Dükkan Açmak

Facebooktan para kazanmak

Facebooktan para kazanmak

Hergün düzenli olarak facebook kullanan ve bu kullanımı paraya çevirmek ister miydiniz? Beğenin, paylaşın, tıklayın, reklam yapın. Sizde zevkli facebook uğraşınızı paraya çevirin.

Facebook sayfasından nasıl para kazanılır?

Facebooktan para kazanmak için öncelikle facebookun sistemini çok iyi bilmek zorundasınız. Facebookta kullanıcı hesabı nasıl oluşturulur, ayarları nasıl yapılır, gizlilik, şifreler, beğeniler, app uygulamalar vb. Konularda uzman olmak zorundasınız. Nasıl çalıştığını bilmediğiniz bir internet sitesinden para kazanmanız imkansızdır. Unutmamanız gereken Bir şey ise facebook sadece bir internet sitesidir. Ancak şuan internet eşittir google dediğimiz gibi, facebookta kullanıcıların tam olarak istediklerini sunduğundan, dünya genelinde en popüler sosyal ağdır.

Grup veya sayfa açın

Facebook üzerinden kullanıcılar herhangi bir konuda sayfa oluşturabilmektedir. Facebook sayfası açan kullanıcılar, kişisel hesapları ile oturum açarak, oluşturdukları sayfaları yönetebilmektedirler. Şuan itibariyle sadece ülkemizde facebook üzerinde binlerce facebook sayfası oluşturulmuş durumdadır. Facebook kullanıcıları bu sayfaları beğenerek abone olmaktadılar. İngilizcesi like olan bu beğeniler, kişileri beğendikleri sayfaların gönderilerini kişisel sayfalarında görebilmelerini sağlamaktadır. Şöyle ki beğendiğiniz bir facebook sayfasının yayınlamış olduğu tüm güncellemeler kişisel sayfanızda haber kaynağı başlı altında görülecektir. Bu durumda, yüzlerce beğenisi olan bir facebook sayfası, yayınlamış olduğu tüm gönderileri, kısa sürede facebooku takip eden tüm kullanıcılara hiçbir masrafsız ve zahmetsiz olarak iletebilmektedir. Binlerce onbinlerce, hatta milyonlarca beğenisi olan facebook sayfalarının durum güncellemelerinin yayınla durumunu bir düşünün. Bugün asılsız olan bir haber dahi yayınlansa, bu habere bir milyon kişiden en kötü bin iki bin kişi inanacaktır. Bu durumda başlı başına güç demektir. Medyanın gücünü hepimiz biliriz. Hayatı istedikleri gibi yönlendirirler. Çok önemli bir olayı önemsiz olarak gösterebilirler. Ya da kimsenin umrunda olmayan önemsiz bir olayı abartarak büyük bir sorun haline getirebilirler. Facebook üzerinden bu güce sizde sahip olabilir, ayrıca bu güç ile para kazanabilirsiniz. Facebooktan nasıl para kazanılır diye yola çıkan kişilerin bir çoğu eli boş dönmemektedir. Tabi bu güce sahip olabilmek için,  facebooktan para kazanmak için azim, çalışma ve emek gereklidir.

Sayfanızı büyütün

Tabi siz bu makaleyi okuduğunuz ve bu konuda bilgi sahibi olduğunuz andan önce, ülkemizde binlerce kişi bu yolla para kazanmayı bilmekte ve hergün bu sayfalara emek vermektedir. Anlayacağınız bu sektörde rakipleriniz çok. Ancak hiçbirşey imkansız değil. Hatırlarsanız, hacı kop koplar, bahattinler, vineler ve daha birçok sayfa, sizleri eğlendirmek için mi açıldığını zannediyorsunuz?

Peki bir facebook sayfası nasıl oluşturulur, nasıl beğeni toplanır?

Facebook sayfası oluşturma yöntemini anlatan binlerce internet sitesi bulabilirsiniz. Facebooku bilgisayarınız ile kullanırken, herhangi bir facebook sayfasına girip, sağ üst taraftan, “yeni sayfa oluştur” butonunu tıklayarak ve ilgili yönergeleri okuyarak yeni bir facebook sayfası oluşturabilirsiniz. Tabi asıl iş bundan sonra başlıyor. Facebook sayfası oluşturmadan önce bu konuda bir makale okumanızı öneririz.

Popüler facebook sayfaları

En sık sorulan sorular, hangi alanda facebook sayfası açmalıyım sorusudur. Şu bir gerçektir ki, internette her alanda web sitesi olduğu gibi, her alanda da facebook sayfası mevcuttur. Hemen hemen bütün firmaların, bütün internet sitelerin, televizyon kanallarının, gazetelerin facebook sayfası bulunmaktadır. Bu sayfalar aracılığı ile de hedef kitlerine ulaşmaya çalışırlar. Peki siz hangi facebook sayfasını açmalısınız, hangi facebook sayfasından para kazanabilirsiniz?

Sizlere tavsiyemiz, ilgi alanınız olan ve potansiyeli yüksek olan bir alanda facebook sayfası açmanızdır. Hiç anlamadığınız bir konuda, sırf potansiyeli yüksek diye facebook sayfası açarsanız, paylaşım yapmakta zorlanabilirsiniz. Örneğin hergün ofiste çalışan biri için, manzaralar isimli bir facebook sayfası açması, içerik bulması açısından oldukça zor olacaktır. Yine bilginizin olmadığı bir konuda bir facebook sayfası açarak para kazanmayı hedeflemek, yanlış bir durumdur. Dikkat etmeniz gereken bir konu ise, bilindiği üzere facebook sayfanız 250 beğeniye ulaştığında ismini değiştiremezsiniz. Bu nedenle 250 beğeniye ulaşmadan iyi bir isim belirlemek zorundasınız. Aklınız da bulunsun.

BU SAYFADA SATILIK FACEBOOK SAYFASI BULABİLİRSİNİZ.

FACEBOOK SAYFA AÇILIŞI linkinden boş sayfa oluşturabilirsiniz.

Facebookta para kazanmak için sayfa açan ve bu işten para kazanan birçok kullanıcı olduğunu söylemiştir. Artık günümüzde bu iş bir sektör haline geldi. Binlerce beğenisi olan sayfalar, yeni facebook sayfaları açarak, yeni açtıkları sayfaların reklamını eski sayfalarında yaparak, yeni sayfalarına da beğeni toplamaya çalışmaktadırlar. Ne kadar çok sayfa, o kadar çok para mantığı ile hareket etmektedirler. Durum gerçekten de böyledir ki, ne kadar çok beğeniniz var ise, facebook sayfanız okadar değerlidir. Beğeni demişken, bu işin sektör olması nedeniyle, facebok sayfa beğendirme siteleri, beğeni toplama yazılımları gibi birçok farklı uygulamalar da mevcuttur.

Organik beğeni nedir?

Organik beğeni, facebook kullanıcıların kendi istekleri ile bir facebook sayfasını beğenmeleri ve bu facebook sayfasını takip etmeleridir. Facebook üzerinde en kaliteli beğeni bu beğenilerdir. Sırf sayfamda beğeni çok olsun diye, alakasız kişilere sayfa beğendiren, beğenme sayfaları aracılığı ile binlerce beğeniye ulaşmasına rağmen tüm beğenileri fake olan bir çok sayfa mevcuttur.

Facebook sayfasından para kazanmak için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri maddeler halinde sıralamak istiyorum.

 • Facebook sayfasına reklam alarak para kazanmak ; Sayfanız da, herhangi bir ürünün, web sitesinin, başka bir face sayfasının veya reklam edilebilecek herhangi bir ürünün reklamını ücret karşılığında yaparak para kazanabilirsiniz. Örneğin, bir firmanın belirli bir ürününü 3 günde bir defa yayınlayarak aylık belirli bir miktarda reklam anlaşması yapabilirsiniz.

 • Facebook sayfası beğenisinden para kazanmak; Başka bir face sayfası için organik face sayfasında reklam yaparak para kazanabilirsiniz.

 • Facebook sayfasını satarak para kazanmak ; Oluşturduğunuz face sayfasını başka bir kullanıcıya devrederek para kazanabilirsiniz.

 • Sayfanızı büyütmek için sponsor reklam verin. Günlük 10 lira 15 lira bütçe ile sayfanızı büyütün ve satın.

Günümüzde en popüler ve en kolay para kazanma yöntemleri yukarıda bahsettiklerimizdir. Tabi bunlar haricinde, facebook sayfalarında editörlük yaparak, ürün satarak ta para kazanmanız mümkündür.

Faceden para kazanmak isteyenlere tavsiyemiz, yeni bir facebook sayfası açarak kullanıcı toplamaya çalışmak yerine, halen çalışmakta olan ve belirli bir kullanıcı grubu olan, organik beğenisi çok olan bir facebook sayfasını satın alarak, bu sayfayı geliştirmelisiniz. Kullanıcı toplamak için zaman harcamak yerine, sayfanızı paylaşımlarınızın kalitesi ile büyütmeli, kaliteli paylaşımlar yaparak para kazanmayı hedeflemelisiniz. Hiçbir yerde olmayan kaliteli paylaşımlar yapmanız durumunda, zaten organik beğeniler kendiliğinden gelecek ve sayfanızın reklamını yapmaya gerek kalmayacaktır. Paylaştığınız gönderiler, başkalarının gördüğünde paylaşabileceği, arkadaşlarına, çevresine göstermek isteyeceği kalite de olmasına dikkat edin.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. Murat dedi ki:

  Facebook tan nasıl para kazanırım.

 2. Mini market dedi ki:

  Küçük çapta bir market açmak istiyorum fakat yeteri kadar sermaye yok yardimci olurmusunuz

 3. facebook sayfası dedi ki:

  S.a ben bir kisinin mesala turkcell i reklam verecem bu sekilde olurmu

 4. Facebook'ta para kazanmak dedi ki:

  Selamünaleyküm 18.000 beğeni olan bir sayfam var. Reklam vermem gerekiyor. Peki kiminle Nasıl anlaşıcam kiminle irtibata geçicem

 5. Diyarbakır Bağlar dedi ki:

  ßu Facemi 2010da Kurdum Ve Şimdidén Açıklamalarımı Yazacımm Bunu Kurmuştuk Yılardırr kulanadık vee emekimizide verdik ama bu böyle birr para yöntemindéé yol vermediler vee ise vu medyaa bunu ya yeni kurmuş ola bilir yata facebookda tüm halka bildirmedi bildirseydii dahha iyi olur ama ben buldum hamt olsun ginede herşeyin hayırlı facebook

 6. keçiören dedi ki:

  facebooktan para kazanmak amacıyla nereye nasıl basvuru yapılıyor ?

 7. FATİH dedi ki:

  fc para kazanmak istiyorum

 8. Mustafa dedi ki:

  Sayfamda firmaların reklamını yapmam bunun karşılığında ücret alıcam. Buraya kadar normal.Bn aldığım ücretin karşılığında herhangi bir şey vermem gerekiyormuş. Parayı aldığıma dahil makbuz gb.yasal mı bu?maliyeye vergi gb bişey yada bildirmem gerekiyor mu?

 9. mesut ödemişM dedi ki:

  Sosyal Medya Savaşları Başladı. Facebook’a rakip çıktı:Futurenet
  Okumanızı tavsiye ederim

 10. mesut ödemiş dedi ki:

  İnternetten Alışveriş Yapın: Size Para İadesi Yapsınlar.

 11. zeynel dedi ki:

  Merhaba makalenizi sonuna kadar okudum. Ancak merak ettiğim bir konu var oda facebook sayfalarinda paylasilan sayfa yada resimlere begeni yada yorum yapildiginda sayfa sahibinin para kazanma durumu varmı. Tesekkurler

  1. dukkanacmak dedi ki:

   Böyle bir durum söz konusu değildir. Saygılarımızla.

İŞ BAŞVURUSU YAP (TEL.NO YASAK)