Dükkan Açmak

Bayanlar için yeni iş fikirleri

Bayanlar için yeni iş fikirleri

Ev hanımlarına yönelik ilginç iş fikirleri

Evde çalışmak isteyen ev hanımlarına özel farklı işler ve ev hanımlarının yapabileceği işler nelerdir ? Aşağıda bayanlara yönelik yapabilecekleri düşündüğümüz ek işleri paylaştık. Buyurun beraber inceleyelim 😉

EVDE KUTU KATLAMA İŞİ

evde kutu katlama işiEvde kutu katlama işi günümüzde evde yapılabilen popüler işlerden biridir. Kendi evinizde firmalar tarafından size teslim edilen kutuları, kutu kartonlarını istenilen şekilde katlayabilir, ve  size iş veren firmaya teslimat tarihinde teslim ederek bu işten ek gelir elde edebilirsiniz. Bu sektörde hizmet veren firmalar kutu katlama işinden adet başına 5 ila 10 kuruş para vermektedirler. Ancak burada önemli olan, firma ile anlaştığınız tarihte anlaşılan şekilde ince işçilik yaparak zamanında teslimatı sağlamalısınız. Yani size verilen işi düzgün şekilde zamanında yaparak teslim ederseniz güvenirlik kazanırsınız. Eğer evinizde size bu işte yardım edebilecek yakınlarınız var ise adet sayısını yükseltebilir ve sıkı bir çalışma ile tahmin edemeyeceğiniz gelirler elde edebilirsiniz.

EVDE POŞET KATLAMA İŞİ

evde-poşet-katlama-işi-2015

Evde poşet katlama işi zahmetsiz, fazla emek gerektirmeyen işlerden biridir. Bu işin özelliği herhangi bir alet ve edevat gerektirmemesi ve kısa sürede işin tamamlanabilmesidir. Tabi bu iş için anlaşabileceğiniz firma bulmanız biraz sıkıntılıdır. Firmalar genelde güvendikleri kişilere iş verirler bu sebeple poşet katlama işinde güvenirlik kazanmak biraz zaman alacaktır. Ancak bu işi düzgün şekilde yaparsanız ayda 1000 tl.civarında para kazanabilirsiniz.

EVDE DAVETİYE KATLAMA İŞİ

Evde davetiye katlama işiGünümüzde yapılan düğünler için hazırlanan davetiyeler matbaalar tarafından dakikalar içerisinde binlerce adette basılabiliyor. Tabi bu davetiyelerden bazılarının tek tek katlanması gerekiyor. Bunun içinse tek tek uğraşmak gerekli. Firmalar davetiye taleplerinin yoğunluğundan dolayı katlama için zaman ayıramıyor. Bu sebeple sizde evde davetiye katlama işi yaparak para kazanabilirsiniz. Firmalar davetiyenin çeşidine ve adedine göre evde davetiye katlama işi yapan kişilerle anlaşarak iş vermektedir. Tabi bu iş için yine güvenirlik, zamanında teslimat önemlidir. Sizde bu işi yaparak her ay ciddi miktarlarda para kazanabilirsiniz.

EVDE KINA PAKETLEME İŞİ

evde kına paketleme işi

Düğünlerde misafirlere dağıtılan küçük poşetlerdeki kınaları biliriz. Düğün sahipleri kına satan firmalardan bu ürünleri yüzlerce adet satın almaktadır. Tabi ufak firmalarda bu işi yapabilecek yeterli Makine ve donanım bulunmadığından bazı firmalar evlere kına paketleme işi vermektedir. Firma tarafından iş yapacak olan şahıslara kına ve paketleme malzemeleri hazır olarak teslim edilmekte ve en kısa sürede hazırlanarak teslim edilmesi talep edilmektedir. Bu işte yine paket adedine göre firma tarafından belirli bir fiyat belirlenmekte ve ortalama adet başına 10-15 kuruş civarında bir ödeme yapılmaktadır.

EVDE TAKI HAZIRLAMA İŞİ YAPIN

Eğer sizinde gümüş veya benzeri takı malzemeleri konusunda deneyiminiz varsa, Bir şeyler üretebiliyor iseniz, evde takı işi yaparak hem zevkli zaman geçirebilir hemde bu işten düzgün bir ek gelir elde edebilirsiniz. Hazırlayacağınız takılar sadece sizin hayal gücünüze bağlı. Eğer güzel modeller üretebilirseniz bu ürünleri satabilecek bir firma ile anlaşmanız çok kolaydır. Hazırladığınız ürünlerin müşteriler tarafından çok tercih edilemesi durumunda firmalara ürün yetiştirmekte zorlanacak seviyelere gelebilirsiniz. Bu işten elde edebileceğiniz gelir sadece sizin yeteneğinize bağlıdır. Eğer gerçekten işinizde iyiseniz, normal bir işçinin ayda kazandığı maaşın çok daha fazlasını elde edebilirsiniz.

EVDE BONCUK İŞİ PARA KAZANDIRIYOR

Evde boncuk işi yaparak her ay 1000 1500 tl arasında ek gelir elde edilebilmektedir. Bunun için ister bir firma ile anlaşın ister kendi başınıza bu işe girin, biraz emek sarfetmek ve işi yapabilmek önemlidir. Yine bu işi ilk defa yapıyor iseniz, bu konuda biraz eğitim almanız şarttır. Evde boncuk işi yapabilmek için bu iş ile meşgul olan kişilerle görüşmek fikirler edinmek sizin yararınızadır. Bu işi yaparak 5 tl. ye maal ettiğiniz ürünleri 20 tl. civarında bir paraya satmanız çokta zor değildir. Tabi hazırladığınız ürünlere pazar bulabilmenizde ayrıca bir iştir. Eğer bir firma ile anlaşarak evde boncuk işi yaparsanız, herhangi bir riskinizin bulunmamasına karşılık kâr oranınız biraz düşük olacaktır.

EVDE ÜTÜ İŞİ

Evde iş imkanlarından biride ütü yapmak. Evinizde elbise ütüleyerek ek gelir elde edebilirsiniz. Bu iş için evlere ütü işi veren firmalarda görüşerek anlaşmanız gereklidir. Tabi bu iş için firmadan temin edeceğiniz uzun süre çalışabilen bir sanayi ütüsüne ve/veya çok kaliteli bir ütüye ihtiyacınız vardır. Tabi bu işin geliri olduğu gibi birde elektrik gideri var. Ayrıca diğer işlere nazaran ayakta yapılması gereken bir iş olduğundan oldukça da yorucudur. Bu sebeple firmalar ile anlaşma yaparken elektrik giderleri ile harcayacağınız zamanı ve iş gücünü hesaplayarak adet fiyatını bu kapsamda belirlemelisiniz.

EV HANIMLARINA ÖZEL EVDE NİKAH BEBEK MEVLÜTÜ ŞEKERİ HAZIRLAMA İŞİ

evde bebek sekeri isi

Nikah veya bebek mevlüt şekeri imalatı en çok sevilen evde iş imkanı dır. Günümüzde düğünlerde, bebek mevlütlerinde sıkça kullanılan şekerleri bilirsiniz. Özellikle nikah veya bebek mevlüdü şekerleri özel günlerin vazgeçilmezi haline geldi. Nikah şekeri üretimi veya satışı yapan firmalar bu iş için aldıkları siparişlere göre iş gücüne ihtiyaç duymaktadırlar. Örneğin 10 işçi çalıştıran bir firma, bir ayda almış olduğu binlerce sayıda şekeri hazırlayabilmek için, 10-20 işçi daha işe almak yerine bu işi evde yapan güvenilir kişilere vermeyi tercih etmektedirler. Çünkü bir sonraki ay bu kadar iş olup olmayacağı belli olmadığından işçi almak yerine bu işi evlere verirler. Sizde iyi bir firma ile anlaşarak, şekerin çeşitine göre makül bir adet fiyatı belirlemeli ve eğer işinizi düzgün şekilde yapıp, zamanında teslim ederseniz, ev ekonominize katkıda bulunabilir ve iyi bir ek gelir elde edebilirsiniz.

EV HANIMLARI İÇİN EVDE KALEM MONTAJI İŞİ

evde kalem montajı

Popüler bir evde iş imkanı kalem hazırlamak. Evinizde bir firmaya ait kalemlerin montajını yaparak ek gelir elde edebilsiniz. Ayrıca bu iş için bir eğitim almanıza da gerek yok. Bilindiği üzere kalem parçaları her ne kadar fabrikasyon ortamında hazırlansada bu kalemlerin montajı için insan gücüne ciddi şekilde ihtiyaç vardır. Firmalar ürettikleri milyonlarca kalemin montajının yapılması için, yüksek maaşlarla işçi çalıştırmak yerine evlere ek iş vermeyi tercih etmektedirler. Sizde kendi evinizin rahatlığında evde kalem hazırlama işi yaparak iyi bir ek gelir elde edebilirsiniz. Önemli olan iyi bir firma ile anlaşarak, zamanında teslimat sağlamanızdır. Aylık bu işi yaparak 5000-1000 tl. gelir eldeeden birçok kişi mevcut.

YENİ İŞ FİKRİ EVDE MUM HAZIRLAMA İŞİ

Evde iş imkanlarından biride mum hazırlama işi. Günümüzde genelde hediyelik eşya mağazalarında satışıa sunulan değişik çeşit ve kokularda mumlarda buluruz. Bu mumlar hazırlanma aşamasının kolay olması sebebiyle istenilen renk ve şekile sokulabilmekte ayrıca ilgi çekiciliği derecesinde iyi bir fiyata pazarlanabilmektedir. Mum hazırlama işi özel bir yetenek gerektirmese de eğer hayal gücünüz geniş ise değişik şekillerde mumlar hazırlayabilir ve bu mumları kendiniz bir firmaya bağlı kalmadan pazarlayabilirsiniz. Bu iş için genelde büyük şehirlerde kurslar açılmaktadır. Bu işi hem bir hobi hemde ek gelir olarak yapabilirsiniz.

EN POPÜLER İŞLERDEN BİRİ; EVDE ORGANİK SABUN HAZIRLAMA İŞİevde organik sabun hazırlama

Sıradaki evde iş imkanı sabun hazırlama. Günümüzde gıda sektöründe olduğu gibi diğer sektörlerde de el yapımı, doğal ürünlere olan rağbet her geçen gün artmaktadır. Birçok firma tarafından hazırlanan organik sabunları bilirsiniz Bitkisel içerikli, insan sağlığına herhangi bir zararı olmayan, aksine birçok deri ve saç hastalığına iyi gelen birçok organik sabun mevcut. Sizde bu iş için yeterli bilgi birikimine sahipseniz, evinizde organik sabun hazırlayarak ev ekonomisinine katkıda bulunabilirsiniz. Tabi bu iş için eğitim almanız şarttır.

EVDE ÇOCUK BAKMA İŞİ

Kendi evinde çocuk bakarak aylık 1000-1500 tl. para kazanan birçok çocuk bakıcısı mevcut. Bazı ailelerde her iki eşinde çalışması nedeniyle değişik yaş gruplarındaki çocuklarını kreş yerine evde çocuk bakabilen aileleri tercih etmektedirler. Tabi bu iş için yukarıda saydığımız tüm işlerden daha fazla güvenirlir gereklidir. Hiç kimse tanımadığı, bu iş hakkında tecrübesi olmayan bir insana çocuğunu emanet istemez. Ancak çocuğuna iyi bakıldığını bilen bir bakıcıya da aylık çok yüksek rakamlarda maaş verenlerde vardır. Bu sebeple özellikle çevrenize bu iş ile ilgilendiğinizi söylerek evde çocuk bakıcısı arayan kişilere ulaşabilirsiniz.

TÜM BAYANLARA EVDE YEMEK YAPMA İŞİ

evde yemek hazırlama işi

Türk mutfağının ne kadar zengin olduğunu, binlerce yemek çeşitimiz olduğunu hepimiz biliriz. Evde iş imkanı olarak son zamanlarda ülkemizde ev yemekleri satışı yapan, ev yemekleri lokantalarına sık sık rastlarız. İşte bu firmalardan bazıları evlere iş vererek, yemekleri satın almaktadır. Ayrıca bu firmalar haricinde evde börek çörek gibi gibi yiyecekler hazırlayarak marketlere, cafelere ve benzeri yerlere teslimat yapan birçok ev hanımı mevcut. Eğer sizde mutfaktaki yeteneğinize güveniyor iseniz, bu işten yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz.

Sizde makalemizin alt bölümüne yorum bırakarak evlere iş veren firmalar ile iletişim sağlayabilirsiniz.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 530 YORUM
 1. Üsküdar-Ümraniye dedi ki:

  Acil ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim elimden her iş gelir

 2. Antalya/Kepez dedi ki:

  Eşim ve ben paketleme vs işleri evden yapmak istiyoruz.yurt dışı tecrübesi .tekliflerinizi bekliyoruz.

 3. Merkez/kepez dedi ki:

  Fakulte mezunuyum issizimevde arkadadlarimla grup kurup oaketlemz katlama gibi isler titizlikle yapilir

 4. Edirne dedi ki:

  Turkcell global bilgi cağrı merkezinde musteri temsilcisi olarak calsyrm ek ise ihtiyacım var yardimci olursaniz sevinirim davetiye katlama isi yapabilirim el becerime guveniyorum

 5. Gaziantep şahinbey öğretmen evler mah dedi ki:

  Annem için

 6. Paketleme montaj dedi ki:

  Yukardaki islerin hepsini yapabilirim ihtiyacim varr

 7. Paketleme dedi ki:

  makalede bulunan her türlü işi yapabilirim. İstanbul Tuzla da oturuyorum ev hanımıyım. Geri dönerseniz sevinirim.

 8. Oktay Eryilmaz dedi ki:

  Konya Merkezde Oturuyorum Ek Gelir Olarak Paketleme İsleri Yapilir…

 9. evde mevlut sekeri yapma isi dedi ki:

  Ordu da yasiyorum ev hanimiyim

 10. nurcan dedi ki:

  buhar kazalı ütümle kıyafetleriniz itina ile ütülenir parça başı 1 tlden çalışıyorum yer ankara incek

 11. Her turlu Paketleme-susleme-nikah-sunnet sekeri hazirlama dedi ki:

  Evliyim Amasya Merzifonda ikamet ediyorum.

  +Eşime evde yapabilecegi iş ariyorum.

  +Bu işe gercekten cok ihtiyacımız var geri dönüş yaparsanız seviniriz.

  +Elbise abiye susleme-boncuk tasarim-paketleme isleri-pratik herturlu iş icin variz.Acil donus yaparsaniz sevinirim

 12. Pakeleme ne işi olursa dikiş dedi ki:

  Mesinde yenişehirde oturuyorum

 13. Paketleme dikis katlama dedi ki:

  İzmir Foça da yasiyorum evde poset katlama paketleme dikis isleri yapmak istiyorum

 14. Kalem montaji,poset katlama,evde yemek isi yapabilirim. dedi ki:

  Ankara keciorende oturuyorum.nazlı çelik

1 24 25 26
İŞ BAŞVURUSU YAP (TEL.NO YASAK)