Dükkan Açmak

Fotoğrafçı dükkanı açmak

Fotoğrafçı dükkanı açmak

Fotoğraf stüdyosu nasıl açılır

Kariyer hayatı için ideal bir iş fikri arasında yer alan fotoğrafçılık oldukça keyif verici güzel meslek gruplarından bir tanesidir. Bu sevilen ve gerek maddi açıdan gerekse hobi amaçlı yürütebileceğimiz ve bundan haz duyabileceğimiz mesleği nasıl şekillendirebilir? Tabi ki fotoğraf stüdyosu açarak sevdiğimiz veya edinmek istediğimiz bu mesleği yürürlüğe koyabiliriz.

Fotoğraf dükkanı açmak

Fotoğrafçı açmak için ilk olarak yer seçiminde bulunmalısınız. Seçeceğiniz alan açık ise dikkat çekmeyecek bir alanda olmalı kapalı ise havadar ve ferah büyük bir yer seçiminde bulunulmalı. Büyük olmasının sebebi bir çok ürün kullanacak olmanız ve müşterileriniz için rahat edebilecekleri ve kullanabilecekleri alanlar oluşturmaktan kaynaklanmaktadır.

Dekorasyon modülünüz de fotoğrafçı açmak için en ince ayrıntı duvarları doldurmamaya özen göstermenizdir. Bir kaç tablo ile ahenkli bir dekorasyon örneği oluşturabilirsiniz. Lakin göz alıcı nesnelerin bulunması müşterilerinizin dikkatini dükkanınıza vermesine sebep olacaktır. Mekanın sadece konforlu olması kafi sayılmakta.

Genellikle dekorasyonda krem renkli boya tercih etmeniz müşterilerin fotoğraflarını çekeceğiniz alan için ideal bir seçim olacaktır. Bekleme salonu ile çekim işlemlerini gerçekleştirdiğiniz alan farklı bölümlerde olmalı. Mutlaka fotoğrafçı açmak içi temin edeceğiniz alanda bekleme salonuna da yer verin. Bu noktada alternatif olarak çekim odanızdan da ayrım yapabilirsiniz. Yani çok büyük çeki odası yerine paravanla ayrılmış güzel bir bölüm olarak bekleme salonu oluşturabilirsiniz. Bu sizin tercih edilebilirliğinizi arttıracaktır.

Eğer bu işi yapma fikrinde iseniz o zaman ilan vererek profesyonel anlamda size destek olabilecek ve sizinle çalışabilecek elemanlar bulmanız sektörde gayet başarılı girişimlerde bulunmanızı sağlayacaktır.

Dikkat çekici bir isim bulun ve fotoğraf çekimleriniz için fiyat listesi oluşturun.

Fotoğraf dükkanı için gerekli olanlar

Bekleme odası

Çekim odası

Azimli çalışacak elemanlar

Fon perdeleri

Fiyat çizelgesi

Paraflash ve aksesuar

Fotoğraf makinesi

Makyaj malzemesi

Gerekli belgeler;

Nüfus cüzdanı fotokopi

Başvuru formu doldurmak

Tapu ve kira sözleşmesi belgeleri

Vergi Levha

Numarataj Belgesi

Esnaf Sicil Tasdiknamesi

İmza Sirküleri

Fotoğraf 2 tane

İtfaiye uygunluk belgesi

Çevre temizlik faturası

Ustalık belgesi

Ortalama maliyet tutarı

Teknolojik ürünlerin fazlalıkla kullanıldığı bir fotoğraf stüdyosunda  içinden baskı makinenize kadar her şeyi özenle seçmelisiniz.

Açacağınız dükkanın işlevselliğine ve kullanım alanı seçiminden kullanılacak ürünlere kadar farklı tercihte bulunacağınızdan dolayı maliyet henüz belirli bir tutarda değildir. Bu açıdan değerlendirecek olursak en az ödemeniz gereken fotoğraf stüdyosu maliyeti 15 ile 20 bin TL’den başlangıç göstermektedir.

Aklınızda büyük bir fotoğraf dükkanı açmak gibi fikir var ise o vakit ödemeniz gereken tutar 100 bin TL olmakta. Bu maliyetler ortalama olarak açıla fotoğraf stüdyolarından baz alınmıştır. Ortalama ve yaklaşık olarak belirtilen fiyatlardır.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İŞ BAŞVURUSU YAP (TEL.NO YASAK)