Dükkan Açmak

BÜFE NASIL AÇILIR

BÜFE NASIL AÇILIR

BÜFE İŞLETMECİLİĞİ

Büfe nasıl açılır diye soran siz değerli okuyucularımız için ve büfe açmak isteyenler için sorularına cevaplar arayacağız.

Büfeler genel itibariyle çarşı merkezlerinde ulaşımın kolay sağlandığı yerlerde kurulan ufak marketlerdir. Genel itibariyle sık tüketilen ürünler ve tekel ürünleri satılır.

Ekmek gazete tekel Büfesi açmak için gerekenler;

Büfe açmak için öncelikle iyi bir iş planına ihtiyacınız vardır. Büfelerin yerleri kritik noktalarda olduğundan, öncelikle dükkan yerini belirlemelisiniz. Tabi daha önceden faal durumda olan bir büfeyi devralmayacaksanız. Büfede satılan ürünler, diğer bakkal ve marketlerde alışveriş merkezlerinde de olduğundan dolayı, ucuz satış yapma bir ihtimalinizde bulunmadığından, müşteri çekebilmek için en önemli şey işyerinin açılacağı yerdir.

Büfe açmak kaça mal olur ;

büfe açmak

Büfe açmak için ne kadar sermaye gerekir ;

Büfe açmak için 5000 Tl. sermaye yetebileceği gibi, 100.000 Tl. sermaye de harcanabilir. Örneğin İstanbul’ un en işlek yerlerinden birinde büfe açmak isterseniz veya çalışan bir büfeyi devralmayı düşünüyorsanız, sizden büyük bir servet değerinde hava parası istenebilir. Ancak biraz daha ara sokakta, kenarda köşede bir dükkan bulmak maliyeti azaltacaktır.

Dükkanın içerisinde bulunan sigara haricinde diğer ürünlerin maaliyetleri oldukça düşüktür. 3.000 5.000 Tl civarında bir para ile bu ürünler temin edilebilir. Ancak sigara satacaksınız, en az 20000 lira civarında sigara için para ayırmanız gerekecektir.

Bu kapsamda, büfe açmak istiyorum diyorsanız cebinizde en az 30.000 – 40.000 (otuzbinlira kırkbinlira) para bulunması gereklidir.

Çalışır durumda olan bir büfeyi devralmak istiyorsanız internetin meşhur sitelerinden devredilen büfe ilanlarını inceleyebilirsiniz.

Büfe açmak için gerekli malzemeler ;

Büfe için dükkan dizaynına karar vermeniz gereklidir. Birçok büfe boyutuna ve sattığı ürünlere göre bir dükkan dizaynı belirlemektedir. Eğer bir bayilik alacaksanız (ekomini gibi) dükkanın iç ve dış dizaynı firma tarafından belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Ancak dükkanın dizaynını kendiniz yapacaksanız, faal durumda olan büfeleri gezerek fikirler almanız tavsiyemizdir.

Büfe açmak için gerekli belgeler ;

Büfe açma şartları koşulları;

Büfe açmak için gerekli evrakları bulunduğu işyeri açmak için gerekli evraklar isimli makalemizde okuyabilirsiniz.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Gebze dedi ki:

    Böyle bir proje de büfe nerde yaptırabilir m

  2. büfe dedi ki:

    TÜRKİYEDE BİR İLK MOBİL BÜFE SAHİBİNDEN İLAN NO: 305916512

İŞ BAŞVURUSU YAP (TEL.NO YASAK)