Dükkan Açmak

2017 yılında en çok para kazandıran sektörler

2017 yılında en çok para kazandıran sektörler

EN KARLI İŞ FİKİRLERİ

Geleceği parlak olan karlı bir iş kurmak şüphesiz her girişimcinin hayalidir. Kendi işini kurmak isteyenler size bir takım iş fikirleri söylemek istiyoruz  Ne iş yapsam bana özel işler hangileri ya da ne iş kurabilirim diye kendinize soruyorsanız size birkaç iş fikri sunacağız.

Hepinizin bildiği gibi ülkemizde son zamanlarda yaşanan ekonomik sorunlardan dolayı iş kurmakta oldukça zorlaştı. İnsanlar ne iş kurabilirim diye düşünüyor. İşi girmek risklidir ve kimse parasının batmasını istemez. Bu nedenle de doğru iş yapmak mantıklı olacaktır. Bu yüzden sizin kendi becerinize ve uzman olduğunuz alanda kısacası bildiğiniz işi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Çok para kazandıran sektörler nelerdir

Para kazandıran sektörler; müteahhitlik yapmak, emlak bürosu açmak, lokanta açmak gibi birçok sektör bulunmaktadır. Biz sizlere bugün bu üçünden bahsedeceğiz.

Müteahhit nasıl olunur?

İşin sahibi tarafından planlanan bir projeyi, işi gerekli yöntemler kullanarak ve gerekli araçları temin ederek yapan/yaptıran kişiye müteahhit denir. Türkiye’de genellikle arsa karşılığı inşaat yapa şirket ya da kişilere müteahhit dense de genel anlamda pek çok yapım işini üstlenen kişilere de müteahhit denir. Müteahhit işi kendi yaptığı gibi başkalarına da yaptırabilir. Müteahhit olmak için herhangi bir okuldan mezun olma şartı aranmaz. Müteahhit olmak için ‘yetki belgesi’ şartı vardır. Bu yetki belgesi; İnşaat ve tesisat işlerinde çalışan ustalara Mesleki Yeterlilik Kurumu ve bu kurumun yetkilendirdiği kurumlar tarafından verilebilir. Bu belgeye sahip olamayanlar müteahhitlik yapamıyor ve yetki belgeli usta çalıştırmak durumunda kalıyor. Yetki belgesi alınması için şahıs ise geçici müteahhitlik belgesi verilir. İyi bir müteahhit olabilmeniz için inşaat yapımı alanını iyi bilmeniz gerekir. İşçileri koordine etmelisiniz ve en uygun fiyattan satın almaları yapmanız gerekiyor (PVC, çelik kapı, iç oda kapısı, beton, çimento, demir gibi). Çünkü bunlar müteahhidin sermayesidir.

2017 yılında emlak bürosu iyi para kazandırır

Bir emlakçı olarak işe başlamak çok kolay, fakat başarılı bir emlakçı olmak zor ve zaman gerektirir. Başarılı bir emlakçı olmanın sizin ne anlama geldiğini tanımlayarak hedeflerini belirleyin. Kazanacağınız gelir için hedefiniz mutlaka olmalıdır ve bu hedefe ulaşabilmek için yapmanız gereken iş adedini hesaplamanız gerekmektedir.

Mesleki eğitimlerinizi geliştirin. Kendinizi daha iyi bir satışçı yapmak için, emlakçılıkta satış tekniklerini öğrenin.

Bulunduğunuz bölgeyi, mahalle, sokak, cadde olarak çok iyi tanımalısınız. Emlak işine girdiğinizi herkese söyleyin. Özellikle çevresel faktör emlakçılıkta çok önemlidir.

Küçük bir lokanta açmaya ne dersiniz?

Yemek sektörü uzun yıllardır, iyi para kazandıran kârlı işlerden biridir. İnsanlar bir kıyafeti bir sene giyebilir ama sadece bir öğün yemekle bir sene yaşayamazlar. Bu nedenle de yemek sektörü hiç bitmeyecek bir sektördür. Eğer sizinde bu sektörde tecrübeniz varsa ya da çevrenizde bu işi yapan bilen birisi varsa lokanta açarak bu işe başlayabilirsiniz. Öncelikle küçük bir ev yemekleri yeri açarak başlayabilir daha sonrada işinizi büyütebilirsiniz. Fazla sermaye gerektirmeyen işlerden birisidir. Sadece biraz tecrübe gerektirmektedir. 2017 yılında yapılacak karlı işler için yeni iş fikirleri 2017 bölümünü de inceleyebilirsiniz.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Bacılar göstepe dedi ki:

  Merhaba ben küçük yaştan beri tekstilde birde çiçek çiçek işinde çalışsın nitekim çocuk olunca eve kapandım lütfen çok ihdiyacım var

 2. Akcakoca dedi ki:

  Her hangi bir paket işi yapabilirim çocuğum olduğu için evde iş imkanı arıyorum bu işe çok ihtiyacım var olumlu yada olumsuz mutlaka bir dönüş bekliyorum

 3. nilüferevci göbek dedi ki:

  bana ulaşırsanız yardımcı olurum inşallah…

 4. İSTANBUL / BAKIRKÖY dedi ki:

  istanbul bakırköy de ikamet etmekteyim evde iş yapmak istiyorum cevabınızı bekliyorum . hayırlı işler.

  1. altın direktör dedi ki:

   iş buldunuzmu merak ettim.. ……..bende evde çalışarak aylık maaş alıyorum..emeksiz yemek olmaz…

İŞ BAŞVURUSU YAP (TEL.NO YASAK)