Dükkan Açmak

Geleceğin parlak iş fikirleri

Geleceğin parlak iş fikirleri

Yakın Geleceğin yenilikçi iş fikirleri

Geleceğin en karlı ve en çok para kazandıran iş fikirlerine ihtiyaç duyan ve yatırım yapacağı sektörü henüz belirlememiş yatırımcılar ve girişimciler için parlak iş fikirleri ile dolu yazımızdan istifade edebilirsiniz. Her girişimcinin hayali olan karlı bir iş kurarak kendi işinin patronu olmak isteyenler için farklı iş fikirlerini araştırdık.

Parlak İş Fikirleri

Yatırım yapılacak olan alan ve sektörün karlı olması girişimcilerin tek odaklandığı konudur. Karlı ve para kazandıran işler geleceğe güvenle bakmak için oldukça önemlidir. Kapıya kilit vuranların geneli sadece günü kurtaran ve geleceğe yönelik amacı olmayan tek düze işleri yapanlardır. Geleceğe yönelik ciddi hedefleri olan ve o yolda ilerleyenler herzaman adını duyurmayı başaran ve marka olma yolunda ilerleyenlerdir.

Ciddi hedefleri olanlar işe başlarken iş planı ile hareket ederler. İş planı yapılacak işle ilgili olarak en önemlisi de işin karlı olup olmadığı hakkında fikir verir. Bir iş planı doğrultusunda hareket edenler özellikle gelecekte büyüme hedefi olanların işlerinin devamlılığı söz konusudur. Yapılacak olan işin devamlılığının olması ve ileride tercih edilecek işler ve sektörler olması yatırım yapacak girişimcilerin hedeflerini gerçekleştirebilir.

Teknoloji çağında olduğumuz için  teknolojik aletlerin üretimi, mobil uygulama bilişim hizmetlerine yatırım yapmakta karlı olabilir. Son zamanlarda sağlık alanında teknolojik üretimlerin çoğalması yatırım yapacak kişileri heyecanlandırmaktadır. Bu şekilde firmaların sağlık alanında teknolojik üretimlere yapılacak bir yatırımlarıyla geleceğin en çok kazandıran sektörlerinde var olmalarını sağlayabilir. Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir.

Giyilebilir teknolojik ürünler üretimi

Akıllı telefon, saat, gözlük, kasklar derken, ayakkabı, eldivenler de akıllanıverdi. Biraz teknoloji biraz moda derken inovatif segment büyüklüğü milyar dolarları bulan yepyeni bir pazar ortaya çıktı. Elli sene önce akıllı telefon  çıkacak deseler kimse inanmazdı. Ama şimdi tam da ortasında giyilebilir teknoloji ürünleri ile içiçeyiz. Teknoloji firmaları ve moda endüstrisi devlerinin biraraya gelerek akıllı teknolojik ürünleri üretmesi ile bu pazarın büyüklüğü 28.7 milyar doları bulacak. Bu yıl akıllı saatlerin satışının patlayacağı öngörülüyor. Tahminlere göre bu yıl 274.6 milyon adet giyilebilir teknoloji ürünleri satılacak. Bu büyük pazar da yatırımcıların ne kadar kazanacağı tahminlerimizin ötesinde. Geleceğe dönüş filminde 2015 yılının  teknolojileri anlatılırken bile bu kadar uçuk hayallere filmde yer verilmemişti. Şimdi ise teknoloji hem sağlık alanında, hem giyilebilir ürünlerin birleşmesiyle geleceğin buluşları yapılıyor. En son google nin ürettiği kontak lens görme engellerinin görmesini sağlayacak olan bir buluş olarak tarihe geçecek olan bir teknolojik üretimdir. Bu gibi örneklerin yatırımlarını tabi ki dev teknoloji firmaları yapıyor ama satışlarında mutlaka girişimciler pay sahibi olacaktır.

Para kazandıracak diğer iş fikirleri

Müteahhitlik, tercüman, mobil danışmanlık, işletme hizmetleri, freelance işler, kontrol hizmetleri, akıllı telefon tamiri, otomat satış makineleri, geçici güzellik merkezler, personel takip hizmetleri, sağlık hizmeti danışmanlığı, geri dönüşüm gibi geleceği parlak iş fikirleri herkesin aklına gelir. Bu işleri son gözdesi müteahhitlik sektörü de herkesin bildiği gibi son zamanlara gayrimenkulde yaşanan patlamayla sivrilen bir sektör haline geldi. Gelecekte de aynı konumunu koruyarak daha da güçlenecek.

Yatırımcı bekleyen projeler

Yatırım bekleyen o kadar çok proje var ki. Her geçen üniversitelerde geliştirilen ve tasarlanan bir çok yenilikçi iş fikri yatırımcı arıyor. Örneği Ege üniversitesinin öğretim üyeleri tarafından tasarlanan yeni nesil afet çadırı bunlardan biri. Aliminyum bazlı kumaş dış yapı ve aerojel özellikli iç yapı ve panellerden oluşan bu çadırda depolama özelliği, alev almaz kumaşı, nakliye kolaylığı ile geliştirilmeyi bekleyen yeni nesil afet çadırı yatırımcılarını arıyor. Projenin hayata geçirilmesi için 45 bin liraya ihtiyaç duyuluyor. Yatırım yapmayı düşünenlerin iyi bir iş fikrine ihtiyaç duydukları gözönüne alınırsa bu projeler geliştirilmeyi beklediğinden ileride yapılabilecek bir iş olarak ele alınabilir.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İŞ BAŞVURUSU YAP (TEL.NO YASAK)