Dükkan Açmak

Ayakkabı dükkanı açmak istiyorum

Ayakkabı dükkanı açmak istiyorum

Ayakkabıcı olmak istiyorum !

Ayakkabı sektörü geçmişten geleceğe en çok kar oranı olan işlerden biridir. Bu işe girmeden vermeden önce hangi ürünleri kimlere satacağınıza karar vermelisiniz. Çocuk, erkek, bayan gibi bölümleri olduğu gibi, terlik iş ayakkabısı gibi ürünlerin satıldığı mağazalarda mevcut. Öncelikle kime hitap edeceğinize karar vermelisiniz.

Ayakkabı mağazası açmak için yapılması gerekenler

Türkiye de ayakkabı sektöründe hizmet veren birçok mağaza zinciri mevcut. Bu firmalardan birkaçı ile görüşerek bayilik almayı düşünebilirsiniz. Bu firmaların genel olarak şartnamelerinde yazılı şartları yerine getirmeniz ve belirli bir sermayeyi temin etmeniz durumda size bayilik vereceklerdir. Tabi bayilik alabilmek için dükkanınızı açacağınız semtin nüfusu, ekonomisi de firmalar tarafından ayrıntılı olarak araştırılacaktır.  Bayilik veren firmalar bölümünden ayakkabı dükkanı açmak isteyenlere ayakkabı bayiliği veren firmalara ulaşabilirsiniz.

TEDARİKÇİLER İLE GÖRÜŞÜN;

bayan ayakkabı dükkanı

Ürünlerinizi toptan alacağınız firmaları tespit edin. Genelde tüm ayakkabı modelleri seri halinde satılır. Örneğin 36-37-38-39-40 numaralar bir çift, 41-42-43 numaralar 2 çift 44 ve 45 numaralar tek çift olarak satılmaktadır. Ürünlerinizi toptan aldığınızda % 100 lere varan kar marjı elde etmeniz mümkündür. Bu sebeple geniş bir araştırma yapın. İzmir ilinde büyük bir ayakkabıcılar çarşısı mevcut. Buradan birçok ilimizdeki firmalara toptan ayakkabı satışı yapılmaktadır. Ayrıca internet sitelerinde de toptan ayakkabı satan firmalar mevcut. Bu firmalar ile görüşün. Fiyat alın. Bu site sizin için bir başlangıç olabilir.

MALİYET HESABINIZI YAPIN;

Eğer bayilik alacaksanız, anlaştığınız firma sizin dükkanınızı gelip inceleyecek ve dekorasyon için gerekli olan maliyeti size bildirecektir. Ancak bayilik almadan özgün bir ayakkabı dükkanı açacaksanız, dükkanın iç dizaynını belirlemek size kalmış. Bu sebeple maliyet sizin tasarımınıza göre değişecektir. Yine ayakkabı dükkanınızda olabildiğinizce çok ürün bulundurmanız gerekli ki, bu ürünlerin hesaplamasını yazlık ve kışlık sezon için elinizde en az miktarda ürün kalacak şekilde hesaplamalısınız. Mevsim değiştiğinde sezon bittiğinde elinizde kalacak ürünleri depoya atacağınızı, bir daha ki sezonda bu ürünlerin modasının geçip geçmeyeceği satılıp satılmayacağını düşünerek buna göre ürün seçimi ve hesaplamasını yapın. Bir ayakkabı dükkanı 15-20.000 TL. Açılabileceği gibi, bu fiyat 200.000 TL. de olabilir. Maliyet sizin seçiminize bağlıdır. İş yerinizi açmak için iş kurmak için kosgeb kredisi isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

MÜŞTERİLERİNİZE ÖDEME KOLAYLIĞI SAĞLAYIN;

Bugün büyük firmalar ürünlerini peşin fiyatına 12 aya kadar taksit yapabilmektedirler. Müşteriler için böyle bir olanak ödeme kolaylığı sağladığı gibi, ihtiyaç olmasa dahi beğendikleri ürünleri almalarına yol açmaktadır. Bu sebeple insanlar peşin para vermek yerine kredi kartına taksit yapmayı tercih ederler. 100 Tl civarında bir ayakkabıyı aylık 10 tl civarında bir parayla satın almak onlara cazip gelir. Bu sebeple diğer firmalara rakip olabilmek için, sizinde bu imkanı sağlamanız şarttır.

AYAKKABICILIK YAPMAK İSTEYENLER İÇİN TAVSİYELER;

 • Mümkün olduğunca çok satılan ürünleri tercih edin.
 • Her kitleye hitap edebilecek şekilde ucuz ve pahalı ürünler bulundurun.
 • Sezon sonunda elinizde az miktarda ürün bulundurun, kampanyalar yapın, elinizde mal bırakmayın.
 • Marka oluşturun, reklam yapın, deneyimli bir satış elemanı çalıştırın.

Ayakkabı dükkanı açmak için kredi imkanı

Devlet destekli kredi veren KOSGEB, Kalkınma Ajansları, Kooperatif gibi kurumlardan, işyeri kredisi çekebilirsiniz. Ayakkabı dükkanı açmak için iş kurmak isteyenlere 50 bin lira hibe kredi imkanından faydalanabilirsiniz.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. ayakkabi dedi ki:

  ayakkabi satin almacisiyim yeni is kuracaklara yardimci olurum …

  1. ankara dedi ki:

   merhaba nasıl sizinle irtibata geçebilirim? ayakkabı mağazası açmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 2. Ayakkabi park dedi ki:

  Ayakkabi mağazası açmak istiyorum ortak arıyorum.

  1. ayakkabıcılık dedi ki:

   nerede

 3. Ayakkabi mağazası açmak için dekorasyonda degisik fikirlerim var. Ayakkabı mağazası sizce nasıl olmalı

İŞ BAŞVURUSU YAP (TEL.NO YASAK)