Dükkan Açmak

En kazançlı iş sektörleri

En kazançlı iş sektörleri

En çok para kazandıran sektörler

Türkiye de gençlerin yaşamış olduğu en büyük problemlerden birisi de işsizliktir. Özellikle üniversite okuyan her dört gençten birisi bu sorunla karşı karşıya kalmaktadır. İş bulan ve hali hazırda çalışmakta olan çoğu kişiyse ya istediği yerde değil yada hak ettiği ücreti alamamaktadır. Tam da bu konu da bazı sektörler ortaya çıkmakta ve gerek mezun gerekse tahsilatını tamamlamayanlar için çok cazip görünmektedirler. Gençlerin odak noktası olan  bu sektörler para kazandıran işler listesinde yerlerini almışlardır.

İşsizliğin bu denli yüksek seviyede olduğu günümüzde bu sektörlere yönelim oldukça dikkat çekmektedir. Pazarlama, satış, finans , bilişim teknolojileri , iletişim, hizmet ve gıda  hala bunların arasında gösteriliyor.Finans ve pazarlama işinde koltuk seviyeniz arttıkça gelirlerinizde aynı oranda yükselmekte. Bunun yanı sıra enerji sektörü en fazla yükselişe sahip olan sektörlerden bir tanesidir.

Yukarıda da sıraladığımız mesleklerin hepsini bir kenara bırakacak olursak arasında çağımızın ve modern dünyanın en fazla kazandıran sektörü olarak bilişimi gösterebiliriz. Genç yaştaki girişimcilerine milyarlarca para kazandıran Facebook, Yemek Sepeti, Youtube bunun en önemli örneklerini oluşturmaktadır.

En kazançlı işler listesi

Aşağıda günümüz de çok para kazandıracak, birkaç popüler sektörden bahsetmekteyiz. Tabi para kazandıran işler bunlarla sınılır değil ancak sizlere fikir olması açısında çok para kazandıran işlerden bazıları şunlar;

Nano teknoloji sektörü

Kirlenmeyen ayakkabılar, toz tutmayan, ıslanmayan ve ömrünün çok uzun olduğu giyim sektörüyle hayatımıza giren nano teknoloji ileride  sağlık, teknoloji, otomotiv gibi hemen hemen tüm sektörlerde etkisini gösterecek ve en fazla kazanç sağlayan sektör haline gelecektir.

Mühendislikler (Popüler)

En kazançlı iş sektörleri bakımında bir diğer iş fikri ise mühendislik olmakta. Günümüzde uygulanmaya başlanılan robot ameliyatları gösteriyor ki ileride doktorların yükünün büyük kısmı robotların ellerinde olacak ve tabi ki bu robotları mühendisler ortaya çıkararak onarımlarını üstlenecek.  Bu alandaki ilerlemenin sektördeki mali payı hiçte azımsanacak miktarda olmayıp milyar dolarlar civarında kazanç beklenmekte.

Pilotluk (Uçarak kazanın)

Sürekli faaliyet gösteren havacılık sektörü ile birlikte sektörün yelpazesi olabildiğince genişlemiştir. Öyle ki günümüzde Havacılık sektöründe hala pilot arayışı devam etmektedir. ilerleyen yıllarda hava araçlarının kat ve kat artacağını varsayarsak bunun sektöre getirisi de aynı oranda olacaktır.

Gıda Ticareti (Geleneksel ve vazgeçilmez ticaret)

Dünya da artan nüfus ve globalleşmeyle birlikte bir tüketim kültürü oluşmuştur artık gıda sektörleri bu talepleri karşılayamaz duruma geldi hiç bitmeyecek meslek gruplarında olan gıda sektöründe kolay kolay zarar edileceği düşünülmemektedir.

Aşçılık (Her zaman en çok kazandıran mesleklerden biri)

Artan nüfusun ve turizmin etkileyeceği sektörlerden birisi olarak da aşçılık gösterilmektedir. Dünya mutfakların da ve yöresel lezzetlerde ün yapan mamuller özellikle turizm bölgelerinde önem kazanmakta ve müşteri çekmekte bir numaralı faktör olarak gösterilmektedir. Zirveye ulaşan nüfus ve gezmek tatil yapmak isteyen kalabalıkların bir numaralı uğrak noktaları olan oteller de şimdiden aşçılık arayışlarını hızlandırmış durumdadırlar.

Yukarıda sayılan bu meslekler uzmanlarında onayladıkları en kazançlı işler olarak bilinmektedir genellikle sektörlerin ortaya çıkış sebepleri veya kazanç noktaları aynıdır nüfus ve tüketim kültürü bu doğrultuda ileride pek çok meslek ve sektör oluşacağı gibi bu sektörlerinde yükselişini giderek arttıracağı gözlemlenmekte.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İŞ BAŞVURUSU YAP (TEL.NO YASAK)