Dükkan Açmak

2017’de ne iş yapmalıyım?

2017’de ne iş yapmalıyım?

2017 yılı yeni iş fikirleri

Yeni yıla girmeye sayılı günler kala iş değiştirmek isteyen, kendi işini kurmak isteyen sıfırdan ticarete atılarak esnaflık yapmak isteyenler 2017’de ne iş yapmalıyım? sorularına cevap aramaktadır. 2017 yılı yeni iş fikirleri ve işyeri açmak isteyenlere tüyolar yazımızda..

2017′ de Devletten geri ödemesiz hibe alarak işyeri açmak istiyorum

2017 yılında sıfırdan iş kurmak isteyen girişimciler 2017 yılı kosgeb hibe kredisi alarak işletme için gerekli ekipman, malzeme, demirbaş alımlarını devletten karşılayarak kendileri sadece işletme kuruluşu giderlerini karşılayarak kendi dükkanlarını açarak esnaflık yapabilir. Oldukça geniş iş sektöründen birinde Kosgeb destekleri ile iş yeri açmak isteyenler Kosgeb’in desteklediği sektörler listesinden birisini hayata geçirerek iş hayatına atılabilir.

2017 yılında Kosgeb desteği ile işyeri nasıl açılır?

Kosgeb destek verdiği sektörlerden iş fikrine ihtiyaç duyanlar, imalat, inşaat, ticaret, hizmet, ulaştırma, depolama gibi sektörlerden birinde iş yeri açabilir. Gıda ürünleri imalatı için fırın pastane, waffle imalatı gibi farklı iş fikri geliştiren girişimciler imalat sektöründe, ticaret, hizmet gibi destek verilen sayısız alandan birinde  iş yeri açarak işletme giderlerini de Kosgeb kurumundan karşılayabilirler.

Az sermaye ile yapılabilecek işler arasında ilk sırada olan cafe açmayı düşünebilirsiniz bunun için  de Kosgeb içecek hizmet sektörü alanından destek verdiği alanlar arasında yer almaktadır. Küçük bir market, bakkal açmayı da düşünebilirsiniz Yine Kosgeb bu alana da destek vermektedir. Tabi bu işyerlerinden birini açmak isteyenler mutlaka farklı bir iş fikri geliştirip bunu iş planına dökmeli ve Kosgeb kurumundaki yetkililerden iş planlarının onayını almaları gereklidir. Onay verilmeyen işletmeler hibe kredi imkanları sunulmayacağından öncelikle Kosgeb gibi hibe veren kurumdan alınacak geri ödemesiz krediler ile işyeri açmayı düşünenlerin geliştireceği fikirler mutlaka desteklenen sektörler arasında olmalıdır.

Kosgeb ayrıntılı destek verilen sektörler listesi için tıklayınız.

Kosgeb destekleri ile 2017 yılında karlı yatırım fikirleri hayata geçirilerek  işyeri açmak isteyenler için destek verilen sektörler listesinin ana başlıkları aşağıdaki gibidir.

Madencilik Ve Taş Ocakçılığı, İmalat, Elektrik, Gaz, Buhar Ve İklimlendirme Üretimi Ve Dağıtımı ,Su Temini; Kanalizasyon, Atık Yönetimi Ve İyileştirme Faaliyetleri ,İnşaat ,Toptan Ve Perakende Ticaret; Motorlu Kara Taşıtlarının Ve Motosikletlerin Onarımı, Ulaştırma Ve Depolama, Konaklama Ve Yiyecek Hizmeti Faaliyetleri, Bilgi Ve İletişim, Mesleki, Bilimsel Ve Teknik Faaliyetler, İdari Ve Destek Hizmet Faaliyetleri, Kültür, Sanat, Eğlence, Dinlence Ve Spor, Diğer Hizmet Faaliyetleri sektörlerinde yüzlerce farklı alanda destek kredisi alarak kendi işlerini kurabilirler.

Yukarıda ana başlıklar halinde verilen Destek verilen sektörler listesi arasından market, büfe, lokanta, tamirci, atölye, yedek parçacı farklı iş alanlarında değişik iş fikirlerini hayata geçirerek kendi üzerinize işyeri açmak mümkündür.

2017′ de Bayilik alarak işyeri açmak istiyorum

Destek verilmeyen sektörlerde iş yeri açacak olanlara kredi verilmez. Mesela giyim mağazası için Kosgeb mağazanın açılışında destek vermez tekstil ürünlerinin imalatı, giyim eşyalarının imalatı, deri ürünlerinin imalatı gibi sadece üretim işletmesi açacak yani atölye vb. gibi üretim yapılacak olan işletmeler için hibe vereceğinden 2017 yılında giyim mağazası açmak isteyenler bayilik veren firmalar ile anlaşma yaparak sermayesiz sadece isim hakkı bedeli ödeyerek bazen de franchise bedelsiz olarak mağaza açabilirler. Kendi işyeri açmak isteyenler sermayesiz bayilik veren firmalar ile anlaşarak giyim mağazası, ayakkabı mağazası, çiğ köfteci, kokoreççi, çayla bayiliği, çay kahve dükkanı açabileceği gibi devletten geri ödemesiz hibeler alarak Kosgeb tarafından verilen destekler ile 2017 yılında işletme için çok para harcamadan işyerlerini açabilirler.

2017 yılında Ücretsiz bayilik alarak işyeri açmak mümkündür. Örneğin;

2017’de ne iş yapmalıyım?  sorularına yanıt arayan girişimciler bunlar gibi bayilik veren farklı şirketlerin bünyesinde firmaların güvencesi altında az sermaye ile bayilik anlaşması yaparak kendi işinizi kurabilir.

2017’de ne iş yapmalıyım? 2017 yılında bayilik alarak yeni iş kurulabileceği gibi yazımızın başında da anlattığımız gibi Kosgeb destekleri alarak daha farklı ve yenilikçi parlak iş fikirlerinizi hayata geçirmek suretiyle bu iş fikirini ve projeyi geliştirerek ve bu projeye uygun bir iş yeri açarak kendi işinizi açabilirsiniz.  Destek verilen sektörlerden birinde açacağınız işletmeniz ile 2017 yılında da gelecekte de başarılı işletmeler kurarak pazara açılabilir kazanç sağlayabilirsiniz.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Kagıthane dedi ki:

  Tekstil de makinacı ovorlokcu ütücü her şey

 2. Pinarbaşi dedi ki:

  Esnaflık

 3. herhangi bir yer dedi ki:

  madem işe alan yok iş kurayım dedim. maliyet analizleri yaptım.
  en küçük bir dükkanın eleman çalıştırmadan ruhsat ve vergi levhasını koyduğun anda toplamda aylık 2000 ila 3000 lira gideri oluyor. kirayı katmazsak 1500 lira standart giderler artı kira bedeli ne kadarsa. buna ürün maliyetini de kattığında günlük en az 200 lira ciro yapmak gerekiyor, 100 lira ürün maliyeti, 100 lira tüm giderler. dükkan dönsün diye, hiç para kazanmadan. daha aşağısı net batar ve daha yatırım bedeli bu giderlere dahil değil. sonra ben niye iflas ettim demeyin

 4. Şırnak silopi dedi ki:

  Giyim işi yaptım ve halada yapıyorum yalnız seyar çalışıyom işimi büyütmek yani büyük bi dükkan açmak istiyorum ama maddi sıkıntımdan dolayı yapamıyom

İŞ BAŞVURUSU YAP (TEL.NO YASAK)