden bir tanesidir.
Gelinlikçi açmak için sadece tek bir kapsamda düşünmemelisiniz. Bu sektörde gelinlik dükkanı açmak ile beraber yenilikçi fikirlerinizi bu alanda da ön plana çıkarabilirsiniz.
Piyasada bir çok gelinlikçi markası ve mağazası bulunmaktadır. Öyle bir hizmet sağlamalısınız ki sizin bu firmalardan farkınız olmalı. Reklam yapabilmeniz için, ürünlerinizi temin edebilmeniz için, işletmenizin alışveriş orantısı ile bağdaşması için mutlaka gelinlikçi açmak için finansal bir destek oluşturmalısınız.
Mağazanızın dekorasyonu ve konumu diğer gelinlikçilere göre daha farklı yapıda olmalıdır. Mesela alışılmışın dışında bir vitrin dekorasyonu düzenleyebilirsiniz. Yer seçiminde de pastahane ve matbaa gibi işletmelerin yanındaki dükkanları öncelikli olarak tercih etmelisiniz.
Bazı gelinlikçi açmak isteyen bireyler işletmeleri kapsamında simokin, gece elbisesi, ve benzeri ürünleri de gelinliğin yanında temin etmektedir. Sizlerde hem gelinlikçi dükkanı içinde daha fazla hizmet vermiş olursunuz hem de bu hizmetler kapsamında daha fazla gelir elde etmeniz mümkündür.

Gelinlikçi açmak istiyorum

Gelinlikçi açmak isteyenler gelinliklerin yanı sıra fotoğraf albümü, çiçek aranjmanları, giydirmeler bir çok hizmeti de beraberinde sunabilmektedir.
Gelinlikçi açmak için gerekli olunan bir stratejide yasal olarak gerçekleştirilmesi gereken işlemlerdir. Vergi levhası, iş kurma izin belgesi ve benzeri işletmenizi kurmanızı sağlayacak olan tüm evraka dayalı işlemleri gerçekleştirilmeli.
Yasal işlemler yanı sıra ekipman desteği sunmalısınız. Gelinlikçi açmak için gerekli olan finansal desteği sağlamak konusunda hazırlıklı maddi geliriniz bulunmalıdır. Askılık, ayna, podyum vitrin mankenleri için de tüm ihtiyaçları gidermelisiniz.
Mağazanız da, bekleme salonu dizaynı için gelen müşterilerin yanında gelen kişilerin vakit geçirmesi için veya oturması için bir alan oluşturulmalı. Bunun yanı sıra çocuklu gelen bayanlara özel yai gelinin yanında gelen bireylerin çocuklarına yönelik çocuk oyun alanı bulundurmanız gelinlik seçimi yapılırken karmaşıklığın çıkmasını önlemenize katkı sağlamaktadır.
Mağaza isminiz gelinlik dükkanı açmak için yeteri derecede güzel ve markaya dayanan bir isim olmalıdır. Mesela örnekle açıklayacak olursak Miss Defne Gelinlik modelleri buradaki isim marka olabilecek nitelikte bir söyleyiş tarzına ve uslüba sahiptir. Sizde kendi markanızı yaratarak son derece marjinal bir isim seçmelisiniz.
Gelinliklerinizi nasıl satışa sunacağınıza karar vermelisiniz. Kimi gelinlikçi 0 gelinlik modelleri dikimi yaptığında bunu sadece kişiye özel tasarlayıp diktiğinde bu modeli satışa sunabilmekte bazen ise sürekli olarak kiralamaktadır. Sizlerde bu kavram itibari ile ne yapmak istediğinizi saptayıp almak mı yoksa gelinliğinizi kiralamak mı istiyorsunuz veya her iki alanda da faaliyet göstermeniz sizler için karlı bir işlem olabilir. Bir gelinlik üzerinden kiralayarak çok fazla hasar meydana gelmediği sürece gayet güzel kazanç sağlayabilirsiniz.
Mağazanızda gelinlikle birlikte, sünnet kıyafetleri, abiye elbiseler, sünnet tahtaları, süsleme malzemeleri, düğün, nişan, kına gibi cemiyetlerde ihtiyaç duyulmakta olan her türlü hizmeti sunabilirsiniz.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İŞ BAŞVURUSU YAP (TEL.NO YASAK)