Dükkan Açmak

Ev hanımları için 10 popüler iş fikri

Ev hanımları için 10 popüler iş fikri

Ev hanımları için iş fikirleri

Son dönemlerde ev hanımlarının girişimcilik öykülerini dinlemek pek çok kadına ilham kaynağı olmaya başladı. Evde boş oturmaktansa üretime katılıp bir şeyler yapmayı tercih eden bayanların değerlendireceği iş imkanları giderek artış göstermektedir.

Bayanların ek gelir getirecek işler hem bir evin annesinin öncelikle görevlerini yerine getirmesine olanak vermesi, hem de evin bütçesine katkı sağlamalıdır. Yani evden iş yaparak para kazandığınız zaman günlük hayatınızda pek de bir değişiklik olmaz. Ev işleriniz aksamaz. Bir de anneyseniz; çocuğunuzu yabancıların büyütmesi için kreşe, dadıya vermek zorunda kalmazsınız.

Evden para kazandıracak iş fikirleri

1.En klasik iş fikirlerinden olan çocuk bakıcılığı yaparak para kazanmak en başta gelmektedir. İş kadını olan bayanlar çocuklarının bakımını üstlenmeleri için bir bayana ihtiyaç duymaktadırlar. Çocuk bakıcılığı ek gelir imkanlarından biri olmasına rağmen bütün gününüzü alacaktır. Eğer kendi evinizde çocuk bakıcılığı yaparsanız hem kendi ev işleriniz aksamamış olur hemde ek gelir elde edebilirsiniz. Diğer ek gelir imkanlarına göre çok fazla para kazandıran bir meslektir.

2.Evde ek iş imkanları için her sene birçok firma kına paketleme işlerini ev hanımlarına vermektedir. Bu işten güzel paralar kazanan ev hanımları bulunmaktadır. Bu iş için firmalarla anlaşıp evinizde ailenizle birlikte ya da arkadaşlarınızla birlikte bir ekip kurarak bu işi yapabilirsiniz.

3.Evden saç tokası işi yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.Kadınların güzel görünme tutkularının belkide en masum ürünlerinden biri olan saç tokaları günümüzde çok fazla satılmaktadır.

4.Evde dikiş işi yaparak para kazanabilirsiniz. Eğer dikiş konusunda el beceriniz varsa dışarıdan aldığınız siparişlerle ek gelir elde edebilirsiniz.

5.Özel günler için kurabiye yapıp satma işinden de ek gelir elde edebilirsiniz.

6.Keçe ile kapı süsü, buzdolabı süsü yaparak da ek gelir elde edilebilir. Eğer el beceriniz varsa bu iş tam sizin için iyi bir fırsat olabilir.

7.Yemeklerinizin lezzetine güveniyor ve beğeniliyorsanız bunu ek gelir haline getirebilirsiniz. Evde yemek yaparak ek gelir elde etmek mümkün olacaktır.

8.Takıları seviyorsanız ve ben bunu yapabilir diyorsanız o zaman takı yaparak da ek gelir elde edebilirsiniz.

9.Üye olduğunuz kozmetik ürünlerini de evinizden arkadaşlarınıza satışını yaparak da ek gelir elde edebilirsiniz.

10.Ev de organik sabun işi yaparak da ek gelir elde edilebilmektedir.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 76 YORUM
 1. ilkadım /SAMSUN dedi ki:

  Boncuk işi,süpriz yumurta,abaküs,dosya katlama,temizleme,taş dizayn,buzdalabı poşeti paketleme.deri işi yaptım .her işi yaparım elim yatkındır.

 2. ş.urfa dedi ki:

  ben engeliyim eşim sağlam bir çocuğum var evde çocuk bakıcılığı başta ve montaj paketleme işi

 3. Sincan dedi ki:

  Daha once satiş egitimi alip ciddi satişlar yaptim ancak evlenince eşim çalişmama musade etmedigi icin evden bir iş yapmak istiyorum hirsli ve başariyi seven birisiyim disiplinli çalişirim beni tercih etmemiz size memnuniyet sağlayacaktir şimdiden teşekkurler..

 4. pamukkale dedi ki:

  daha önce havlu işi yaptım evde.kına paketleme,davetiye katlama,kutu katlama,etiket işi yapabilirim.

 5. Yusufeli dedi ki:

  Tako kına sabun paketi yaparim

 6. Merkez/kepez dedi ki:

  Acil ise ihtiyacim var paketleme susleme katlama hepsini yapabilirim cook acil canakkale de oturuyorum

 7. Arifiye dedi ki:

  Özel günler için kurabiye yada yemek yapabilirim davetiye katlama ve organik sabun işi yapabilirim 3kişi yapabiliriz

 8. Seyhan dedi ki:

  Toka işi yabilirim adana seyhanda oturuyorum

 9. mersin mezitli dedi ki:

  boncuk işi keçe kapı süsü saç tokası takı yapımıiçin görüşebilirmiyizz

 10. İstanbul Sancaktepe dedi ki:

  Merhaba. Daha önce satış sektöründe çalıştım. Bir sürede yönetici asistanlığı yaptım. Şuan 2 yaşında çocuğum var evde iş imkanı arıyorum.

 11. İstanbul esenyurt fatih mahallesi dedi ki:

  Boncuk işi kına paketleme sürpriz yumurta nikah şekeri kolye bileklik montalama gibi işleri yapmış bulunmaktayız 4 kişilik bi arkadaş grubumuz vardır dağıtım ya da kendimiz iş yapabilirz

 12. farketmez dedi ki:

  Merhaba! Ek iş arıyorum secenek olarak farketmez, her hangi biri olur. Istanbul Esenyurta oturuyorum.

 13. Davetiye katlama işi dedi ki:

  İki çocuğum var. Ek gelire ihtiyacım var.

İŞ BAŞVURUSU YAP (TEL.NO YASAK)