Dükkan Açmak

2017 yılı yeni iş fikirleri

2017 yılı yeni iş fikirleri

Yıl sonuna yaklaşırken, 2016 yılının trendleri her geçen gün değişim gösteriyor. Vitrinlerde ve semt pazarlarında ki gizli moda, halkın ilgisine ve tercihine göre yön buluyor. Girişimci fikirler ve iş adamlarına fikir veren bilirkişiler, 2017 yılının oldukça kârlı bir yıl olacağı görüşündeler. Öyle ki 2016 yılının ülkemiz için ne kadar kötü olduğu, Darbe, Ohal ve terör olaylarından açıkça belirgin durumda. Yine Suriye operasyonu da her ne kadar halk tarafından hissedilmese de, ekonomimize olumsuz etki verdiği aşikar. 2017 yılına yaklaştığımız şu günlerde ekonomistlerin gözü halen dolar ve altının alacağı tavır üzerinde. Bir kısım iş adamı altın ve dolara yapmış olduğu yatırımın halen en karlı yatırım olduğunu değerlendiriyor ve Euro ve dolar bu nedenle ufak kıpırtılar halinde Eylül ayını tamamlayacak gibi görünüyor. Dukkanacmak.com olarak, yeni trend iş fikirlerini ve para kazanmanın hatırı sayılır yollarını paylaştığımız içeriklerimize 2017 senesinde de devam edeceğiz ve iş kurmak dükkan açmak isteyenlerin rehberi olacağız.

Çiğ köfteciler 2017 yılına hazırlıklı olun

2010 yılının başında patlama yaşayan bu sektör artık klasik lokantalar gibi belirli bir müşteri potansiyeli yakaladı ve k janjanlı açılış kutlamalarına rağmen artık günlük tonla satışlar sona erdi. Her ay belirli bir gün %50 gibi kampanyalar yapılsa da, 2017′ de bu sektöre yatırım yapacak girişimci zor bulunacak. Tabi bu durumda çiğ köfte bayiliği veren firmalar için olumsuz bir gelişme olduğu kesin. Kimse dükkan kapatmayacak ancak fiyatlar biraz daha düşmeli ve düşecek.

Damacana pet grubu satışları yükselirken damacanaya rağbet düştü

Su bayiliği veren firmalar son günlerde kara kara düşünüyorlar. Belediye ve şebeke suyunda da bir değişiklik olmamasına rağmen yıllardır 19 litresi 6 liraya satılan su, su bayiliği veren firmaları kara kara düşündürüyor.  Firmalara destek konusunda yetersiz kalan bazı firmalar, yatırımcıyı zarar ettirirken, servis ve dağıtım aracı, aylık 1000-2000 adet bedava damacana dolumu, şirket hattı ve telsiz telefonlar gibi ilginç kampanyalar ile 2017 yılında da ayakta kalmaya devam edecekler.

2017 yılının trendi elektronik ürünler

Cep telefonu ve mobil cihazlar her ne kadar gıda ve giyimin önüne geçemese de, son 3 yıl süresince devam ettiği gibi 2017 yılının yeni iş fikirleri arasında da popülerliğini korumaya devam ediyor. 15 liraya cam filmi çeken, 50 liraya samsung s6 kılıfı satan, Tablet ekran değişimi için 200 lira tamirat bedeli alan küçük firmalar ve toptancılar para kazanmaya devam edecekler. Ancak teknoloji mağazaları ile boy ölçüşen ve cep telefonu, drom kameralar ve mobil cihaz satışı yapan firmalar, internetten alışverişin çoğalması ile 2017 yılında kepenklerini indirebilir. Eğer bu işi bilmiyor iseniz, hiç bulaşmayın veya iyi bir danışmanla çalışın.

2017 yılı KOSGEB ve faizsiz esnaf kredisi

Esnaf Kooperatifi ve Halkbank tarafından verilen 30 bin lira faizsiz kredi bazı esnafların söylemi ile yalan olurken, 2017 yılında verilip verilmeyeceği hakkında da, net bir bilgi yok. Ancak KOSGEB denen kuruluş, her geçen gün yeni bir proje ile Sanayi Bakanlığının gücünü gösteriyor. Halka hizmet, hakka hizmet politikasını sürdüren KOSGEB, faizsiz kredi destekleri, 50 bin hibe 100 bin faizsiz, terör mağdurlarına destek, üreticiye destek gibi politikalarıyla 2017 senesinde de “iş kurmak istiyorum ama param yok” diyenlerin yüzünü güldürmeye devam edecek.

Konuşan arabalar, uçan güller, mekanik robotlar

Teknoloji çok gelişmiş olsa da, halen o 90’lı yıllarda izlediğimiz bilim kurgu filmlerinde ki ürünlere sahip değiliz. Bu sebeple para kazanmak isteyen girişimcilerin uçan halılara ihtiyacı yok. Döner bayilikleri, avm standları, ayakkabıcılar, bebek  giyim ürünleri 2017 yılında da yeni iş fikirleri arasında en popülerleri olmaya devam edecek. Biraz düşünerek arz talep ilişkisi ile ihtiyacın olduğu bölgelere doğru yatırım yaparsanız 20 bin lira sermaye ile dahi, iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Yöresel yemekler hit, kilo ile köfte düşüşte

Organik ürünlere ilgi ve alaka her geçen gün daha da artacak. Ekonomistler restaurant ve yiyecek içecek sektörünün 2017 yılında yöresel yiyeceklere, organik ürünlere ve ismi az bilinen Türk kültürünün enfes tatlarına yöneleceğini değerlendiriyorlar. Bilirkişilere göre artık insanlar ucuz olduğu için hiçbir firmayı tercih etmeyecekler. Parası olmayanlar sağlıksız tüketmek yerine evlerinde yiyip içmeyi tercih edecekler. Kilo ile köfte satan, evlere paket servis yapan birkaç ismi bilinir firma haricinde, diğer firmalar için 2017 yılının karlı bir yıl olacağı değerlendirilmiyor. Bu sebeple, ev yemeklerine ve büyük restaurantlar yerine çarşı merkezlerinde küçük lokantalar 2017 yılında girişimcilerin göz bebeği olacak.

2017 yeni iş fikirleri internetten ticaret

Ülkemizde sanal bir mağaza açıp, kapatmayan firma az kaldı. Bu ürünleri internette de satabilirim, en ucuza ben veriyorum diyerek yola çıkan birçok firma, mahallesinde ki rekabetle internet ortamının rekabetini ancak bir e-ticaret sitesi kurduktan sonra öğrenebiliyor. Bir site aç, paraya para deme fikrinin artık doğru olmadığı netlik kazandı. Birçok kişinin iş ortağı olduğu incir.com dahi kapanırken, sosyal medyadan ürün satışı 2017 yılının en çok para kazandıran yöntemi olmaya devam edecek. Artık facebook ve instagram hesabı olmayan yok denecek kadar az. İnternette e-ticaret sitesi açmadan önce İnternetten mal satmak isteyen işyerlerine sanal ticaret isimli yazımızı MUTLAKA ama MUTLAKA okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu işin bu kadar kolay olmadığını daha iyi anlayacaksınız.

Sizlerde 2017 yılı için fikirlerinizi ve trend iş fikirlerini sitemizde paylaşarak, girişimcilere yön verebilir, küçük esnafın işini büyütmesine katkı sağlayabilirsiniz. Rızkı veren Allah, belki de size 2017 yılında yürü be kulum der. Hayırlı kazançlar dileğiyle.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Üsküdar dedi ki:

  Deri kimyasalları üreten bir firmada 20 yıldır çalışıyorum. Deri ve deri ürünleri ile ilgili bir mağaza açmak istiyorum

 2. Didim dedi ki:

  Geleneksel Türk elsanatları mezunuyum.sekreterlik,satış elemanlığı yaptım.tüm el işlerini yapabilirim.46 yaşındayım.4 yaşında oğlum var.bir başlangıç istiyorum.şimdiden teşekkürler

 3. Küçükçekmece dedi ki:

  Mağazacılıkta satış ve kasa görevlisi
  Tıp merkezinde ise muhasebe personeli olarak çalıştım.
  İç sesim yada yapmak istediğim diyebilirim kişisel bakım ve makyaj görselliği seviyorum bu konuda yeteneğim olduğunu biliyorum.
  İkinci tercihin ne olurdu derseniz cafe işletmek olabilir yönlendirme ilgi ve düzeni seviyorum

 4. istanbul dedi ki:

  paketleme işi oldumnde uzman

 5. Paketleme işi dedi ki:

  Lütfen yardımcı olur musunuz işe ihtiyacim var paketleme işi arıyorum bebekten ötürü dışarda calisamiyorum evde is yapmak istiyorum Lütfen dönüş yapın allah rızası için
  KADER KAYA

İŞ BAŞVURUSU YAP (TEL.NO YASAK)